REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Chris Skinner dla Bankier.pl: Wyzwaniem dla fintechów jest finansowanie

Michał Kisiel2020-09-14 06:00analityk Bankier.pl
publikacja
2020-09-14 06:00
Chris Skinner dla Bankier.pl: Wyzwaniem dla fintechów jest finansowanie
Chris Skinner dla Bankier.pl: Wyzwaniem dla fintechów jest finansowanie
/ Bankier.pl

Pandemia uderzyła nie tylko w tradycyjne instytucje finansowe, ale również w sektor fintech. – Z punktu widzenia finansowania los wielu fintechów uzależniony jest od pokazywanych wzrostów, a w tej dziedzinie pandemia zmiotła niejeden plan – mówi Chris Skinner, ekspert i przewodniczący Financial Services Club.

"20 wyzwań na 20-lecie Bankier.pl" to specjalny program, w ramach którego redakcja razem z zaproszonymi gośćmi rozmawia o przyszłości 20 gorących obszarów gospodarki. W tym odcinku rozmawiamy o wyzwaniach dla sektora fintech.

Większość fintechów nie doświadczyła recesji, powstały po ostatnim kryzysie finansowym w 2008 roku. Z tego względu nowe otoczenie może okazać się dla nich trudnym testem. Każde przesilenie stwarza jednak zarówno zagrożenia, jak i nowe możliwości.

– Myślę, że w tej chwili ujemne stopy procentowe, środowisko niskich stóp, będą stanowić wyzwanie. Ale jedyną rzeczą, która jest całkiem oczywista, jest to, że na szerszym rynku schemat rzeczy jest taki, że małe firmy potrzebują pieniędzy, muszą pożyczać i wiele osób będzie potrzebowało kredytów i dostępu do pożyczek. A jeśli społeczność fintech, która naprawdę dobrze radzi sobie z małymi i indywidualnymi firmami czy osobami, może zarządzać właśnie tą stroną portfolio, to tam są naprawdę duże możliwości. Tak więc, w każdym kryzysie są zarówno negatywne, jak i pozytywne obszary. Są rzeczy, które będą słabościami i rzeczy, które będą stanowiły możliwości. Widzę, że wiele fintechów faktycznie korzysta teraz z okazji, szczególnie gdy widzą te możliwości na nowe przedsięwzięcia – wskazuje Chris Skinner.

» Zobacz też inne odcinki z serii "20 wyzwań na 20-lecie Bankier.pl"

Źródło:
Michał Kisiel
Michał Kisiel
analityk Bankier.pl

Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z psychologią finansów, analizuje jak płacą i zadłużają się Polacy. Doktor nauk ekonomicznych, zwolennik idei społeczeństwa bez gotówki. Pomysłodawca finansowego eksperymentu "2 tygodnie bez portfela", w ramach którego banknoty i karty płatnicze zamienił na smartfona.

Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Nowe technologie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki