REKLAMA
ZAPISZ SIĘ

Chiny wprowadziły covidowy lockdown w 21-milionowym Chengdu, stolicy Syczuanu

2022-09-01 12:35
publikacja
2022-09-01 12:35

Po wykryciu nowych przypadków Covid-19 władze miasta Chengdu, stolicy prowincji Syczuan w południowo-zachodnich Chinach, zakazały 21 milionom mieszkańców wychodzenia z domów. To największe chińskie miasto z takimi restrykcjami od dwumiesięcznego lockdownu w Szanghaju.

Chiny wprowadziły covidowy lockdown w 21-milionowym Chengdu, stolicy Syczuanu
Chiny wprowadziły covidowy lockdown w 21-milionowym Chengdu, stolicy Syczuanu
fot. Robert Way / / Shutterstock

Zakaz opuszczania osiedli mieszkaniowych obowiązuje od czwartku po południu czasu miejscowego i dotyczy zasadniczo wszystkich mieszkańców metropolii. Każda rodzina może wyznaczyć jedną osobę, która raz dziennie będzie mogła wyjść po najpotrzebniejsze produkty – ogłosiły władze miasta.

W Chengdu wykryto w środę 157 nowych zakażeń koronawirusem. Łącznie od 25 sierpnia w mieście zdiagnozowano 780 infekcji.

Większość państw świata złagodziła środki przeciwdziałania pandemii po zaszczepieniu znacznego odsetka ludności, ale komunistyczne władze ChRL obstają przy strategii „zero Covid” i dążą do całkowitej eliminacji wirusa, sięgając przy tym po surowe lockdowny i masowe testy przesiewowe.

Lockdown w Chengdu potrwa co najmniej do niedzieli, gdy ma się zakończyć pierwsza runda masowych badań wszystkich mieszkańców. Nie jest jasne, czy wówczas restrykcje zostaną zniesione.

Chengdu to jedno z najludniejszych miast Chin i największe, w jakim wprowadzono zakaz wychodzenia z domów, odkąd na początku czerwca po dwóch miesiącach zniesiono surowy lockdown covidowy w Szanghaju, szeroko opisywany przez światowe media.

Ograniczenia covidowe zacieśniono w tym tygodniu również w Shenzhen, zagłębiu branży technologicznej na południu Chin, a także w mieście Dalian na północnym wschodzie kraju. W Shenzhen w co najmniej połowie dzielnic zamknięto instytucje rozrywkowe i wstrzymano lub ograniczono pracę restauracji.

Z Kantonu Andrzej Borowiak (PAP)

anb/ akl/

Źródło:PAP
Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (14)

dodaj komentarz
jas2
Obawiają się wojny biologicznej. Covid był tylko testem ludzkich zachowań, zdolności państw do szybkiego wyprodukowania szczepionek, itd. (teoria spiskowa).
midas69
Poszukacie sobie jak badaja na kowida krewetek i małże XD XD "bo nauka"
arekmocarek
Bankier grzeje kotleta żeby lud nie zapomniał o przeziębieniu.
Jaka jest przeżywalność, no niech ktoś napisze proszę.
dididif
mniód malina!!!
widać już, żę chiński wirus to najlepsze, co mogło się przydarzyć ludzkości!
karbinadel
W ten sposób będą się bujać z tym covidem do końca świata, i o jeden dzień dłużej
darecki787
No i bardzo dobrze. Gdyby nie mieli takiego pier.d.olca na tym punkcie, to wywindowaliby popyt na ropę (i ceny) do 200 albo i więcej dolarów.
pagodzik
Fajny tekst, bo juz zapomnialem, jak sie nazywalo to przeziebienie...
pnd
Ewidentnie są na ostatniej prostej :)
inwestor.pl
Które to już 2 tygodnie, bo się pogubiłem?

Powiązane: Chiny

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki