REKLAMA

Chińskie władze nakazują firmom wstrzymanie importu soi i wieprzowiny z USA

2020-06-01 14:43
publikacja
2020-06-01 14:43

Władze ChRL nakazały państwowym firmom, aby wstrzymały import soi i wieprzowiny z USA – podał w poniedziałek Reuters, powołując się na dwa anonimowe źródła. Agencja łączy to z decyzją Waszyngtonu o odebraniu Hongkongowi przywilejów, by ukarać Pekin.

/ FORUM

Według rozmówców Reutera chińskie władze mogą rozszerzyć nakaz na inne towary rolno-spożywcze ze Stanów Zjednoczonych, jeśli Waszyngton podejmie dalsze działania.

Chińskie MSZ zagroziło w poniedziałek „zdecydowanym kontratakiem” na „wszelkie słowa i działania USA, które podkopują chińskie interesy w Hongkongu”. Rzecznik resortu Zhao Lijian wyraził sprzeciw wobec ingerencji innych krajów w wewnętrzne sprawy Chin.

Prezydent Donald Trump oświadczył w piątek, że Hongkong nie jest już na tyle autonomiczny, by USA mogły w dalszym ciągu traktować go w sposób uprzywilejowany. Zapowiedział kroki w kierunku nałożenia sankcji na hongkoński urzędników biorących udział w ograniczaniu autonomii regionu.

Pekin planuje obecnie narzucenie Hongkongowi prawa o bezpieczeństwie narodowym. Zdaniem hongkońskiej opozycji i wielu zachodnich przywódców będzie to poważna ingerencja władz centralnych w sprawy Hongkongu, który od przyłączenia do ChRL w 1997 roku cieszy się szeroką autonomią i preferencyjnym traktowaniem w relacjach handlowych i finansowych z USA.

Zwiększenie importu do Chin amerykańskich produktów, w tym towarów rolno-spożywczych, jest jednym z postanowień podpisanego w styczniu „pierwszego etapu” porozumienia handlowego pomiędzy obu krajami. Wstępna umowa miała zakończyć trwający od wielu miesięcy konflikt handlowy, w ramach którego obie strony ocliły wzajemny eksport wart miliardy dolarów rocznie.

Z Kantonu Andrzej Borowiak (PAP)

anb/ akl/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (46)

dodaj komentarz
wektorwg
Jes: Polemika z ruskimi trolami sprawia mi frajdę.....
jes
Wektorwg daj spokój ajajwajkowi. Chłopina nie dojada a jeszcze go tak męczysz.
wektorwg
Ajwaj a rury to są za darmo? Ile kosztuje poleżenie i utrzymanie gazociągu? Śnij dalej.... Putin na następną kadencję. Gożej jak skończy jak car Aleksander
znawca_wszystkiego
Cara nienawidzili, Putina kochają. Jak nie wierzysz to jedz do Rosji i pytaj wszystkich dookoła. Polakowi trudno zrozumieć jest że dla Rosjan Putin jest gwarancją, że nikt Rosji nie podskoczy militarnie. Polacy nawet nie znaja tego uczucia.
wektorwg
Artykuł na WNP dotyczył kotraktu Katar-u.. Tam też łupki co? Ajwaj daj głos
ajwaj
Jasne, ze drozej jesli któs ma rury i dobry kontrakt.

Katar spreza > chlodzi do -183 C, co w cieple kosztuje klienta KASE,
> odpala zaglowca > buja sie tygodnie na falach (caly czas chlodzi -183C + 30C pogoda = -213C) > dojezdza gdzies i rozpreza.

Klient rurowiec odkreca kran i leci z rury ciepelko
Jasne, ze drozej jesli któs ma rury i dobry kontrakt.

Katar spreza > chlodzi do -183 C, co w cieple kosztuje klienta KASE,
> odpala zaglowca > buja sie tygodnie na falach (caly czas chlodzi -183C + 30C pogoda = -213C) > dojezdza gdzies i rozpreza.

Klient rurowiec odkreca kran i leci z rury ciepelko natychmieat moze kota wyprac np.
ajwaj odpowiada ajwaj
Czemu ciagna rury z daleka?
GAZPROM > Moldawia, Grecja, Wegry, Serbia, Baumgarten - hub Austria itd.

KRESY.PL z mapka
https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/europa-poludniowa/rosyjski-gaz-poplynal-tureckim-potokiem-na-balkany/
wektorwg
Ajwaj polska też bierze z butli. PGNiG 100 rezerwacji na gaz
wektorwg
ajwaj LNG skutecznie konkuruje z gazem z rury:
https://www.wnp.pl/gazownictwo/gazowa-wojna-przenosi-sie-na-morza-takiej-transakcji-swiat-jeszcze-nie-widzial,398123.html
ajwaj
Tam gdzie nie ma rury biora z butli na parowcu > AZJA

tu robisz reklame NOVATEK np. ARKTIKA, JAMAL np. z Ust-Luga na Baltyku, rosyjski najtanszy, bo bez trujacych lupków. Wytryska z ziemi sam, bez chemii

Powiązane: Chiny

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki