REKLAMA

Chcemy tanich kont z darmowymi wypłatami z bankomatów [Wyniki sondy]

2017-10-23 09:58
publikacja
2017-10-23 09:58

Cena i dostęp do bezpłatnych bankomatów - to wciąż kluczowe czynniki przy wyborze konta osobistego. Coraz istotniejsza jest też dla klientów dostępność aplikacji mobilnej banku do swobodnego korzystania z rachunku z poziomu smartfona.

Portal Bankier.pl i PRNews.pl między 13 a 19 października zapytały czytelników o najważniejsze według nich cechy dobrego konta osobistego. W ciągu tygodnia w sondzie wzięło udział 3252 respondentów, którzy spośród 20 opcji mogli wybrać maksymalnie 5. Dziś prezentujemy wyniki badania.

Niezmiennie za najlepsze konta uważamy te najtańsze. Za jak najniższymi opłatami związanymi z prowadzeniem rachunku opowiedziało się 15,52 proc. respondentów. Niewiele mniej, bo 13,34 proc. głosujących dobre konto kojarzy także z gęstą siecią bankomatów z bezpłatnymi wypłatami gotówki. Na podium najważniejszych cen ROR-ów znalazła się także bankowość mobilna – to ostatnia cecha, która zebrała ponad 10 proc. głosów.

W drugiej kolejności ankietowani głosowali na niską awaryjność systemów bankowych (8,21 proc.) i promocyjne warunki kont – 7,22 proc. uważa, że dobre konto zawsze idzie w parze z korzystnie oprocentowaną ofertą rachunków oszczędnościowych, a 6,82 proc. za taki wyznacznik uznaje promocje dla stałych klientów.

Pomimo tego, że bankowość w Polsce uznawana jest za jedną z najbardziej zaawansowanych, to sami czytelnicy Bankier.pl i PRNews.pl nie cenią zbyt wysoko innowacji w rachunkach i nowych technologii w dokonywaniu płatności. Na możliwość płacenia BLIK-iem zagłosowało 3,72 proc., a na płatności zbliżeniowe 3,04 proc. Tylko według 3,2 proc. w dobrych kontach konieczna jest integracja z urzędami, umożliwiająca załatwianie spraw z poziomu bankowości internetowej.

Źródło:
Tematy
Prowadź konto za 0 złotych w banku Pekao S.A.

Prowadź konto za 0 złotych w banku Pekao S.A.

Advertisement

Komentarze (4)

dodaj komentarz
opiekunnestbank
Szanowni Państwo, w ofercie Nest Banku można znaleźć darmowe Nest Konto. W jego ramach za 0 zł oferujemy: założenie i prowadzenie konta, przelewy krajowe Elixir, wpłaty gotówki w PLN w ponad 2500 wpłatomatów sieci Euronet, wydanie i używanie jednej karty płatniczej, wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce oraz wpłaty Szanowni Państwo, w ofercie Nest Banku można znaleźć darmowe Nest Konto. W jego ramach za 0 zł oferujemy: założenie i prowadzenie konta, przelewy krajowe Elixir, wpłaty gotówki w PLN w ponad 2500 wpłatomatów sieci Euronet, wydanie i używanie jednej karty płatniczej, wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce oraz wpłaty i wypłaty gotówki w oddziałach banku. Konto można otworzyć na kilka sposobów: przelewem (wystarczy wykonać przelew, a konto będzie aktywne nawet w 15 minut); poprzez Kuriera (konto aktywne nawet w 5 dni, wystarczy podpisać dostarczoną umowę); w oddziale (wystarczy złożyć wniosek online, a następnie udać się do oddziału, aby podpisać umowę) lub w oddziale stacjonarnym banku. Można także złożyć wniosek za pomocą infolinii, a podpisanie umowy następuje w oddziale stacjonarnym banku.

Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pytania, pozostaję do dyspozycji.

Pozdrawiam,
Opiekun Klienta Nest Bank
nestbank.pl
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
mhm
1. Dziwnie dobrane te cechy, są np. powiadomienia push, a nie ma email lub sms.

2. Trudno powiedzieć, czy chodzi tu o konto osobiste, czy o bank? Wprawdzie najlepiej byłoby mieć wszystkie produkty w jednym banku, ale wolę mieć np. w jednym banku wysoko oprocentowane konto oszczędnościowe, w drugim wysoko oprocentowane
1. Dziwnie dobrane te cechy, są np. powiadomienia push, a nie ma email lub sms.

2. Trudno powiedzieć, czy chodzi tu o konto osobiste, czy o bank? Wprawdzie najlepiej byłoby mieć wszystkie produkty w jednym banku, ale wolę mieć np. w jednym banku wysoko oprocentowane konto oszczędnościowe, w drugim wysoko oprocentowane lokaty, w trzecim kartę kredytową z moneybackiem, a w czwartym ROR z bezpłatnymi przelewami natychmiastowymi i bezpłatnymi wypłatami ze wszystkich bankomatów, zamiast mieć w jednym banku z dobrym ROR marne oprocentowanie depozytów i drogą kartę kredytową bez zwrotów...

Powiązane: Tylko u nas

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki