Chcemy tanich kont z darmowymi wypłatami z bankomatów [Wyniki sondy]

Cena i dostęp do bezpłatnych bankomatów - to wciąż kluczowe czynniki przy wyborze konta osobistego. Coraz istotniejsza jest też dla klientów dostępność aplikacji mobilnej banku do swobodnego korzystania z rachunku z poziomu smartfona.

Portal Bankier.pl i PRNews.pl między 13 a 19 października zapytały czytelników o najważniejsze według nich cechy dobrego konta osobistego. W ciągu tygodnia w sondzie wzięło udział 3252 respondentów, którzy spośród 20 opcji mogli wybrać maksymalnie 5. Dziś prezentujemy wyniki badania.

Niezmiennie za najlepsze konta uważamy te najtańsze. Za jak najniższymi opłatami związanymi z prowadzeniem rachunku opowiedziało się 15,52 proc. respondentów. Niewiele mniej, bo 13,34 proc. głosujących dobre konto kojarzy także z gęstą siecią bankomatów z bezpłatnymi wypłatami gotówki. Na podium najważniejszych cen ROR-ów znalazła się także bankowość mobilna – to ostatnia cecha, która zebrała ponad 10 proc. głosów.

W drugiej kolejności ankietowani głosowali na niską awaryjność systemów bankowych (8,21 proc.) i promocyjne warunki kont – 7,22 proc. uważa, że dobre konto zawsze idzie w parze z korzystnie oprocentowaną ofertą rachunków oszczędnościowych, a 6,82 proc. za taki wyznacznik uznaje promocje dla stałych klientów.

Pomimo tego, że bankowość w Polsce uznawana jest za jedną z najbardziej zaawansowanych, to sami czytelnicy Bankier.pl i PRNews.pl nie cenią zbyt wysoko innowacji w rachunkach i nowych technologii w dokonywaniu płatności. Na możliwość płacenia BLIK-iem zagłosowało 3,72 proc., a na płatności zbliżeniowe 3,04 proc. Tylko według 3,2 proc. w dobrych kontach konieczna jest integracja z urzędami, umożliwiająca załatwianie spraw z poziomu bankowości internetowej.

Mateusz Gawin

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 opiekunnestbank

Szanowni Państwo, w ofercie Nest Banku można znaleźć darmowe Nest Konto. W jego ramach za 0 zł oferujemy: założenie i prowadzenie konta, przelewy krajowe Elixir, wpłaty gotówki w PLN w ponad 2500 wpłatomatów sieci Euronet, wydanie i używanie jednej karty płatniczej, wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce oraz wpłaty i wypłaty gotówki w oddziałach banku. Konto można otworzyć na kilka sposobów: przelewem (wystarczy wykonać przelew, a konto będzie aktywne nawet w 15 minut); poprzez Kuriera (konto aktywne nawet w 5 dni, wystarczy podpisać dostarczoną umowę); w oddziale (wystarczy złożyć wniosek online, a następnie udać się do oddziału, aby podpisać umowę) lub w oddziale stacjonarnym banku. Można także złożyć wniosek za pomocą infolinii, a podpisanie umowy następuje w oddziale stacjonarnym banku.

Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pytania, pozostaję do dyspozycji.

Pozdrawiam,
Opiekun Klienta Nest Bank
nestbank.pl

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 3 mhm

1. Dziwnie dobrane te cechy, są np. powiadomienia push, a nie ma email lub sms.

2. Trudno powiedzieć, czy chodzi tu o konto osobiste, czy o bank? Wprawdzie najlepiej byłoby mieć wszystkie produkty w jednym banku, ale wolę mieć np. w jednym banku wysoko oprocentowane konto oszczędnościowe, w drugim wysoko oprocentowane lokaty, w trzecim kartę kredytową z moneybackiem, a w czwartym ROR z bezpłatnymi przelewami natychmiastowymi i bezpłatnymi wypłatami ze wszystkich bankomatów, zamiast mieć w jednym banku z dobrym ROR marne oprocentowanie depozytów i drogą kartę kredytową bez zwrotów...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne