W Carrefourze zamiast "zrywki" kupisz woreczki wielokrotnego użytku

Alternatywne rozwiązanie dla „zrywek” wprowadził Carrefour. Sieć sklepów spożywczych udostępniła torby wielokrotnego użytku wykonane w 100% z bawełny. To kolejna firma redukująca zużycie plastiku.

Torby w 100% z bawełny w Carrefour
Torby w 100% z bawełny w Carrefour (Carrefour)

5,99 zł za woreczek na warzywa i owoce wykonany w 100% z bawełny. Carrefour zachęca klientów do korzystania z alternatywnych rozwiązań dla plastikowych opakowań. W listopadzie 2019 roku woreczki wprowadzone zostały w sklepie Carrefour Bio. Po pozytywnej reakcji klientów trafiają do sklepów w całej Polsce.

- Znaczne zmniejszenie wykorzystania torebek jednorazowych z tworzyw sztucznych to cel, który chcemy zrealizować (…) wprowadziliśmy naturalne, w pełni bawełniane woreczki na warzywa i owoce, które klienci, mogą zakupić, jeżeli w trakcie ich wizyty w sklepie okaże się, że zapomnieli swojej torebki wielokrotnego użytku – mówi Barbara Kowalska, dyrektor ds. Jakości i Zrównoważonego Rozwoju Carrefour Polska.

Od początku 2019 roku sieć zachęca do pakowania zakupów we własne opakowania m.in. słoiki oraz pojemniki. Carrefour w grudniu ubiegłego roku rozszerzył e-ofertę: około 3 tys. produktów można kupić za pośrednictwem Allegro

Również Kaufland i Lidl prowadzą „wojnę z plastikiem”. Klienci Kauflandu mogą kupić woreczki wielokrotnego użytku za 2,99 zł. Opakowanie zawiera dwie torby z tkaniny na owoce i warzywa. Lidl wprowadził do swoich sklepów torby wielokrotnego użytku o wdzięcznej nazwie „wielokrotki”.

DF

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 3 innowierca

Cena sugeruje ze market ma niezly zysk na woreczkach.. Cena w UK w zeznosci od jakosci to 20, 40 lub 50 pensow.

! Odpowiedz
3 14 krzysiekj_85

Ciekawe jaka produkcja jest bardziej szkodliwa dla środowiska: woreczka foliowego czy torby bawełnianej?

! Odpowiedz
2 3 abcx

Bardziej szkodliwa jest produkcja torby bawełnianej, ale jak faktycznie wiele razy zostanie użyta to jest szansa że bilans wyjdzie na 0

! Odpowiedz
6 24 tubak

Wychodzi mi na to że za ekologię zapłacę ja płacąc za woreczki, na dodatek muszę je wyprać tracąc dodatkowo czas i pieniądze i nerwy.. Zajefajnie.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne