REKLAMA

CD Projekt pociągnął w dół WIG20

2021-04-08 17:05
publikacja
2021-04-08 17:05
fot. Krystian Maj / FORUM

Przeszło 4-procentowa przecena CD Projektu nie pozwoliła WIG-owi 20 utrzymać się powyżej 2 000 punktów. Ale już szeroki rynek nie wyglądał tak źle. sWIG80 zdołał nawet poprawić 14-letnie maksimum.

Spółką dnia niewątpliwie był CD Projekt, którego notowania spadły o 4,6% i w trakcie sesji niemal wyrównały marcowy dołek stanowiący przeszło 2-letnie minimum. Słabo wypadły także banki oraz sektor paliwowy. Akcje PKO BP potaniały o 1%, a Santander Polska o 2,3%. Do tego dodajmy zniżkujące o prawie 3% walory Orlenu i Lotosu, a otrzymujemy gotowy przepis na czerwony WIG20.

/ Bankier.pl

Flagowy indeks warszawskiej giełdy spadł w czwartek o 0,92%, schodząc do 1 980,32 pkt. W ten oto sposób kolejny raz potwierdziło się, że poziom 2 000 punktów nie odgrywa większego znaczenia - w poprzednich miesiącach był wielokrotnie przekraczany zarówno od dołu jak i od góry. WIG20 od czterech miesięcy tkwi w trendzie bocznym, wciąż nieco poniżej poziomów sprzed koronakryzysu.

Znacznie lepiej prezentują się spółki średnie i mniejsze. Zarówno mWIG40 (dziś +0,5%) jak i sWIG80 (+0,7%) utrzymują się w trendach wzrostowych i notowane są wyraźnie powyżej stanu z lutego 2020. sWIG80 wręcz śrubuje wieloletnie maksima, po raz pierwszy od 2007 roku osiągając wartości powyżej 19 000 punktów.

Odporność szerokiego rynku widać też w statystyce spółek, których notowania osiągnęły przynajmniej roczne maksima. W czwartek takich walorów było ponad 30, podczas gdy 52-tygodniowe minimum stało się udziałem ledwie dwóch emitentów. Pomimo wyraźnego spadku WIG-u 20 na całym rynku głównym liczba papierów rosnących i spadających była zbliżona.

Wśród popularnych spółek warto wyróżnić Grupę Kęty, których zarząd zarekomendował wypłatę rekordowo wysokiej w historii spółki dywidendy. Akcje producenta wyrobów aluminiowych podrożały w czwartek o blisko 2% i są już o 83% droższe niż rok temu.  Za to o 3,5% potaniały akcje dzisiejszego „debiutanta” – gamingowa spółka Creepy Jar przeniosła się z rynku NewConnect na główny parkiet GPW.

KK

Źródło:
Tematy
Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Advertisement

Komentarze (5)

dodaj komentarz
stachsgh
CD Projekt ciągnie w dół i się i WIG20. Nie mają nic solidnego.
A klasyka jest solidna i z chęcią się do niej wraca
https://www.youtube.com/watch?v=GKSmsvWXuKA
karllos7799
Haha... bankier.pl...wg nich free float cdr wynosi ....-28% hahahah.....o tym że kurs dołują fudny szortujące przewalające z wora do wora i starające się odebrać akcje drobnicy no za kilka sesji ogłoszenie wyników za 2020r....wzrost r/r o 1000%....o tym to cii
hal9ooo
jak duże instytucje szortują to wiedz, że będą spadki....taki stan był przed i po szczycie.
mądra ulica nie powinna z tym walczyć tylko się do trendu podłączać albo wywalać akcje i czekać.
Może jeszcze nie jest za późno... tego nie wiem i nikt nie wie co bedzie dalej z kursem oprócz insajderów... no właśnie.
jak duże instytucje szortują to wiedz, że będą spadki....taki stan był przed i po szczycie.
mądra ulica nie powinna z tym walczyć tylko się do trendu podłączać albo wywalać akcje i czekać.
Może jeszcze nie jest za późno... tego nie wiem i nikt nie wie co bedzie dalej z kursem oprócz insajderów... no właśnie...
Myślisz, że ktoś stawiał miliardy nie wiedząc jak się premiera skończy?
Wystarczyło parę piw w barach postawić i zasięgnąć jeżyka ...na to były miesiące...lata podstawione panienki też swoje wyciągnęły do "nerdów". Inwestujesz miliony ..zarabiasz miliardy.
demeryt_69
Co za cyrk - firma od gier dla dzieci grzebie giełdę :)
ryszard-taryfiarz
fundusze short-ujące grzebią giełdę

Powiązane: Sesja na GPW

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki