REKLAMA

CCC przejmie kolejne 24 proc. udziałów DeeZee za 7 mln zł

2019-11-05 14:24
publikacja
2019-11-05 14:24

CCC przejmie kolejne 24 proc. udziałów w spółce zależnej DeeZee za 7 mln złotych, dzięki czemu zwiększy swój pakiet własnościowy do 75 proc. - podała spółka w komunikacie prasowym. CCC podtrzymuje ustalenia dotyczące warunków dalszego zwiększania udziałów, potencjalnie do 100 proc. w ciągu najbliższych pięciu lat.

/ fot. Filip Radwański / FORUM

"Przez ostatni rok przychody ze sprzedaży produktów DeeZee w kanałach online i offline potroiły się, osiągając około 110 mln złotych, z bardzo dobrą marżą brutto. Niedawno uruchomiliśmy również sprzedaż online na Ukrainie z perspektywą wejścia na kolejne rynki. Chcemy (...) uzyskać status lidera w sprzedaży obuwia z segmentu fast fashion dla młodych kobiet. W planach jest dalsza optymalizacja kosztów operacyjnych i marketingowych, a w 2020 roku DeeZee zostanie wsparte najnowocześniejszą logistyką ecommerce zapewnianą przez eobuwie. Pozwoli to na automatyzację procesów oraz użycie robotów pakujących, co w efekcie przełoży się na jeszcze lepszą i szybszą obsługę klienta" - powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, prezes CCC Marcin Czyczerski.

CCC objęło większościowy pakiet udziałów (51 proc.) w DeeZee w drodze dokapitalizowania spółki kwotą 13 mln zł jesienią 2018 r.

W ramach współpracy, oferta marki pojawiła się w sklepach stacjonarnych CCC w formie "fashion corner", wraz z premierą kolekcji wiosna/lato 2019, a w ofercie sklepu internetowego DeeZee pojawiła się jedna z modowych marek CCC.

DeeZee działa na polskim rynku od 2005 roku, a jego przychody za 2017 rok (ostatni przed przejęciem pakietu większościowego przez CCC) wyniosły 35 mln zł. (PAP Biznes)

doa/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki