CBŚP rozbiło polsko-estońską grupę przestępczą

Funkcjonariusze z Centralnego Biuro Śledczego Policji rozbili polsko-estońską grupę przestępczą. Zatrzymali 6 osób z kierownictwa gangu.

Podejrzani wyłudzali pieniądze na podstawie wyroków fikcyjnych sądów arbitrażowych. Jak wyjaśnił Radiu Merkury prokurator Marcin Matecki z oddziału zamiejscowego Prokuratury Krajowej w Poznaniu działalność gangu polegała na wyprowadzaniu pieniędzy ze spółek. Ponieważ wcześniej firmy te były oskarżone o przestępstwa natury skarbowej - pokrzywdzonym w istocie był skarb państwa. Jego straty sięgają prawie 24-ch milionów złotych - powiedział Marcin Matecki.

Wśród kilkudziesięciu spółek, z których podejrzani wyprowadzili pieniądze, jest duża grupa przedsiębiorstw z Poznania. Rozmówca Radia Merkury zaznaczył, że przestępcy byli właścicielami części z nich. W momencie, gdy w wyniku zaległości podatkowych konta tych firm były zamrażane - gang wyprowadzał z nich środki. Prokuratura bada, skąd podejrzani wiedzieli o postępowaniach komorniczych prowadzonych wobec spółek.

Później zaczęli atakować firmy z branży paliwowej. Oszuści utworzyli fikcyjne międzynarodowe sądy arbitrażowe - jeden w Rydze, a drugi w Warszawie.

Centralne Biuro Śledcze Policji na poczet przyszłych kar zabezpieczyło samochody o wartości ponad miliona złotych i nieruchomości warte ponad 8 milionów złotych.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Radio Merkury/mt

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 2 ~nl

''Oszuści utworzyli fikcyjne międzynarodowe sądy arbitrażowe - jeden w Rydze, a drugi w Warszawie'' i na podstawie wyrokow tych 'sadow arbitrazowych' komornicy - bez sprawdzania, bo i po co - zajmowali majatki przedsiebiorcow.przez 8 lat .Polska

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,4% I 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% I 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 282,8 zł I 2020
Produkcja przemysłowa rdr 1,1% I 2020

Znajdź profil