Były prezes Banku Pocztowego założył serwis społecznościowy

analityk Bankier.pl

Shumee – tak nazywa się nowy serwis społecznościowy, który zadebiutował właśnie w polskiej sieci. Jego użytkownicy „mogą zaszumieć”, czyli oddać głos i wyrazić swoje zdanie. Wśród twórców projektu znalazł się Szymon Midera, były prezes Banku Pocztowego.

Nowy serwis społecznościowy nazywa się Shumee i jest dostępny pod adresem shumee.pl. Choć w rzeczywistości jego rdzeniem jest aplikacja mobilna dostępna na telefony z systemem Android i iOS. Na pierwszy rzut oka Shumee przypomina miks Snapchata, Instagrama i Facebooka.

Nowy serwis pozwala użytkownikom wymieniać opinie i sondować zdanie innych osób na temat podejmowanych decyzji. Ma nie zawierać reklam, sponsoringu i klasycznego marketingu. Znajdą się tam natomiast rekomendacje znajomych i tzw. mądrość tłumu, tj. opinie użytkowników społeczności. „To właśnie rekomendacja przekazywana w modelu human to human jest siłą i wartością shumee.” – czytamy w informacji prasowej.

(fot. Shumee / )

Po kilku miesiącach bardzo intensywnej pracy nad koncepcją i przekuciem jej w gotowe rozwiązanie zapraszamy pierwszych użytkowników do wejścia na shumee - mówi Szymon Midera z Shumee SA. - Ciągle testujemy i stabilizujemy aplikacje. W najbliższych dniach udostępnimy nowe, ulepszone wersje oraz rozwiązanie RWD. Dzięki wypuszczeniu zewnętrznych użytkowników będziemy mieć zdecydowanie więcej informacji, co i jak jeszcze dopracować – dodaje.

Midera do połowy ubiegłego roku zajmował stanowisko szefa Banku Pocztowego. Pracował między innymi nad EnveloBankiem – nową marką dla cyfrowego pokolenia klientów. Początkowo EnveloBank miał wystartować już w ubiegłym roku, ale po odejściu Midery debiut został przesunięty na bliżej nieokreślony termin.

Ile zarabia prezes banku? Rekordzista 12 mln zł rocznie

Ile zarabia prezes banku? Rekordzista 12 mln zł rocznie

12 mln zł – tyle zarobił w 2016 roku prezes Banku Pekao Luigi Lovaglio. To najlepiej opłacany szef banku w Polsce. Na drugim miejscu z zarobkami sięgającymi „ledwie” 5,4 mln uplasował się Sławomir S. Sikora, prezes Citi Handlowego. Podium zamyka Joao Bras Jorge, szef Millennium, z kwotą 4,6 mln zł.

Teraz Midera chce zaspokajać potrzeby pokolenia użytkowników social mediów za pomocą serwisu Shumee. Nowa sieć pozwala na konfrontowanie opinii i promowanie wartościowych idei. Umożliwia też zasięganie opinii na temat odpowiedniego miejsca na kolację, koloru szminki czy opinii na temat kinowych nowości. System ocen jest zero-jedynkowy.

Wojciech Boczoń

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 2 ~rolololo

Ciekawe, ale nie rozumiem. Pobawiłem się przez godzinę, może dwie. Trochę poklikałem, pogłosowałem, dodałem dwa głosowania od siebie... i mi się znudziło. Na moim samsungu sprzed dwóch lat troszkę to wolniej chodzi niż bym oczekiwał, ale to domyślam się kwestia dopracowania technicznego. Niestety, nie znalazłem tam nic wartościowego dla siebie :/ może gdyby były jakieś grupy tematyczne. Np. chcę kupić samochód to sonduję wśród osób zainteresowanych motoryzacją

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 5 ~oko

Należy wspierać każdą realną alternatywę pejsbuka... ale póki co, shumee baaardzo słabe.

! Odpowiedz
0 2 ~Karbinadel

OK, ale po co?

! Odpowiedz
0 0 ~lol

do wyprania lewych pieniedzy władców Łodzi ?

! Odpowiedz
0 2 ~marekjam

Ciekawe, czy przetrwa dłużej nić portal Misiewicza.

! Odpowiedz
0 7 ~Marta

dziwne oni dopracowuja projekt , stabilizuja, a na Google Play - 50 instalacji? Artykul napisany, jak gdyby mialo to tysiace osob a nie... 50 ;)

! Odpowiedz
0 0 ~Jackass

A będzie możliwość zakładania grup tajnych itd.?

! Odpowiedz
0 1 ~lol

tak. Specjalnie dla KODerastów, którzy zejdzą do medialnego podziemia.

! Odpowiedz
0 19 ~Martyna

....To właśnie rekomendacja przekazywana w modelu human to human jest siłą i wartością shumee.... Rekomendacja tuman to tuman?

! Odpowiedz
9 6 ~jh

Sądząc po komentarzach widać patriotyzm, wszsytko co polskei jest ble. Nikt nei spróbował ale krytyka juz jest.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne