Bruksela po zamachach - lotnisko ze zwiększoną ochroną, metro bez niej

Pół roku po zamachach w Brukseli lotnisko ma zwiększoną ochronę, metro jej nie otrzymało. Tak mówią przedstawiciele związku zawodowego policjantów. 22 marca rano w hali odlotów dwóch zamachowców samobójców zdetonowało ładunki wybuchowe zabijając 16 osób. Niecałą godzinę później terrorysta zdetonował bombę w metrze, gdzie również zginęło 16 osób.

Dwa krwawe zamachy, ale dwie różne odpowiedzi na te ataki - tak mówią policjanci pilnujący bezpieczeństwa w metrze. Dodają, że cała uwaga skupiła się na ochronie lotniska - przebudowano wejścia, zwiększono środki bezpieczeństwa, a od stycznia w sumie skierowanych tam będzie do pilnowania ośmiuset żołnierzy i policjantów. Do metra tymczasem miało być wysłanych dwustu pięćdziesięciu, ale plany zmieniono i będzie ich niespełna dwustu.

"Przy ewentualnym kolejnym ataku nie będziemy w stanie odpowiednio zareagować" - powiedział jeden z policjantów cytowany w belgijskich mediach. Podkreślał, że brukselskie lotnisko obsługuje około 20 milionów pasażerów rocznie, z metra dziennie korzysta milion trzysta tysięcy osób. Sprawa ochrony metra ma być wkrótce omówiona przez belgijski rząd.

IAR/Beata Płomecka/Bruksela

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,5% X 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 084,56 zł IX 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil