REKLAMA

Bloomberg: USA w kwietniu kupiły od Rosji ropę za 1,3 mld dolarów

2022-06-10 20:25
publikacja
2022-06-10 20:25

Jeszcze w kwietniu bieżącego roku Stany Zjednoczone wydały 1,3 mld dolarów na rosyjską ropę i produkty naftowe – poinformowała w piątek agencja Bloomberg.

Bloomberg: USA w kwietniu kupiły od Rosji ropę za 1,3 mld dolarów
Bloomberg: USA w kwietniu kupiły od Rosji ropę za 1,3 mld dolarów
fot. diy13 / / Shutterstock

Z danych US Census Bureau, agencji odpowiedzialnej za przeprowadzanie spisów powszechnych – na które powołał się Bloomberg - wynika, że jest to suma tylko nieznacznie niższa niż w kwietniu poprzedniego roku, kiedy to wydatki USA na rosyjską ropę i produkty naftowe wyniosły 1,4 mld dol.

„Napływ innych towarów eksportowych z Rosji trwał także wtedy, gdy Biały Dom już zabiegał o zerwanie ekonomicznych i innych więzów z Moskwą w związku z rosyjską inwazją na Ukrainę” – podkreśla Bloomberg. (PAP)

mw/ mal/

Źródło:PAP
Tematy
Im więcej latasz, tym więcej zyskujesz!

Im więcej latasz, tym więcej zyskujesz!

Advertisement

Komentarze (12)

dodaj komentarz
cichy380
Ciężko komentować działania USA posługując się oficjalnymi statystykami. To bardzo przebiegły kraj.

Oficjalne ilości sprzedanej ropy z kraju i kupionej nijak się mają do realiów, gdyż aby te chcieć uwzględnić należałoby prześwietlić transfery ropy z krajów kontrolowanych przez Amerykę. Wiem, że wiele osób wciąż wierzy, że
Ciężko komentować działania USA posługując się oficjalnymi statystykami. To bardzo przebiegły kraj.

Oficjalne ilości sprzedanej ropy z kraju i kupionej nijak się mają do realiów, gdyż aby te chcieć uwzględnić należałoby prześwietlić transfery ropy z krajów kontrolowanych przez Amerykę. Wiem, że wiele osób wciąż wierzy, że konflikty, które wywołują są spowodowane walką z "terroryzmem".
faramir_z_gondoru
Jak widać moderator skutecznie kasuje komentarze, które ukazują prawdę i są krytyczne w stosunku do naszej władzy i zakłamanej propagandy z mediów (głównie te komentarze, które mają więcej nic 50 zielonych łapek). Czy moderator nie wie, że za bezpodstawne tłumienie krytyki (komentarze nie naruszały zasady forum) są paragrafy? A może Jak widać moderator skutecznie kasuje komentarze, które ukazują prawdę i są krytyczne w stosunku do naszej władzy i zakłamanej propagandy z mediów (głównie te komentarze, które mają więcej nic 50 zielonych łapek). Czy moderator nie wie, że za bezpodstawne tłumienie krytyki (komentarze nie naruszały zasady forum) są paragrafy? A może chce się dowiedzieć??
polonu
Stara UE. nie chce wchodzić w komitywę z jankesami , federacja ,własna armia ,jedna waluta jedna gospodarka i jeden rząd w Brukseli, , Ale są kraje w Europie po komunistyczne a wchodzące w skład UE , i część z nich przejdzie pod but Amerykański . one zostaną wykluczone z UE. Polska ,Litwa ,Ukraina Rumunia ,już zostały oddane Stara UE. nie chce wchodzić w komitywę z jankesami , federacja ,własna armia ,jedna waluta jedna gospodarka i jeden rząd w Brukseli, , Ale są kraje w Europie po komunistyczne a wchodzące w skład UE , i część z nich przejdzie pod but Amerykański . one zostaną wykluczone z UE. Polska ,Litwa ,Ukraina Rumunia ,już zostały oddane jankesom pod władanie , kto jeszcze będzie dołączony do tej grupy to się okaże , dlatego UE nie chce dać Polsce żadnych pieniędzy , szuka różnych pretekstów aby się z tego wywinąć , Ma powstać taki bufor między Rosją a UE taki klin nadzorowany prze Amerykę . każde z tych państw będzie odrębnym bytem lub stworzą taką grupę państw ,podległych Ameryce ,kraje niewolnicze USA. w tych krajach jankesi rozmieszczą swoje wojska a ludzie będą pracować utrzymywać ich i budować demokracę USA , i już się to dzieje Duda już w tych krajach prowadzi rozmowy .o stworzeniu takiej grupy .Panie miej nas w swojej opiece , . Amerykanie po całym świecie szukają surowców i niewolników ,co by na nich robili . to widać jak na dłoni Tworzy się nowy porządek świata Rosja Chiny kraje im przyjazne - Unia Europejska jako jeden organizm z jednym rządem w Brukseli i USA z państwami które wydrą Unii Europeńskiej . Ameryka chce wyrwać swój kawałek tortu w Europie w Polsce już mają swój rząd w Warszawie sami żydzi namaszczeni w Waszyngtonie . Unia Europeńska już po weryfikacji będzie prowadzić normalny handel z Rosją i wszystkimi innymi na normalnych zasadach gaz z Rosji normalnie popłynie tą drugą rurą do Niemiec i Unii . . Polska chce pieniądze Unijne a jest kundlem do wyzysku USA więc Unia nie da tej kasy ,dla świętego spokoju dadzą troszeczkę i znowu blokada aby tylko ułaskawić Amerykę . i tak będzie do czasu aż stworzą swoją armię Europeńską Bundeswehra . byłby to dobry układ gdyby Ameryka nie była bankrutem a tak Ameryka potrzebuje dawcy gotówki .niewolników i surowców . to jest upadający bankrut co żyje ze sprzedaży szczepionek wojny i dodruku .w tych krajach buforowych bedzie nędza narkotyki rower i gałęzie z lasu .
ssmentek
Stany Zjednoczone nie kupiły od Rosji nawet galonu ropy. Ropa jest kupowana na giełdzie, przez firmy z całego świata, także firmy z USA. W momencie wejścia embarga zakupy przez firmy zlokalizowane w stanach skończą się, jako bezprawne. Na Bankier.pl jest niestety cały wysyp prokremlowskiej narracji. Nie wiem z czego to wynika, chce Stany Zjednoczone nie kupiły od Rosji nawet galonu ropy. Ropa jest kupowana na giełdzie, przez firmy z całego świata, także firmy z USA. W momencie wejścia embarga zakupy przez firmy zlokalizowane w stanach skończą się, jako bezprawne. Na Bankier.pl jest niestety cały wysyp prokremlowskiej narracji. Nie wiem z czego to wynika, chce wierzyć że tylko z głupoty personelu obsługującego ten portal.
zoomek
A Słowacja nie kupiła uranu od Putka. A świstak zawija. Towarzyszu - dobrze płacą za wsparcie w komentarzach?
zoomek
No i tem premier Izraela w odwiedzinach u Putka - nikt nie zrypał gościa za tą wizytę a w SZABAT POLECIAŁ ORTODOKS! Skala koszerności musiała być naprawdę duuuża.
mirek6504
Niektórym powoli do mózgów dociera ???
peluquero
już dawno wyprane, to putin jest be
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
zoomek
Dawno o tym pisałem że rabbi odputini, ukoszerni weźmie 3x i git będzie.

Powiązane: Gospodarcze skutki inwazji Rosji na Ukrainę

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki