REKLAMA

Blockchain plus gaming. Recepta na sukces?

Adam Hajdamowicz2019-02-15 18:00redaktor Bankier.pl
publikacja
2019-02-15 18:00
Blockchain plus gaming. Recepta na sukces?
Blockchain plus gaming. Recepta na sukces?
/ YAY Foto

Spółka z NewConnect, Prime Bit Games, postanowiła połączyć dwa inwestycyjne hity ostatnich lat – blockchain i gaming. Czy takie zestawienie od razu daje nadzieję na sukces?

Prime Bit Games poinformował o wejściu w stan zaawansowany prac nad zaimplementowaniem w swoich grach technologii blockchain, a w szczególności umożliwienia wymiany pomiędzy graczami zdobytych osiągnięć i przywilejów za pośrednictwem kryptowalut. „Spółka zamierza umożliwić graczom kupowanie i sprzedawanie wirtualnych dóbr z wykorzystaniem kryptowaluty, a sama pobierać prowizję za realizację transakcji. Spółka podjęła decyzję o stworzeniu takiej funkcjonalności w oparciu o pozyskane dotychczas dane na temat liczby i częstotliwości zawieranych przez graczy transakcji wewnątrz gry Magic Nations” – czytamy w komunikacie.

Kurs spółki zareagował na te informacje wzrostem o ponad 6 proc. Wartość dzisiejszego obrotu była jednak na tyle niewielka (757 zł), że ciężko przywiązywać do tej zwyżki większą wagę. Ponadto akcje Prime Bit wciąż znajdują się poniżej poziomów z zeszłorocznego debiutu.

fot. / / Bankier.pl

Słowa, które potrafią zdziałać cuda

Pomimo braku wyraźnej reakcji kursu, komunikat ten wydaje się wyjątkowo ciekawy. Spółka zdaje się bowiem w ten sposób próbować wykorzystać dwa chyba najgłośniejsze hity inwestycyjne ostatnich lat, a więc blockchain i gaming. O tym, że już samo słowo „blockchain” potrafi na giełdzie zdziałać cuda, pisał już Adam Torchała. W swym tekście miał na myśli spółki, które dzięki ogłoszeniu zainteresowania tą technologią gwałtownie zaczynały rosnąć. Szczególnie ten trend widoczny był za granicą, nie ominął  jednak również Polski, o czym świadczy choćby niedawny przykład Merlina. Tam szumne zapowiedzi wejścia w blockchain zakończyły się jednak fiaskiem, a akcje spółki po gwałtownych wzrostach spotkała później bardzo solidna przecena.

Nie trzeba również daleko szukać, aby znaleźć podobne historie na rynku producentów gier. Hossa w tej branży sprawiła, że podobnych wzrostów próbowało doświadczyć wiele spółek z innych branż, a czasem do zwyżki kursu wystarczała tylko zapowiedź jakichkolwiek związków z produkcją gier. Jednym z przykładów jest tu spółka Site, która jeszcze we wrześniu 2017 roku ogłosiła zmianę działalności na tworzenie gier. Ponadto zdecydowano się wtedy nawet na zmianę nazwy na Fat Dog Games. Ruch ten okazał się strzałem w dziesiątkę, a akcje spółki w niecałe dwa miesiące podrożały o ponad 200 proc. Gdy jednak emocje opadły, kurs niemal równie szybko powrócił do swoich dawnych poziomów.

fot. / / Bankier.pl

Warto wspomnieć, że Prime Bit Games nie jest jednak zupełnym prekursorem w tym, co robi. Na wykorzystanie blockchainu w grze, choć może nieco mniej śmiałe, zdecydował się wcześniej także PlayWay, który w jednej ze swoich gier stworzył symulator kopania kryptowalut. Połączenie blockchainu z gamingiem może się zatem wydawać receptą na sukces, przynajmniej marketingowy. Jak pokazuje doświadczenie, nie zawsze musi się to jednak równać z sukcesem biznesowym, a w dłuższym terminie to właśnie on liczy się najmocniej.

Źródło:
Adam Hajdamowicz
Adam Hajdamowicz
redaktor Bankier.pl

Redaktor działu Rynki Bankier.pl. Głównym obszarem jego zainteresowań są rynki akcji, w szczególności skupia się na opisywaniu sytuacji spółek z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Śledzi także wpisy na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego. Absolwent finansów i rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, posiadacz licencji maklera papierów wartościowych nr 3313.

Tematy
Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Komentarze (1)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)

Powiązane: Gry komputerowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki