REKLAMA

Site rozpoczyna działalność w zakresie wydawania i koprodukcji gier cyfrowych

2017-09-12 14:04
publikacja
2017-09-12 14:04

Notowana na rynku NewConnect spółka Site zdecydowała o zmianie nazwy na Fat Dog Games i rozpoczyna działalność w zakresie wydawania i koprodukcji gier cyfrowych - poinformowała firma w komunikacie.

fot. Szymon Laszewski / / FORUM

"Fat Dog Games planuje działalność polegającą na pozyskiwaniu z rynku wartościowych produkcji growych, finansowanie i wspieranie produkcji, a po ich ukończeniu promowanie oraz wydawanie na platformach cyfrowych jak i w sprzedaży detalicznej" - napisano w komunikacie.

Dodano, że produkcje, nad którymi spółka pracuje są na wczesnym etapie rozwoju. Wymagają one finansowania zewnętrznego.

W ramach strategii na lata 2017-2020 Fat Dog Games planuje koprodukcję równocześnie do 25 projektów oraz 20 premier gier w każdym pełnym roku obrotowym.

"Celem spółki jest osiągnięcie sprzedaży w wysokości minimum 200 tys. kopii przynajmniej dwóch gier w roku obrotowym" - podała firma.

W związku z przejęciem firmy Dopamine, Fat Dog Games dysponuje od września 2017 roku 18 grami w produkcji, w tym trzema ukończonymi, a jedną wydaną na platformie Steam.

"Spółka jest gotowa do podpisania 3 nowych umów w pierwszej połowie września 2017 r." - napisano w raporcie.

Firma planuje pozyskiwać projekty możliwe do stworzenia w 12 miesięcy w małych zespołach. Zamierza wydawać nie więcej niż 300 tys. zł na produkcję jednego tytułu.

"W związku z połączonym działaniem w zakresie wydawania, finansowania oraz koprodukcji Fat Dog Games zapewni sobie udział w zyskach na poziomie od 50 proc. do 75 proc. od każdego projektu" - podała spółka.

Fat Dog Games przyjął strategię traktowania rynków azjatyckich jako kluczowego rynku zbytu.

"Spółka prowadzi zaawansowane rozmowy z partnerami z Japonii, Chin, Tajwanu oraz Singapuru. Spółka w IV kw. 2017 r. ogłosi podpisanie kluczowych umów dystrybucyjnych z partnerami azjatyckimi" - podano w raporcie.

Inwestorem strategicznym jest fundusz Erne Vetures notowany na rynku NewConnect, którego udział w kapitale zakładowym Fat Dog Games (po rejestracji emisji akcji serii F) będzie wynosił 36 proc. (PAP Biznes)

morb/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz konto mBiznes Standard w mBanku, zyskaj 350 zł oraz aktywnie korzystaj z konta w którym masz gwarancję braku opłat przez 2 lata i 0 zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym

Otwórz konto mBiznes Standard w mBanku, zyskaj 350 zł oraz aktywnie korzystaj z konta w którym masz gwarancję braku opłat przez 2 lata i 0 zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki