Blaski i cienie pracy w banku – zapraszamy do udziału w badaniu [Ankieta]

Tysiąc placówek mniej, spadek zatrudnienia o 4,4 tys. osób – to bilans 2017 r. w bankowości. Sektor odnotował ponad 13 mld zł zysku, ale wciąż rośnie presja na cięcie kosztów. Jak te przemiany odbijają się na pracownikach? Zapraszamy do udziału w trzeciej już edycji badania Bankier.pl.

Zatrudnienie w sektorze bankowym jest dziś niższe niż przed dekadą, ale nadal z bankami swoje zawodowe losy wiąże ponad 160 tys. osób. W 2017 r. kurczyło się nie tylko zatrudnienie, ale także sieć placówek. Nowoczesne technologie i konsolidacja rynku zmieniają oblicze sektora i zadania stawiane przed pracownikami.

(Bankier.pl)

Na łamach Bankier.pl przeprowadziliśmy już dwie edycje badania, w którym prosiliśmy obecnych i byłych pracowników banków o podzielenie się swoimi doświadczeniami. Wyniki przyniosły interesujące spostrzeżenia, które zebraliśmy w raporcie. Bankowcy zwracali uwagę na „odhumanizowanie” swojej pracy i śrubowanie oczekiwanych efektów. Skarżyli się także na stres i niepewność związaną ze zmianami organizacyjnymi.

Dziś ponownie zapraszamy wszystkich pracowników sektora do podzielenia się swoimi doświadczeniami w badaniu Bankier.pl. Do wyrażenia opinii zachęcamy zarówno zatrudnionych obecnie w bankach, jak i osoby, które w ostatnim roku odeszły z pracy w bankowości. Czy wyśrubowane plany sprzedażowe rodzą patologie? Czy łatwo jest znaleźć zatrudnienie poza sektorem? Na te i inne pytania chcemy odpowiedzieć, prosząc o Wasze opinie.

Kliknij tutaj i wypełnij kwestionariusz. Zapraszamy też do przekazania, jeśli będziecie Państwo mieli taką chęć, dodatkowych uwag.

Kliknij, aby przejść do badania
Kliknij, aby przejść do badania ( )

MK

Źródło:
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
3 126 marcin321

Najwięcej mieliby do powiedzenia szeregowi pracownicy z oddziałów, ale mają tyle roboty, że nie mają czasu na Bankier.pl wejść. Z to z wyższego szczebla na pewno ankietę wypełnią

! Odpowiedz
1 83 specjalnie_zarejstrowany1

No bo praca w banku pracy w banku nie rowna. Ci co zajmuja sie sprzedaza klientom indywidualnym pracuja w kompletnie innych realiach niz Ci co pracuja w centralach.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.