REKLAMA

Black Rose Projects zadebiutuje na New Connect

2022-05-24 10:29
publikacja
2022-05-24 10:29
Black Rose Projects zadebiutuje na New Connect
Black Rose Projects zadebiutuje na New Connect
fot. Borys Skrzyński / / Puls Biznesu

Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie podjął uchwałę o wyznaczeniu daty debiutu Black Rose Projects na NewConnect. Pierwszym dniem notowań będzie 1 czerwca br. - informuje uchwała GPW. 

Black Rose Projects rozpoczęło swoją działalność jako wykonawca portów na konsole wszystkich generacji. Na przełomie 2020/2021 r. studio rozszerzyło swoją działalność o segment gamedev. W jego ramach trwają prace nad dwoma tytułami własnymi: "Dark Moonlight" oraz "Spooky Lord". Spółka odpowiada za produkcję, wydanie oraz stworzenie portów dla obydwu tytułów. Firma specjalizuje się w portowaniu gier na konsole wszystkich generacji, głównie Nintendo Switch. W swoim portfolio ma ponad 90 tytułów - czytamy w komunikacie prasowym spółki. 

23 maja br. Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie podjął uchwałę w zakresie wprowadzenia do obrotu akcji spółki, wyznaczając termin debiutu na małym parkiecie na 1 czerwca 2022 r. Obecna wycena to prawie 27 mln. zł.

"Bardzo mnie cieszy, że już 1 czerwca oficjalnie osiągniemy kolejny kamień milowy. Od 2018 r. konsekwentnie się rozwijamy i realizujemy założone plany. Także w zakresie zysków, które już drugi rok z rzędu wyniosły ponad 1 mln zł. Stabilny zysk, zdobycie pozycji lidera w branży portingowej, późniejsze rozszerzenie działalności o gamedev oraz debiut NewConnect są składowymi dokładnie przemyślanej strategii. Przed nami kolejne wyzwania  – powiedział Łukasz Bajno, Prezes Zarządu Black Rose Projects, cytowany w komunikacie prasowym. 

W sierpniu 2021 r. studio zakończyło prywatną emisję akcji serii B. W jej ramach pozyskało ponad 2 mln zł. Środki przeznaczone zostały na zabezpieczenie prac nad trwającymi produkcjami.

"Emisja pozwoliła na zwiększenie tempa prac związanych a naszymi grami. Zależało nam na tym, aby zabezpieczyć środki na ich stworzenie i utrzymać płynność i założenia harmonogramów. W tym momencie pokrywamy koszty z zysków własnych, jednak przed nami najbardziej wymagające etapy w obydwu projektach" – dodaje Łukasz Bajno.

Współpraca z podmiotami zagranicznymi w zakresie portowania to ok. 20 proc. projektów.

Trailer "Dark Moonlight", przygodowego survival horroru, pojawił się m.in. w serwisie oraz na kanale YouTube IGN. Gra ukaże się na PC w Q2 2023 r. Premiera drugiego tytułu, czyli taktycznej rozgrywki strategicznej Spooky Lord, zaplanowana została na Q4 br. 

Black Rose Projects powstało w 2018 r. W swoim portfolio ma ponad 90 portów na konsole wszystkich generacji i aktywnie pracuje nad pozyskiwaniem kolejnych projektów. Spółka zamknęła 2021 r. z wynikiem ponad 3,07 mln zł przychodu i 1,16 mln zł zysku netto. W I kwartale br. roku przychód wyniósł 1,1 mln zł.

MKu


Źródło:
Tematy

Najlepsze konta dla zwolenników nowoczesnych rozwiązań

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Newconnect

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki