REKLAMA

Biomed zaczyna wytwarzanie immoglobuliny. Kurs w górę

Michał Żuławiński2020-08-17 10:39, akt.2020-08-17 13:06analityk Bankier.pl
publikacja
2020-08-17 10:39
aktualizacja
2020-08-17 13:06
fot. Krystian Maj / FORUM

Biomed-Lublin poinformował o rozpoczęciu wytwarzania immoglobuliny anty SARS-CoV-2. Kurs akcji spółki ponownie wyraźnie rośnie i to przy największych obrotach na rynku.

W komunikacie opublikowanym o 10:16 lubelska spółka poinformowała, że dziś rozpoczęła „proces wytwarzania preparatu Immunoglobulina anty SARS-CoV-2 na potrzeby badań klinicznych w ramach projektu „Otrzymanie immoglobuliny ludzkiej z osocza ludzkiego pozyskanego od dawców po przebytej infekcji wirusowej SARS-CoV-2”. Pod koniec lipca spółka informowała, że pozyskała blisko 172 litry osocza niezbędnego do wytwarzania preparatu.

- Proces wytwarzania zajmie ok 1,5 miesiąca, zaś po wytworzeniu serii leku przez Emitenta zostanie on przekazany do pozostałych konsorcjantów: Instytutu Hematologii i Transfuzjologii oraz Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie w celu wykonania niezbędnych badań zgodnie z harmonogramem Projektu – informuje dziś Biomed.

O zakończeniu procesu wytwarzania pierwszej serii preparatu Immunoglobulina anty SARS-CoV-2 Biomed ma poinformować odrębnym raportem.

Na otwarciu giełdowego tygodnia akcje Biomedu drożeją o blisko 5 proc., do poziomu 23,3 zł. Gwałtowny wzrost z poziomu 21,5 zł rozpoczął się właśnie po publikacji opisanego wyżej komunikatu. W kolejnych godzinach handlu dalej pięły się w górę,wracając tym samym do poziomów z ubiegłego tygodnia. 

Kliknij, aby przejść do notowań / Bankier.pl

Biomed-Lublin to jedna z najpopularniejszych spółek wśród inwestorów indywidualnych. Świadczy o tym pierwsze miejsce w rankingu popularności spółek Bankier.pl oraz aktywność na forum poświęconym spółce. Potwierdzają to także giełdowe obroty – Biomed jest liderem z 42 mln zł, wyraźnie wyprzedzając drugi KGHM (18 mln zł). Od początku 2020 r. akcje Biomedu zdrożały o ponad 2000 proc.

Michał Żuławiński

Źródło:
Michał Żuławiński
Michał Żuławiński
analityk Bankier.pl

Redaktor prowadzący działu Rynki Bankier.pl. Wraz z zespołem śledzi bieżące wydarzenia na polskiej giełdzie i globalnych rynkach finansowych, analizuje dane gospodarcze z kraju i ze świata, monitoruje politykę banków centralnych itp. Miłośnik nowych technologii, zarówno w obszarze mediów, jak i szeroko pojętego inwestowania. Laureat nagrody specjalnej w konkursie dla dziennikarzy ekonomicznych Narodowego Banku Polskiego im. Władysława Grabskiego. Tel: 604 678 518

Tematy

Otwórz konto w promocjach: 300 zł premii za otwarcie i polecenie konta

Advertisement

Komentarze (4)

dodaj komentarz
nhl
Kiedyś byłem honorowym dawcą krwi ( ponad pięć litrów ) , dziś nie jestem , bo taki system zarabiania spółek na HDK budzi moje obrzydzenie . Mimo tego że ci wspaniali ludzie oddają krew dla społeczeństwa zawsze znajdzie się jakaś menda by na tym zarobić parę złotych i mówić potem o zyskach , dywidendach itp.Kiedyś byłem honorowym dawcą krwi ( ponad pięć litrów ) , dziś nie jestem , bo taki system zarabiania spółek na HDK budzi moje obrzydzenie . Mimo tego że ci wspaniali ludzie oddają krew dla społeczeństwa zawsze znajdzie się jakaś menda by na tym zarobić parę złotych i mówić potem o zyskach , dywidendach itp. Takie leki powinny być za niewielką opłatą gdzie główny koszt to tylko koszt produkcji czy dystrybucji i tyle . Dziś mimo że mógłbym , nie oddaję krwi właśnie z tych powodów .Szacunek dla Dawców pozostał .
jangcy
Czekamy teraz na specjalny napoje izotoniczne, gumki do scierania oraz wkładki do butów antySARS.
znawca_wszystkiego
i dezodoranty z certyfikatem covid-19.
_emisariusz
Powoli kończymy kolejne kółeczko :) na wakacje w Tajlandii już zarobione ;)

Powiązane: Koronawirus na GPW i giełdach światowych

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki