REKLAMA

Biomed-Lublin może rozpocząć wytwarzanie Immunoglobuliny anty-SARS CoV-2

2020-07-29 22:30
publikacja
2020-07-29 22:30
Biomed-Lublin może rozpocząć wytwarzanie Immunoglobuliny anty-SARS CoV-2
Biomed-Lublin może rozpocząć wytwarzanie Immunoglobuliny anty-SARS CoV-2
fot. Jacek Szydłowski / / FORUM

Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zebrały dla Biomedu-Lublin 171,7 litrów osocza zawierającego przeciwciała anty-SARS-CoV-2, czyli ilość niezbędną do rozpoczęcia wytwarzania preparatu Immunoglobuliny anty-SARS CoV-2 do badań klinicznych - podał Biomed w komunikacie.

Jak dotąd przebadanych zostało 63,04 litrów osocza.

Po przebadaniu pełnej puli osocza i jego dostawie, spółka rozpocznie proces wytwarzania preparatu Immunoglobulina anty SARS-CoV-2 na potrzeby badań klinicznych. Chodzi o projekt realizowany w ramach konkursu Agencji Badań Medycznych dotyczącego minimalizacji zagrożenia epidemiologicznego związanego z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2.

"Jednocześnie emitent ustalił z Narodowym Centrum Krwi, że pobór osocza ma być nieprzerwanie kontynuowany, zaś osocze bezpośrednio po pobraniu będzie zamrożone i nie zostanie poddane inaktywacji wirusowej, tak aby w przypadku uzyskania pozytywnych rezultatów badania klinicznego z zastosowaniem preparatu Immunoglobulina anty-SARS-CoV-2 mogło zostać przekazane na podstawie odrębnych umów do emitenta i wykorzystane do produkcji kolejnych serii Immunoglobuliny anty-SARS-CoV-2" - napisano w komunikacie.

Spółka informowała wcześniej, że proces produkcyjny preparatu może zająć ok. 1,5 miesiąca.

pel/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym.  Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym. Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki