REKLAMA

Bill Gates oficjalnie rozwiedziony

2021-08-03 07:29
publikacja
2021-08-03 07:29
Bill Gates oficjalnie rozwiedziony
Bill Gates oficjalnie rozwiedziony
fot. Danny Gys / / FORUM

Melinda i Bill Gates, założyciele jednej z największych prywatnych fundacji filantropijnych na świecie, rozwiedli się w poniedziałek - poinformowało CNBC, powołując się na dokumenty z sądu w Seattle.

Po złożeniu 3 maja papierów rozwodowych Melinda i Bill, informując o wspólnej decyzji o rozwodzie, zaznaczyli w oświadczeniu dla mediów społecznościowych, że ciągu 27 lat małżeństwa wychowali "trójkę wspaniałych dzieci" oraz stworzyli fundację, "która działa na całym świecie, by umożliwiać wszystkim ludziom prowadzenie zdrowego i produktywnego życia".

Amerykańscy filantropi zapewnili wtedy, że dalej zamierzają współpracować w ramach fundacji. Jednocześnie "nie wierzą już, że mogą nadal wspólnie wzrastać jako para w kolejnych etapach naszego życia". Poinformowali również, że osiągnęli porozumienie w sprawie podziału wspólnego majątku.

66-letni Gates to według najnowszej listy "Forbes'a" czwarty najbogatszy człowiek świata; jego fortuna przekracza 124 mld dolarów. W przeszłości Amerykanin wielokrotnie znajdował się na czele tej listy. Przedsiębiorca do swojego majątku doszedł jako współzałożyciel i twórca oprogramowania Microsoftu.

Oprócz działalności biznesowej, Gates angażuje się w szereg przedsięwzięć filantropijnych. W 2000 roku wraz ze swoją małżonką założył fundację, wśród celów której są m.in. przeciwdziałanie ubóstwu oraz walka z chorobami nękającymi biedniejsze państwa. Od tego czasu wydał na walkę z ubóstwem i chorobami na świecie ponad 50 mld dolarów.

Gatesowie poparli też programy zwalczania malarii i polio, żywienia dzieci i szczepionek. W 2020 roku ich fundacja przeznaczyła około 1,75 mld dolarów na pomoc w walce z COVID-19. (PAP)

jo/ mal/

arch.

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1300 zł premii!

Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1300 zł premii!

Advertisement

Powiązane: Popkultura i pieniądze

Komentarze (12)

dodaj komentarz
tristans
nie dało się żony zaprogramować
haohmaru
Gdzieś czytałem że Bill na filantropii miał 5x zwrot z zainwestowanego kapitału.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
grzegorz53
Na miłość nie ma szczepionki
prs
Jezeli Gates komus "pomogl", to ja jestem Matka Teresa.. z turbanem na glowie..

pozhoga odpowiada (usunięty)
To jedź do Indii i zajmuj się tamtejszą biedą przez 40 lat, też będziesz miał miliony na koncie w Szwajcarii.

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki