REKLAMA

Była żona Bezosa najbogatszą Amerykanką

2020-07-14 10:17
publikacja
2020-07-14 10:17
fot. Danny Moloshok / Reuters

Była żona Jeffa Bezosa awansowała na pierwszą pozycję w rankingu najbogatszych kobiet w USA. Jej majątek wyceniony został na 62,3 mld dolarów.

MacKenzie Bezos jest najbogatszą kobietą w Stanach Zjednoczonych, informuje Forbes. Do tej pory zajmowała drugą pozycję na liście najbogatszych kobiet w USA za Alice Walton, córką założyciela firmy Walmart. Majątek MacKenzie Bezos wyceniony został na 62,3 mld dolarów, czyli około 246,94 mld złotych (po kursie na 14 lipca).

Była żona Jeffa Bezosa awansowała na pierwszą pozycję wśród kobiet posiadających największy majątek w Stanach Zjednoczonych po ostatnim, lipcowym, wzroście cen akcji spółki Amazon. Pół roku temu akcje firmy kosztowały około 1900 tys. dolarów, natomiast na zamknięciu wczorajszych notowań (13 lipca) za akcję Amazona płacono 3104 dolarów.

Notowania spółki Amazon / Bloomberg

Na świecie, niezmiennie, kobietą posiadającą największą fortunę jest Françoise Bettencourt Meyers. Francuzka jest wnuczką założyciela marki kosmetycznej L'Oreal. Majątek Bettencourt Meyers szacowany jest na 64 mld dolarów - 253,68 mld złotych (14 lipca).

Z kolei najwyższe łączne zarobki za 2019 rok osiągnął Elon Musk, właściciel m.in. Tesli - blisko 595,3 mln dolarów (1,639 mld złotych). Na drugim miejscu w tym zestawieniu znalazł się Tim Cook, który przejął stanowisko prezesa firmy Apple po śmierci Steve Jobbsa. Jego roczna pensja wyniosła około 133,7 mln dolarów (528,58 mln złotych).  

DF

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (8)

dodaj komentarz
a-zet
Czyli wychodzi na to, że kobiety do bogactwa dochodzą przez rozwód lub dziedziczenie po mężczyznach. Ależ te fakty są seksistowskie. Chyba trzeba zakazać faktów.
wyrobnik
Większość mężczyzn z 1% najbogatszych też odziedziczyła majątek. Nie mówię że cały, ale jak ktoś przykładowo dostał kasę od rodziców na rozkręcenie biznesu (Bezos) i nazywają go self-made manem, to śmiać mi się chce.
marynapilecka odpowiada wyrobnik
Nie prawda. Poczytaj statystyki ile dziedziczonych majątków jest traconych.
-balrog-
Musk zarobił prawie 600 MILIARDÓW $? :DD Nieźle, to kilka razy więcej niż roczne wpływy budżetu w Polsce :D:D Poproszę go o jakieś drobne.
londonern
No widzicie biedaki? Na pewno wstawala wczesniej niz wy, nie jadla awokado, nie wydawala na glupoty, pracowala ciezko I ma.
Jej malzenstwo I rozwod nie maja nic wspolnego z jej bogactwem. Podobnie jak dziedziczenie fortuny dziadkow lub rodzicow w przypadku innych bogatych (nie tylko zreszta kobiet).
wyrobnik
A ja już 4 miesiące nie piję kawy na mieście i ku..a nic :D
tomaszektoma
niby na czym się dorobiła tego majątku?

tak samo te córki i wnuczki z listy?
hfjdj
Śmiechu warte. Jeszcze nie tak dawno oglądałem na yt filmik o nich jak to ktoś w tym filmiku mówił że para Bezosów jest tak zgodna że aż trudno uwierzyć. Że pasują do siebie i dogadują się idealnie. Hahahaha.

Powiązane: Najbogatsi ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki