REKLAMA

Bill Gates najbogatszym człowiekiem na świecie – przez chwilę

2019-10-29 08:20
publikacja
2019-10-29 08:20

Jeff Bezos stracił pozycję lidera w rankingu najbogatszych ludzi świata na rzecz Billa Gatesa. Doprowadziły do tego nienajlepsze wyniki Amazona za III kwartał. Jednak nie trwało to długo.

fot. Danny Gys / / FORUM

Jeff Bezos już od kilku edycji rankingu okupuje pierwsze miejsce zestawienia. To w końcu on zdetronizował Billa Gatesa, który w lipcu tego roku spadł nawet na trzecią pozycję, wyprzedzony przez prezesa koncernu Louis Vuitton Moet Hennessy.

W zeszłym tygodniu Amazon przedstawił wyniki za III kwartał 2019 roku. Niestety, były one sporo poniżej oczekiwań, na co zareagował kurs, zniżkując o 9 proc. To właśnie to było jednym z głównych przyczyn spadku Jeffa Bezosa na liście najbogatszych, po spadkach spółki jego majątek wyniósł 103,9 mld dol., dzięki czemu Gates wskoczył na pierwszą pozycję, poinformował "Forbes".

Jednak nie trwało to długo, następnego dnia Amazon radził sobie na giełdzie lepiej, spadki nie były tak mocne, co podniosło majątek Bezosa do 109,9 mld dol., podczas gdy fortuna Gatesa wyceniana jest na 105,8 mld dol.

Warto przypomnieć, że Bezos nie traci tylko na gorszych wynikach Amazona. W tym roku rozstał się ze swoją żoną po 25 latach małżeństwa, w wyniku czego MacKenzie Bezos otrzymała 35 mld dol.! Był to najdroższy rozwód na świecie (przynajmniej na razie).

Natomiast Bill Gates nie od dziś znany jest ze swojej działalności dobroczynnej. Wraz z żoną założył fundację charytatywną, która jest największą na świecie organizacją filantropijną, przez co uszczupla się ich majątek.

DU

Źródło:
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
mooooo
Tak tak Amerykanie są wszyscy bogaci jak na giełdzie są stabilne wzrosty i historyczne szczyty

Powiązane: Najbogatsi ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki