Bill Gates spada z drugiego miejsca w rankingu najbogatszych ludzi świata

Bill Gates nie jest już drugą najbogatszą osobą na świecie. Na podium rankingu najbogatszych wszedł właśnie francuski biznesmen, 70-letni prezes koncernu Louis Vuitton Moet Hennessy Bernard Arnault.

(Forum)

Jeszcze rok temu Arnault spoglądał na pierwszą trójkę rankingu Bloomberg Billionaire Index - Jeffa Bezosa, Billa Gatesa i Warrena Buffetta, z czwartego miejsca. Jednak we wtorek wartość jego majątku wzrosła dzięki rosnącym notowaniom LVMH. To pozwoliło wyprzedzić Gatesa o 200 mln dol. Założyciel Microsoftu wypadł z czołówki po raz pierwszy od czasu utworzenia indeksu siedem lat temu.

Łączna wartość majątku najbogatszego Europejczyka to prawie 108 mld dol., setkę przebił w czerwcu tego roku. 39 mld dol. przybyło mu w samym 2019 roku, co jest największym przyrostem wśród miliarderów. Założyciel Microsoftu dysponuje majątkiem w wysokości 107 mld dol. Jak zaznacza Bloomberg, Gates nie spadłby z podium rankingu, gdyby nie filantropia. Do tej pory bowiem przeznaczył na cele charytatywne około 35 mld dol.

LVMH jest jednym z największych producentów produktów luksusowych, w tym alkoholi, kosmetyków, ubrań i galanterii. Marki do niego należące to np. Christian Dior, Sephora, Givenchy, Kenzo, Bulgari czy Benefit Cosmetics. Arnault kontroluje połowę udziałów.

O Arnault było niedawno głośno za sprawą jego zaangażowania w odbudowę zniszczonej katedry Notre Dame. Znalazł się wraz z rodziną wśród najbogatszych Francuzów, którzy w kwietniu zaoferowali wyłożenie 650 mln dol. na odbudowę zabytku po pożarze. 

Bloomberg Billionaire Index, stan na 17 lipca 2019 r.
Bloomberg Billionaire Index, stan na 17 lipca 2019 r. (Bloomberg)
KWS

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
3 3 do_niczego

W Polsce w latach 90 tych było bardzo dużo MILIONERÓW a teraz jest bardzo dużo FRAJERÓW

! Odpowiedz
3 4 distefano

Jakim cudem Francuz stał się bogaty? Przecież we Francji podatki to jakieś 90% pensji :)

! Odpowiedz
2 11 talmud

szabesgoje moga podziwiac liste - dzieki wlasnie takim gojom sie dorobili "placac" "godziwe pensje"......bezos place $7/h plus bony zywnosciowe z Supplemental Nutrition Assistance Program

! Odpowiedz
1 14 marianpazdzioch

Sowietów coś nie ma.

! Odpowiedz
8 27 jes

Wołodia wszystkich z tej listy zostawia w tyle. Ale oni wolą się nie chwalić i nadal mieszkać w "kawalerkach". Przecież to najuczciwszy naród, zapytaj openminda, talmuda i ajwajka.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.