REKLAMA

Bill Gates spada z drugiego miejsca w rankingu najbogatszych ludzi świata

Katarzyna Waś-Smarczewska2019-07-17 13:25redaktor Bankier.pl
publikacja
2019-07-17 13:25
Bill Gates spada z drugiego miejsca w rankingu najbogatszych ludzi świata
Bill Gates spada z drugiego miejsca w rankingu najbogatszych ludzi świata
/ Forum

Bill Gates nie jest już drugą najbogatszą osobą na świecie. Na podium rankingu najbogatszych wszedł właśnie francuski biznesmen, 70-letni prezes koncernu Louis Vuitton Moet Hennessy Bernard Arnault.

Jeszcze rok temu Arnault spoglądał na pierwszą trójkę rankingu Bloomberg Billionaire Index - Jeffa Bezosa, Billa Gatesa i Warrena Buffetta, z czwartego miejsca. Jednak we wtorek wartość jego majątku wzrosła dzięki rosnącym notowaniom LVMH. To pozwoliło wyprzedzić Gatesa o 200 mln dol. Założyciel Microsoftu wypadł z czołówki po raz pierwszy od czasu utworzenia indeksu siedem lat temu.

Łączna wartość majątku najbogatszego Europejczyka to prawie 108 mld dol., setkę przebił w czerwcu tego roku. 39 mld dol. przybyło mu w samym 2019 roku, co jest największym przyrostem wśród miliarderów. Założyciel Microsoftu dysponuje majątkiem w wysokości 107 mld dol. Jak zaznacza Bloomberg, Gates nie spadłby z podium rankingu, gdyby nie filantropia. Do tej pory bowiem przeznaczył na cele charytatywne około 35 mld dol.

LVMH jest jednym z największych producentów produktów luksusowych, w tym alkoholi, kosmetyków, ubrań i galanterii. Marki do niego należące to np. Christian Dior, Sephora, Givenchy, Kenzo, Bulgari czy Benefit Cosmetics. Arnault kontroluje połowę udziałów.

O Arnault było niedawno głośno za sprawą jego zaangażowania w odbudowę zniszczonej katedry Notre Dame. Znalazł się wraz z rodziną wśród najbogatszych Francuzów, którzy w kwietniu zaoferowali wyłożenie 650 mln dol. na odbudowę zabytku po pożarze. 

fot. / / Bloomberg


Źródło:
Katarzyna Waś-Smarczewska
Katarzyna Waś-Smarczewska
redaktor Bankier.pl

Redaktor prowadząca Bankier.pl, wydawca. W zespole Bankier.pl od 2008 roku. Absolwentka wrocławskiej polonistyki i specjalizacji edytorskiej, dyplom o komunikacji internetowej obroniła u prof. Jana Miodka. Chce, aby Bankier.pl był najlepszym źródłem informacji - podanych językiem zrozumiałym także dla osób, które nie mają wykształcenia ekonomicznego, a chcą znać i rozumieć zagadnienia dotyczące finansów.

Tematy
Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Komentarze (8)

dodaj komentarz
sel
Cała ta pierwsza dziesiątka napompowana razy dziesięć , przez skup akcji i obligacji ich firm przez banki centralne , FED , EBC ,BoJ itp.
sel
Jak będą musiały sprzedawać te " aktywa" to nie wiadomo czy 5 % da się wycisnąć.
do_niczego
W Polsce w latach 90 tych było bardzo dużo MILIONERÓW a teraz jest bardzo dużo FRAJERÓW
distefano
Jakim cudem Francuz stał się bogaty? Przecież we Francji podatki to jakieś 90% pensji :)
sel
Bo inwestował zamiast wypłacać sobie pensje i dywidendy, a firma jak inwestuje to nic od takich kwot nie płaci, u nas ostatnio przestały inwestować i wywożą maszyny to wyszły podatki większe i wpływy do budżetu.
talmud
szabesgoje moga podziwiac liste - dzieki wlasnie takim gojom sie dorobili "placac" "godziwe pensje"......bezos place $7/h plus bony zywnosciowe z Supplemental Nutrition Assistance Program
marianpazdzioch
Sowietów coś nie ma.
jes
Wołodia wszystkich z tej listy zostawia w tyle. Ale oni wolą się nie chwalić i nadal mieszkać w "kawalerkach". Przecież to najuczciwszy naród, zapytaj openminda, talmuda i ajwajka.

Powiązane: Najbogatsi ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki