REKLAMA

Ben Bernanke został doradcą funduszu

2015-04-16 13:17
publikacja
2015-04-16 13:17
Ben Bernanke został doradcą funduszu
Ben Bernanke został doradcą funduszu
fot. Reuters / / FORUM

Ben Bernanke zostanie starszym doradcą w Citadel Investment Group – informuje „New York Times”. To kolejna osoba ze świata finansów, która przechodzi przez „obrotowe drzwi”.

Ben Bernanke
Ben Bernanke (fot. Reuters / FORUM)

Ben Bernanke opuścił fotel prezesa Rezerwy Federalnej w lutym ubiegłego roku. Od tamtej pory jego czas wypełniało wygłaszanie nieźle płatnych wykładów, praca w Brookings Institute, a od niedawna także pisanie bloga. Lista ta niebawem może się powiększyć.

Jak donosi „New York Times”, Bernanke znajdzie zatrudnienie w Citadel Investment Group – funduszu hedgingowym zarządzającym 25 miliardami dolarów. W rozmowie z reporterami dziennika, Bernanke miał przyznać, że jest świadom tego, jak bardzo kontrowersyjnym tematem jest podejmowanie pracy przez byłych prominentów Rezerwy Federalnej w sektorze finansowym, dlatego też wybrał podmiot, który nie jest bezpośrednio nadzorowany przez Fed.

Citadel nie „dostanie” byłego szefa najpotężniejszego banku centralnego na wyłączność, co znaczy, że będzie mógł on podejmować pracę dla innych instytucji. O zainteresowanie ze strony potencjalnych pracodawców Bernanke martwić się nie musi – jak sam przyznał, odrzucił już wiele ofert napływających z banków.

Zobacz też: Alfabet Bena Bernankego

Podejmując pracę konsultanta Bernanke idzie w ślady swojego poprzednika. Alan Greenspan po zakończeniu przygody z Rezerwą Federalną doradzał Deutsche Bankowi, Pacific Investment Management Company oraz funduszowi Paulson&Company. Zatrudnienie w prywatnym sektorze finansowym znajdują nie tylko prezesi – były członek zarządu Fedu Jeremy Stein w ubiegłym miesiącu trafił na listę płac funduszu BlueMoutain.

Terminem „obrotowe drzwi” (ang. revolving door) nazywa się w USA przepływ pracowników między administracją publiczną a wielkimi korporacjami, szczególnie działającymi w sektorze finansów.

Michał Żuławiński

Źródło:
Tematy
Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~obserwator
Ten facet ma niespójny wygląd i głos. Wygląd tenora a taki miękki i potulny ton głosu...

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki