REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Bernanke w 40 minut zarobił więcej niż w 2013 r.

2014-03-06 10:01
publikacja
2014-03-06 10:01

Ustępując z fotela szefa Rezerwy Federalnej Ben Bernanke stracił miano jednego z najpotężniejszych ludzi na świecie. Paradoksalnie, krok ten opłacił mu się jednak pod względem finansowym.

Udzielając pierwszego publicznego wystąpienia od momentu oddania sterów Rezerwy Federalnej, Ben Bernanke wzbogacił się więcej niż w całym ubiegłym roku. Za 40-minutowe przemówienie w Abu Dhabi, były szef Fedu zainkasował 250 000 dolarów. Tymczasem ustalane przez Kongres roczne zarobki szefa Fed wynosiły w ubiegłym roku 199 700 dolarów. Następczyni Bernankego, Janet Yellen, otrzyma w tym roku nieco więcej (201 700 USD).

Mimo zawrotnej kwoty zainkasowanej za przemówienie, Ben Bernanke nie przebił swojego poprzednika Alana Greenspana. Były szef Fed w pierwszym dniu po odejściu z urzędu w podobny sposób zarobił w sumie 370 000 dolarów, co po uwzględnieniu inflacji daje 433 000 obecnych dolarów.

Chociaż Rezerwa Federalna jest bezsprzecznie najpotężniejszym bankiem centralnym na świecie, jej szef nie jest wynagradzany najwyżej. Prezesi Banku Anglii i Europejskiego Banku Centralnego inkasują co roku blisko pół miliona dolarów. Miesięczna pensja Marka Belki to z kolei ok. 33 tys. zł. miesięcznie.

/mz

Źródło:Depesza Bankier.pl: Rynki finansowe
Tematy
Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Komentarze (3)

dodaj komentarz
~Chwila!!!
Jesli Belka zgarnia 10 tys. dolarow to daje ponad 120 tysiecy rocznie wiecej niz polowe szefa FEdu!!! to skandal porownujac skale odpowiedzialnosci!! jak mozna takiemu kalamazowi Belce dawac tyle kasy, za to co robi Belka nie powinien brac wiecej niz 10 tys. zlotych na mc widac kto rzadzi tym krajem Tusk 200tys/rok Belka 400tys/rok.Jesli Belka zgarnia 10 tys. dolarow to daje ponad 120 tysiecy rocznie wiecej niz polowe szefa FEdu!!! to skandal porownujac skale odpowiedzialnosci!! jak mozna takiemu kalamazowi Belce dawac tyle kasy, za to co robi Belka nie powinien brac wiecej niz 10 tys. zlotych na mc widac kto rzadzi tym krajem Tusk 200tys/rok Belka 400tys/rok.

wracajac do Bernanke to trzeba byc idiota zeby dac mu tyle za wyklad przeciez to ekonomiczny Ignorant, chyba ze to zalegle wynagrodzenie od Islamu za dobicie USA:)
~lol
haha, odpowiedzialność szefa banku centralnego, ale mnie ubawiłeś :)
~aqn
Grenspanowi to chyba placili procent od jego glupoty ,ten krach w 2008 r to w wielkiej mierze jego wina.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki