Belka: Mamy chory rynek pracy, trzeba go cywilizować

Rynek pracy w Polsce jest chory, trzeba go cywilizować - ocenia prezes NBP Marek Belka. W kontekście tzw. umów śmieciowych przekonuje, że problemem nie jest samo istnienie "niekonwencjonalnych metod zatrudnienia", a "obdarowanie ich przywilejami fiskalnymi". "Trzeba z tym skończyć" - podkreśla.


Źródło: PAP
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 8 ~end_of_story

Ja uważam, że trzeba rynek pracy cywilizować. Proponuję zacząć od przepisu, który wywali z roboty na pysk szefa NBP, za to że przy ośmiorniczkach razem z przedstawicielami rządu i bez wiedzy społeczeństwa próbował załatwić nieograniczony dodruk złotówek na potrzeby rządu, co jest okradaniem obywateli z siły nabywczej należących do nich pieniędzy. Rządowi potrafi braknąć ponad 54 miliardy złotych, a ten chce brakującą kasę im dodrukować. Także proponuję naprawę rynku pracy od wywalenia z roboty Marka B.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 3 ~viki

Sławomir Cytrycki, szef gabinetu szefa NBP Marka Belki, został zarejestrowany przez tajne służby PRL jako ich współpracownik pod ps. „Ritmo”. Z kolei jego obecny szef Marek Belka został zarejestrowany przez SB pod ps. „Belch” - pisała "Gazeta Polska" w październiku 2010 roku

! Odpowiedz
3 4 ~seba

komentarz Belki - a kto to? Czy Bankier nie zna mądrych , samodzielnie myślących ludzi?

! Odpowiedz
2 5 ~Prawo_i_Finanse24_pl

Jak to jest, że te najbardziej pożądane i najlepiej chroniące pracownika umowy, czyli umowy o pracę, są jednocześnie najmniej opłacalnymi, zarówno dla pracownika jak i pracodawcy? A może tak zrobić zamianę? Obciążenia z umów o pracę przenieść na umowy cywilnoprawne - wtedy mamy pracowników w pełni chronionych przez Kodeks pracy.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 14 ~RICO

Panie Belka my mamy wszystko chore,począwszy od was polityków a skończywszy na sektorze finansowym.W tym kraju ,mogą żyć tylko zwyrodnialcy rządowi i zindoktrynowani obywatele !

! Odpowiedz
1 11 ~WMU

W tym kraju nie tylko rynek pracy jest chory - tu wszystko jest chore...

! Odpowiedz
3 11 ~rew

cywilizowanie zacznijmy od skruszenia betonowej ekipy

! Odpowiedz
1 3 ~styropian

nie usuwajcie wpisów z byle powodu ,, moderator ,, gościu może byś zostawiał nazwę autora wpisu który usuwasz ,, bo mojego wpisu nie ma ,, a najlepiej IP , to sobie sprawdzę że to moje

! Odpowiedz
1 2 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
1 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne