Początek 2023 roku przyniósł długo wyczekiwane konkrety na temat możliwości pozyskiwania funduszy europejskich w nowej perspektywie finansowej. Na jakie projekty będzie można pozyskać fundusze? Kiedy o nie wnioskować? Jak można sobie ułatwić drogę do funduszy? Jakie są nowości, rady ekspertów? Tego wszystkiego będzie można się dowiedzieć w Dniu funduszy na Bankier.pl, już w najbliższy wtorek - 28 lutego.


Fundusze unijne wrosły już w krajobraz polskiej gospodarki. Wielu przedsiębiorców korzysta z nich, rozpoczynając lub rozwijając swój biznes czy przygotowując innowacje. Nowa perspektywa unijna niesie ze sobą nowe możliwości finansowania. Warto poznać je jak najszybciej, aby zawczasu móc zaplanować swój udział w wyścigu po unijne pieniądze, które mogą dopalić biznes. W dniu funduszy na Bankier.pl obiecujemy dużo konkretów, które pomogą w przygotowaniu się do całego procesu.
Na początek rozkład jazdy
Aby łatwo było poruszać się wśród możliwości, jakie dają fundusze europejskie w tym roku, zaprezentujemy „rozkład jazdy” tegorocznych konkursów. Będzie to kalendarz ogłaszanych konkursów na cały rok wraz z najważniejszymi szczegółami. Do tego dołączymy rozbudowany komentarz, który pomoże odnaleźć się wśród wszystkich ofert, jakie będą mieli do wyboru przedsiębiorcy. Nie da się ukryć, że w nowej ofercie funduszy dominują dofinansowania na innowacje bazujące na wynikach praz badawczo-rozwojowych, o czym napisze Dominika Florek.
Najciekawsze konkursy
Oferta dofinansowania z funduszy europejskich jest bardzo szeroka. Dokonaliśmy autorskiego wyboru spośród dostępnych w tej chwili możliwości dotacji. Efektem będzie zestawienie tych najciekawszych, naszym zdaniem, konkursów na bazie nowej oferty, które przygotuje Michał Litorowicz.
Jak ułatwić sobie drogę do funduszy
Wiele piszemy o konkursach i ich szczegółach, ale przedsiębiorcy potrzebują także innego rodzaju informacji. Chodzi o informacje pomocne przy ubieganiu się o unijne dotacje. Dlatego Jacek Misztal przygotowuje pigułę informacyjną na temat możliwości ułatwienia sobie drogi do dofinansowania. Najciekawsze jest, że za te ułatwienia przedsiębiorcy nie muszą płacić. Finansowane są one z unijnego budżetu.

Podatkowy rozkład jazdy i wskaźniki kadrowo-płacowe na 2023. Ściąga dla przedsiębiorcy
Od stycznia 2023 r. zmieniły się wskaźniki kadrowo-płacowe. Prezentujemy najważniejsze zmiany. I zachęcamy do pobrania pliku pdf. Pobierz e-book bezpłatnie lub kup za 20 zł.
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl
Eksperci podpowiadają
Jak zawsze staramy się sięgać po głos ekspertów, którzy mają wiele konkretnych informacji i praktycznych podpowiedzi dla firm. Tak będzie i teraz. Beata Tomaszkiewicz przygotowuje webinarium z Karoliną Lesyng, kierownikiem sekcji Dotacji Funduszowych UE z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Z pierwszej ręki poznamy więc informacje na temat wsparcia dla firm, jakie będzie płynęło z NCBiR m.in. w programach INNOstart, Seal of Excellence czy na ścieżce SMART.


Nowości, nowości…
Nowa perspektywa unijna to także nowości, które są wynikiem doświadczeń zebranych w czasie wcześniejszych perspektyw unijnego finansowania. Napiszemy o dotacji warunkowej (czyli uzależnienia zwrotu części finansowania od rentowności projektu), o jednym opiekunie instytucji oraz o wzroście rangi biznesowego potencjału pomysłu w ocenie projektu. Szczegółów w tym zakresie dowiemy się od Jacka Misztala.
Z życia wzięte
Aby nie być gołosłownym, jak zawsze staramy się przedstawić fundusze unijne w praktyce. Także i teraz nasi czytelnicy będą mogli posłuchać „żywego” przykładu firmy, która skorzystała z unijnych funduszy. Beata Tomaszkiewicz porozmawia z Markiem Łycyniakiem, prezesem Kultowych Browarów Staropolskich m.in. o najnowszym projekcie - piwie bezalkoholowym posiadającym właściwości prozdrowotne. To właśnie na prace badawczo-rozwojowe na opracowanie tego piwa firma dostała wsparcie unijne.
Zapraszamy na Bankier.pl już we wtorek, 28 lutego, każdego przedsiębiorcę zainteresowanego pozyskanie unijnych funduszy. Obiecujemy dużo nowości i konkretów, które trudno będzie znaleźć gdzie indziej.