Bankowy rozkład jazdy na czerwiec 2017 r.

redaktor Bankier.pl

Przed sezonem wakacyjnym banki oszczędziły klientom stresu, gdyż większość planów została odsunięta na późniejszy termin. Nie jest to jednak martwy czas na rynku bankowym. Aktywni użytkownicy usług finansowych mogą uznać czerwiec za bardzo owocny, korzystając z kończących się promocji.

Większość klientów odetchnie z ulgą na wieść, że warunki prowadzenia kont osobistych pozostają na niezmiennym poziomie przez kolejny miesiąc. Nową tabelę opłat i prowizji zapowiedział jedynie Bank Zachodni WBK, jednak dotyczy ona oferty kredytów. Podwyżki w niektórych bankach wejdą w życie dopiero w kolejnych miesiącach lata. Pozytywną informacją jest również możliwość skorzystania z wielu promocji bankowych. Klienci, którzy chcą zmienić konto osobiste, mogą skorzystać z sześciu propozycji, które przestaną obowiązywać z końcem miesiąca.

Bankowy rozkład jazdy na czerwiec 2017
Bankowy rozkład jazdy na czerwiec 2017 (fot. Michał Kaźmierczak / FORUM)

1 czerwca 2017 r.

W Banku Zachodnim WBK zacznie obowiązywać nowa tabela opłat i prowizji, jednak zmiany nie dotkną znacznej części klientów. Zostały one zapowiedziane 1 lutego br. i dotyczą oferty kredytów. Do obsługi zostały przesunięte takie produkty jak kredyt brokerski, kredyt gotówkowy zabezpieczony aktywami płynnymi czy kredyt z niższym oprocentowaniem przeznaczony na instalację ogrzewania gazowego.

Pierwszy dzień nowego miesiąca to z kolei ostatnia szansa na skorzystanie z oferty kredytu hipotecznego w ING Banku Śląskim. Promocja „Mieszkaj bez kompromisów” gwarantuje otrzymanie lepszych warunków cenowych od standardowej oferty. Warunkiem jest posiadanie w banku konta z regularnymi wpływami oraz zawarcie umowy ubezpieczenia na życie w jednym z dwóch wariantów. Oferta dotyczy zobowiązań na kwotę nie mniejszą niż 100 000 zł. Bank do tej pory wznawiał promocję, dlatego niewykluczone jest jej przedłużenie.

5 czerwca 2017 r.

Tego dnia kończy się możliwość dokonania rejestracji w konkursie organizowanym przez Bank Millennium „Wszystko kręci się wokół Ciebie”. Aby wziąć w nim udział, należy nakręcić filmik, którego tematem przewodnim będzie aplikacja mobilna banku. Dla zwycięzców przygotowane zostały nagrody pieniężne.

16 czerwca 2017 r.

Posiadacze konta w Banku Zachodnim WBK mają ostatnią szansę na zdobycie przelewu w wysokości 10 zł w zamian za doładowanie telefonu na kwotę min. 50 zł przynajmniej raz w okresie promocji. Ofertą objęte są wyłącznie płatności dokonane z poziomu bankowości elektronicznej banku. Promocja może potrwać krócej ze względu na ograniczoną liczbę nagród, która wynosi 5 000 szt.

19 czerwca 2017 r.

Do tego dnia klienci mogą składać wniosek o promocyjny kredyt gotówkowy w Banku Zachodnim WBK, którego przeznaczeniem jest spłata zobowiązań w innym banku. W ramach oferty „Brak ciążenia” część refinansująca zostanie objęta prowizją wynoszącą 0 proc.

W Getin Banku zakończy się tego dnia możliwość otwarcia e-Lokaty na Nowe Środki na obecnych warunkach 17. edycji. Depozyt można założyć nie tylko przez internet, ale również w oddziałach Getin Banku i Noble Banku. Obecna edycja wystartowała na dzień po zakończeniu poprzedniej odsłony promocji, dlatego można się spodziewać, że również i tym razem bank przedłuży ofertę, choć niekoniecznie z takim samym oprocentowaniem.

24 czerwca 2017 r.

Kto chce skorzystać z promocji konta oszczędnościowego w Banku Millennium musi się pospieszyć. Jest to ostatni dzień, w którym nowe środki ulokowane na Koncie oszczędnościowym Profit zostaną objęte podwyższonym oprocentowaniem obowiązującym przez 92 dni. To samo dotyczy rachunku służącemu gromadzeniu środków w walutach obcych. Również i w jego przypadku promocja gwarantująca wyższe odsetki kończy swój bieg 24 czerwca br. Obie oferty nie są niczym nowym w. Być może i tym razem bank zdecyduje się na przedłużenie promocji.

29 czerwca 2017 r.

Ostatni dzwonek na otwarcie konta oszczędnościowego w ING Banku Śląskim w ramach oferty „Bonus na start” lub zasilenie posiadanego konta nowymi środkami, co reguluje promocja „Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus”. Kto skorzysta z propozycji banku, może się cieszyć podwyższonym oprocentowaniem przez okres 4 miesięcy. Promocja była do tej pory regularnie przedłużana przez bank.  

30 czerwca 2017 r.

W Banku Millennium kończy się 5. edycja promocji „Zyskaj 360 zł”. Obejmuje ona najpopularniejsze rachunki z oferty banku – Konto 360° i Konto 360° Student. Dzięki niej można zdobyć 360 zł w ciągu 6 miesięcy w ramach moneybacku. Obecna edycja promocji powróciła dopiero po dłuższej przerwie. Czytaj więcej: Promocje w kontach osobistych.

Na ostatni dzień czerwca Bank Zachodni WBK wyznaczył koniec kilku swoich promocji:

  • „Lokata z premią 3”, która dotyczy lokaty półrocznej. Podwyższona stawka na depozycie jest do osiągnięcia, pod warunkiem skorzystania z dodatkowego produktu oferowanego przez bank. Lokata bonusowa powracała już do oferty banku, jednak nie zawsze na takich samych warunkach,
  • „eInwestor” gwarantująca podniesienie stawki na lokacie miesięcznej klientom, którzy równocześnie dokonają przelewu na rachunek maklerski prowadzony w banku, skorzystają ze wskazanych produktów inwestycyjnych lub zlecą dopłatę do polisy ubezpieczenia na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym,
  • „Nowe środki na koncie oszczędnościowym – II edycja”, która obejmuje posiadaczy Konta Max oszczędnościowego. Nadwyżka środków ponad saldo z 27 lutego br., która zostanie ulokowana na rachunku oszczędnościowym jest objęta promocyjną stawką do końca 30 lipca br.  
  • „Cash back dla karty kredytowej – II edycja” – promocja kart kredytowych. Do tego dnia BZ WBK nalicza odsetki za transakcje gotówkowe na takich samych zasadach co w przypadku płatności bezgotówkowych. Co więcej posiadacze „kredytówek” mogą do końca czerwca starać się o zwrot części prowizji za transakcje gotówkowe w wysokości 20 zł/m-c, jeśli bank naliczy pięć takich transakcji w danym miesiącu.
  • Aktywnie z kontem BZ WBK” – klient, który złoży do tego dnia wniosek o Konto Godne Polecenia lub Konto 1|2|3 może po jego otwarciu ubiegać się o łączny bonus 150 zł (5 x 30 zł/m-c) po spełnieniu w każdym z kolejnych pięciu miesięcy kilku warunków. Należą do nich przelewanie wynagrodzenia na konto oraz dokonywanie płatności bezgotówkowych (kartą debetową - również w wariancie mobilnym, czy Blikiem).

To także ostateczny termin na skorzystanie z dwóch promocji w Citi Handlowym. Wnioskując o konto Citi Priority do 30 czerwca, można zarobić do 400 zł premii. Aby zgarnąć cała pulę, konieczne będzie dokonywanie transakcji bezgotówkowych i spełnienie jeszcze jednego warunku – utrzymywanie salda na określonym poziomie lub wpływ wynagrodzenia na konto połączony z posiadaniem produktu kredytowego z oferty banku. Bank od jakiegoś czasu aktywnie promuje konto Citi Priority, dlatego możliwe, że zainteresowani, którzy nie zdążą skorzystać z promocji, będą mieli niebawem kolejną szansę. Czytaj więcej: Promocje w kontach osobistych.

Druga promocja w Citi Handlowym dotyczy innego produktu z oferty banku, a mianowicie karty kredytowej. Klienci, którzy złożą wniosek o plastik, mogą otrzymać voucher Allegro o wartości 300 zł lub 500 zł. Bon na większą z kwot zostanie przyznany, jeśli klient skorzysta m.in. z rozłożenia spłaty zadłużenia na raty. Mniejsza nagroda przysługuje tym, którzy zdecydują się na dokonanie transakcji bezgotówkowych na wskazaną kwotę.

Również w Credit Agricole kończą się dwie oferty promocyjne. Pierwsza z nich zachęca młodych klientów do skorzystania z oferty 1Konta. Klienci, którzy będą przelewać na konto środki w wysokości określonej przez bank oraz dokonywać płatności bezgotówkowych kartą debetową, mogą zgarnąć do 200 zł. Jest to druga edycja promocji. Credit Agricole wznowił ofertę „Mobilne 1 Konto” po dwóch miesiącach przerwy. Czytaj więcej: Promocje w kontach osobistych.

Kolejna oferta specjalna banku również dotyczy kont osobistych. Do tego dnia można zmienić swój obecny na rachunek w ramach promocji „Polacy wybierają Credit Agricole” i zyskać na tym 200 zł. Do wymogów oferty należy m.in. zasilanie konta wskazaną kwotą.

30 czerwca br. to ostatni dzień na złożenie reklamacji przez klientów mBanku, którym w terminie od 1 lipca 2014 r. do 31 grudnia 2016 r. została pobrana opłata za obsługę karty debetowej dołączonej do rachunków mKonto Aquarius, izzyKonto oraz eKonto, mimo że dokonali transakcji bezgotówkowych na wymaganą kwotę. Zgodnie z decyzją Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów klienci, którzy zrealizowali warunek zwalniający z pobrania opłaty, lecz których płatności zostały rozliczone w kolejnych miesiącach, mogą ubiegać się o ich zwrot. 

W mBanku Hipotecznym zakończy się kolejna edycja promocji „Kredyt z Plusem”. Skorzystanie z niej pozwoli na otrzymanie niższej marży utrzymywanej przez cały okres kredytowania. Nie obejdzie się bez spełnienia warunków, którymi jest posiadanie konta osobistego i podpisanie umowy o ubezpieczenie na życie. Bank prolongował już tę ofertę wcześniej, dlatego możliwe jest wydłużenie terminu jej obowiązywania.

Na koniec czerwca planowane jest również zakończenie promocji „Intersport za 0” za założenie konta w Inteligo. Nagrodą są bony do sklepu sportowego Intersport o wartości 150 zł, trafią one do klientów, którzy wykonają jedną płatność bezgotówkową. Wśród dodatkowych warunków można również znaleźć konieczność wyrażenia zgód marketingowych oraz dokonania rejestracji w promocji. Może zakończyć się ona wcześniej ze względu na ograniczoną liczbę nagród, która wynosi 2 900 kompletów. Czytaj więcej: Promocje w kontach osobistych.

Tego samego dnia kończy się również promocja kredytu hipotecznego w Raiffeisen Polbanku. Niższa marża zostanie przyznana klientowi, który – podobnie jak w przypadku innych ofert – spełni warunki stawiane przez bank. Będzie ona dostępna, jeśli kredytobiorca otworzy konto osobiste z kartą debetową, zagwarantuje na nie wpływy, podpisze umowę o kartę kredytową oraz skorzysta z ubezpieczeń. Nie jest to pierwsza promocja Raiffeisen Polbanku dotycząca kredytu hipotecznego.

Jest to również ostatni dzień obowiązującej obecnie stawki na Indeksowanym Koncie Oszczędnościowym w Toyota Banku. Oprocentowanie jest uzależnione od wysokości stawki WIBOR 3M. 1 lipca br. bank opublikuje wysokość nowego oprocentowania.  

Połowa roku nie zapowiada zbyt wielu zmian dla klientów banków. Większość z nich to informacje o kończących się promocjach, które mogą być szczególnie cenne dla zwolenników okazji bankowych. Powyższe zestawienie może pomóc w wyborze najkorzystniejszej oferty, choć dane w nim zawarte mogą nie być kompletne. Zachęcamy do informowania nas o ważnych wydarzeniach, które warto zamieścić w kalendarium.  

Monika Dekrewicz

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~lajkoniao

Tutaj jest pełen spis promocji w bankach:
http://www.tanie-konto.pl/promocje/

! Odpowiedz
0 0 ~ed

dobrze, że w pko nic nie ma

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 0 ~someone

Artykuł o niczym.

! Odpowiedz
2 4 ~Klient

Dziasiaj oprocentowanie lokaty PKO BP zakładanej w aplikacji IKO zmalało z 1,7% w maju do 0,7%. Dramat.

! Odpowiedz
0 1 ~Jaromirbezr

Coś niedobrego dzieje się z mBankiem. Jak nie jakieś błędy, to dodatkowe opłaty. To było do przewidzenia, ale zastanawia mnie, jak to jest, że Orange Finanse - oparte de facto na tym samym systemie co mBank - nie wprowadziło dodatkowych opłat za korzystanie z konta i nie wali baboków. Lepsze zarządzanie? Oświeci mnie ktoś?
Kiedyś wybrałbym bez wątpienia mBank, teraz postawiłbym na Orange Finanse.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 1 ~uswiadomiony

Minus 19% podatku Belki i 2 % inflacji i szanowny kliencie Twoje oszczędności straciły 1,5% w skali roku. Skarb państwa dostanie podatek, Bank sprzeda kredyt na powiedzmy na 10% i wszyscy zarobili poza Tobą. Czas zmienić stare wytarte przyzwyczajenie do lokat i zainwestować w nieruchomości o ile Cie stać albo obligacje

! Odpowiedz
0 0 ~wars odpowiada ~Jaromirbezr

Orange wystartowało całkiem niedawno i buduje bazę Klientów (czyt. łowi) więc stąd lepsze warunki.

! Odpowiedz
0 0 ~wars odpowiada ~uswiadomiony

Nieruchomości czekają ma podatek kastralny więc obligacje wydają się lepszym pomysłem.

! Odpowiedz
0 0 ~wkjsn odpowiada ~wars

Jesli ktoś wprowadzi katastralny to wyborcy już będa wiedzieć co zrobić.

! Odpowiedz
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl