REKLAMA

Bank Pekao z nowymi promocjami. Wyższa stawka na koncie oszczędnościowym i lokacie

Monika Dekrewicz2022-08-01 12:45analityk Bankier.pl
publikacja
2022-08-01 12:45
Bank Pekao z nowymi promocjami. Wyższa stawka na koncie oszczędnościowym i lokacie
Bank Pekao z nowymi promocjami. Wyższa stawka na koncie oszczędnościowym i lokacie
/ Bank Pekao

7 proc. rocznie na kontach oszczędnościowych i 6 proc. w skali roku na lokacie – na takie stawki mogą liczyć klienci, którzy zdecydują się na skorzystanie z ofert specjalnych Banku Pekao. Nowe promocje wystartowały 1 sierpnia br.

Najnowsza odsłona promocji kont oszczędnościowych przewiduje stawkę w wysokości 7 proc. w skali roku na Koncie Oszczędnościowym i Koncie Oszczędnościowym Premium. To o 2 pp. wyższa stawka od tej obowiązującej w poprzedniej promocji banku. W przypadku Konta oszczędnościowego maksymalny limit wpłat objętych wyższym oprocentowaniem to 100 000 zł. Dla posiadaczy Konta Oszczędnościowego Premium granica jest postawiona zdecydowanie wyżej i wynosi 400 000 zł. W obu przypadkach lepsze oprocentowanie nalicza się przez 183 dni.

Jest to oferta skierowana do dwóch grup klientów:

  • nowych klientów banku, tj. osób, które od 1 stycznia 2021 r. do końca lipca br. nie były posiadaczami rachunku płatniczego, rachunku oszczędnościowego lub lokaty w Banku Pekao,
  • obecnych posiadaczy kont, który w podanym wyżej terminie na rachunkach utrzymywali średnie miesięczne salda nie wyższe niż 100 zł (w sumie). Do tego limitu włączone są także rachunki walutowe.

Dla zainteresowanego klienta powinna to być pierwsza umowa o dane konto oszczędnościowe. Z oferty nie będą mogli skorzystać klienci, którzy w terminie od 1 stycznia 2021 r. do 31 lipca br. posiadali jednostki uczestnictwa funduszy inwestycyjnych Pekao TFI nabyte za pośrednictwem banku. Promocja obowiązuje od 1 sierpnia do 16 października br. Wniosek o konto można złożyć w oddziałach banku lub przez bankowość internetową czy mobilną.

Promocyjne oprocentowanie w wysokości 7 proc. w skali roku obowiązuje również na koncie oszczędnościowym Mój Skarb skierowanym dla dzieci i młodzieży do lat 18. Nowe rachunki Mój Skarb będą objęte podwyższoną stawką przez 183 dni do kwoty 3000 zł. Promocja obowiązuje do 16 października br.

Początek nowego miesiąca to także start nowej promocji na lokacie. Lokata z Żubrem to odpowiednik Lokaty PeoPay, z tym że okres trwania depozytu to 6 miesięcy. Stawka na tym depozycie to 6 proc. w skali roku i dotyczy kapitału w wysokości od 1000 do 30 000 zł. Jest to oferta skierowana do posiadaczy konta osobistego, którzy korzystają z aplikacji mobilnej, wyrażą odpowiednie zgody marketingowe i zrezygnują z otrzymywania wyciągów w formie papierowej. Z oferty można skorzystać do 30 września br. Jest ona dostępna w aplikacji mobilnej PeoPay.

Źródło:
Monika Dekrewicz
Monika Dekrewicz
analityk Bankier.pl

Autorka rankingów Bankier.pl, w szczególności z rynku lokat i kont oszczędnościowych. Prześwietla bankowe produkty, tłumacząc czytelnikom ich szczegółowe warunki i porównuje promocje, zawsze ostrzegając przed haczykami w regulaminach. Przygotowuje autorski "Bankowy rozkład jazdy", w którym co miesiąc zapowiada najważniejsze zmiany dla klientów sektora. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Tematy
Najlepsze lokaty na 100 000 zł – wrzesień 2022 r.

Najlepsze lokaty na 100 000 zł – wrzesień 2022 r.

Komentarze (6)

dodaj komentarz
darius19
widze "ehud" etatowego z farmy Putlera. Ciekawa zmiana w narracji. Juz nie UA, UE, US, Zachod - bydlaki Putin/Lukaszenka - cacy. Ale komentarze (czesto sensowne) - na rozne ekonomiczne tematy. Moze "budowanie wiarygodnosci"?
trolley
Czy ukraińskie SBU długo bedzie jeszcze napuszczać swoich oficerów na polskie fora? Może byście się swoimi oligarchami/złodziejami w końcu zajęli? Czy dalej ruskie standarty u was obowiązują? hehe.
ehud
Każda wiadomość SMS wysłana do autoryzacji jakiejkolwiek operacji w bankowości internetowej tym 'banku' kosztuje 20 groszy. Każdy przelew (nawet pierwszy) z KO na ROR to 7 zeta w plecy - wstyd!
ketevan
"7 proc. rocznie na kontach oszczędnościowych i 6 proc. w skali roku na lokacie"

Czy twórca promocji nie pomyślał, że powinno być odwrotnie?
ehud
Tam od lat panuje mentalny stupor :)
arturnow
Ewidentnie chcą sciągnąć kase z rynku, tylko nie zauważyli, że mają mega odpływ od pewnych osób, które trzymały u nich kasę i nie widzą sensu.

Powiązane: Oszczędzanie i inwestycje

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki