Bank Millennium i Alior Bank tną oprocentowanie lokat i kont

Z niewysokich na jeszcze niższe – tak zmieniły się w ostatnich dniach stawki konta oszczędnościowego Banku Millennium i wybranych lokat Alior Banku. Obydwie instytucje wprowadziły w tym tygodniu nowe taryfy oprocentowania.

Od początku tygodnia w Bank Millennium obowiązują nowe stawki oprocentowania Konta Oszczędnościowego. Bank kontynuuje promocję tego produktu, ale wcześniejsze oprocentowanie zostało obniżone.

Klienci, którzy założą konto oszczędnościowe wraz z jednym z wskazanych kont osobistych mogą liczyć obecnie na maksymalnie 2,70% (wcześniej było to maksymalnie 3,00%). Promocyjna stawka nadal obowiązywać będzie tylko przez 92 dni od pierwszego przekazania nowych środków na konto oszczędnościowe w okresie promocji.

(Bankier.pl)

Dodatkowo ma zastosowanie dla kwoty do 50 000 zł, nadwyżka ponad tę kwotę oprocentowana będzie co najwyżej stawką 2,20%.

Obniżki oprocentowania widoczne są także w wprowadzonej 12 stycznia tabeli oprocentowania rachunków i lokat w Alior Banku. Tym razem cięcia stawek dotyczą wybranych, promocyjnych lokat z dodatkowymi warunkami: lokaty 120-dniowej, lokaty 210-dniowej oraz lokaty TOP5 92-dniowej. Oprocentowanie tych produktów jest niższe o 0,15-0,20 p.p. od wcześniej obowiązującego. W przypadku lokaty 120-dniowej i 210-dniowej wynosi obecnie 2,55%, w przypadku lokaty TOP5 92-dniowej – 2,50%.

Nie są to pocieszające informacje dla zwolenników oszczędzania na produktach bankowych. Dodatkowo pojawiają się prognozy mówiące o tym, że w 2016 roku nie należy spodziewać się podwyżek stóp procentowych, które mogłaby skłonić banki do uatrakcyjnienia oferty lokat i kont oszczędnościowych.

Niektórzy eksperci twierdzą wręcz, że należy przygotować się na przynajmniej jedną obniżkę stóp w tym roku. Jeśli taki scenariusz się zrealizuje, stawki na lokatach i kontach mogą być jeszcze niższe.  

Katarzyna Wojewoda-Leśniewicz

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 0 ~Grazka

Święta prawda... OJ SWIETA....oby tych prawd było mniej...

! Odpowiedz
3 2 ~asia

konto od dluzszego czasu mam w getin up, tutaj jest tak jak bylo, czyli dobrze i bez tego typu zmian

! Odpowiedz
5 4 ~hm

Jak banki obniżają opłaty czytam "dziękujcie PiSowi" jak widze o podnoszonych opłatach też czytam "dziękujcie PiSowi

! Odpowiedz
2 1 ~Magda

podziękuj petru, że masz internet

! Odpowiedz
11 11 ~nar

Podziekujcie PiSowi.

! Odpowiedz
16 11 ~damian

2Polecam artykuł Max Kolonko, który pokazuje, że Komorowski wraz z PO przez lata okradali Polskę i byli na usługach Niemców!!!Powinni za to wszystko odpowiedzieć przed nami, prawdziwymi POLAKAMI. Nie dajmy sobie dłużej mydlić oczu przez te niemieckie media. CZYTAJCIE JAK BYŁO!! bookstar.pl/8541

! Odpowiedz
18 20 ~das

podziekujcie kaczorowi I pisowi

! Odpowiedz
4 14 ~ss

policy wybierzmy kase z tych bankow I zakladajmy w innym ,niech zdychaja,i tak dalej z banku do banku

! Odpowiedz
8 5 ~bmiara

Dzięki PiSowi wszystkie banki tak zareagują....Cudów nie ma...

! Odpowiedz
3 12 ~john

Naciągacze z banków w reklamie oferują kredyt 5% ale inne opłaty to 35%. Mam was daleko w dup......e. Zarobiłem na Rojalu w dobrych czasach i ciężko mi wydać 14 tyś /msc bo jestem już stary i stetryczały i żal mi tych ludzi co w żydowskich bankach się zadłużają PAMIĘTAJCIE. Banki to kur......wy .

! Odpowiedz
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl