REKLAMA
PILNE

Wyścig na lokatach trwa. BNP Paribas Bank Polska podnosi oprocentowanie

Monika Dekrewicz2022-07-18 11:40analityk Bankier.pl
publikacja
2022-07-18 11:40
Wyścig na lokatach trwa. BNP Paribas Bank Polska podnosi oprocentowanie
Wyścig na lokatach trwa. BNP Paribas Bank Polska podnosi oprocentowanie
fot. VILTVART / / Shutterstock

BNP Paribas Bank Polska dołącza do instytucji, które proponują klientom stawkę w wysokości min. 7 proc. w skali roku. Tyle można otrzymać, decydując się na dłuższy okres Lokaty na Nowe Środki.

BNP Paribas Bank Polska opublikował nową tabelę oprocentowania 18 lipca 2022 r. Odświeżony cennik przyniósł podwyżkę na jednym depozycie w PLN – Lokacie na Nowe Środki.

Do czasu zmiany tabeli wszystkie terminy Lokaty na Nowe Środki były opatrzone oprocentowaniem w wysokości 5 proc. w skali roku. Wraz z wejściem w życie nowych warunków stawki zostały zróżnicowane i rosną wraz z długością terminu zapadalności depozytu. Aktualnie oprocentowanie lokaty wygląda następująco:

  • Lokata na nowe środki na 3 miesiące – 6 proc. w skali roku,
  • Lokata na nowe środki na 6 miesięcy – 6,25 proc. w skali roku,
  • Lokata na nowe środki na 12 miesięcy – 7,00 proc. w skali roku,
  • Lokata na nowe środki na 18 miesięcy – 7,10 proc. w skali roku.

Podwyżkę można również zauważyć w przypadku Lokaty standardowej w USD. Lokatom na 3, 6 lub 12 miesięcy do tej pory towarzyszyła stawka w wysokości 0,01 proc. rocznie. Obecnie jest to odpowiednio 0,30 proc. rocznie, 0,60 proc. w skali roku i 0,90 proc. rocznie.

Tym samym BNP Paribas Bank Polska dołącza do instytucji, które oferują klientom stawkę w wysokości min. 7 proc. w skali roku. Aktualny rekord na rynku to 7,50 proc. rocznie. Takie oprocentowanie jest dostępne w Nest Banku od 15 lipca br.

Źródło:
Monika Dekrewicz
Monika Dekrewicz
analityk Bankier.pl

Autorka rankingów Bankier.pl, w szczególności z rynku lokat i kont oszczędnościowych. Prześwietla bankowe produkty, tłumacząc czytelnikom ich szczegółowe warunki i porównuje promocje, zawsze ostrzegając przed haczykami w regulaminach. Przygotowuje autorski "Bankowy rozkład jazdy", w którym co miesiąc zapowiada najważniejsze zmiany dla klientów sektora. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Tematy
Najlepsze konto dla wymagających Klientów

Najlepsze konto dla wymagających Klientów

Komentarze (10)

dodaj komentarz
bha
Zwykłe konta od lat milionów osób powinny być oprocentowane, a nie setki miliardów zł na nich znajdujących się co m-c swobodnie za Free obracane przez sprytny system. To takie jawne w białych rękawiczkach żerowanie od lat lekką ręką na kasie milionów klientów finansjery. A lokaty powinny od lat oczywiście w zdrowym systemu finansowym Zwykłe konta od lat milionów osób powinny być oprocentowane, a nie setki miliardów zł na nich znajdujących się co m-c swobodnie za Free obracane przez sprytny system. To takie jawne w białych rękawiczkach żerowanie od lat lekką ręką na kasie milionów klientów finansjery. A lokaty powinny od lat oczywiście w zdrowym systemu finansowym dodatkowo ludzi motywować do jeszcze większego ich oszczędzania. Bez od lat systemowego nie be celu udawania jarząbka.
xiven
no to zaczyna się sezon na utopionych w lokaty, ludzie którzy trzymali gotówkę przez wiele lat ze względu na brak lokat, teraz przy próbie wypłaty środków dowiedzą się że ich środku sa zamrożone ponieważ nie mają udokumentowanego źródła pieniędzy

pieniądze w banku nie należą do was, a istnieje wiele sposobów na które bank
no to zaczyna się sezon na utopionych w lokaty, ludzie którzy trzymali gotówkę przez wiele lat ze względu na brak lokat, teraz przy próbie wypłaty środków dowiedzą się że ich środku sa zamrożone ponieważ nie mają udokumentowanego źródła pieniędzy

pieniądze w banku nie należą do was, a istnieje wiele sposobów na które bank może wam zarekwirować wasze środki, ostatni i najpopularniejszy to ustawa o praniu i terroryźmie

wpłacanie kasy na lokatę do banku to jak wkładanie ręki do paszczy cyrkowego krokodyla, może nie zatrzaśnie szczęki a może za którymś razem jednak tak
tecdswv4t
Wyścig po kolanach trwa. Bo BNP Paribas Bank Polska podnosi oprocentowanie.
szprotkafinansjery
Kogo to obchodzi, skoro wymagane jest założenie konta? Trzeba by z pięć kont założyć w różnych bankach, by na lokatach zyskać. Pięć kont, a pensja jedna.
xiven
a przelewy darmowe, chociaż czas już nie
janekmaly
na akcjach loteria, krypto jeszcze większa bańka, na nieruchach 0% zwrotu albo na minusie już, złoto kiepsko
Okaże się że lokata to najlepsze wyjście
bankster87
Zawsze możesz trzymać na nieoprocentowanym RORze, ew zainwestować w akcje, nieruchomości, nie wiem kupić rolexa, etc. Nikt cię nie zmusza do redukowania strat w postaci lokat.
klux777
Co ma piernik do wiatraka? Lokatę masz na kolejne powiedzmy 12 miesięcy, a inflacja dotyczy poprzednich 12 miesięcy. Aż takie trudne? W Polsce sami ekonomiści. "Akcje wzrosły o 30% - kupuję zatem", "Akcje spadły o 30%- sprzedaję zatem". Lokata na 7% - wezmę na 3mc, zamiast na 24. Jak ma być dobrze w tym kraju Co ma piernik do wiatraka? Lokatę masz na kolejne powiedzmy 12 miesięcy, a inflacja dotyczy poprzednich 12 miesięcy. Aż takie trudne? W Polsce sami ekonomiści. "Akcje wzrosły o 30% - kupuję zatem", "Akcje spadły o 30%- sprzedaję zatem". Lokata na 7% - wezmę na 3mc, zamiast na 24. Jak ma być dobrze w tym kraju impotencja finansowa jest u 50% społeczeństwa. WIBOR niski - kredyt zmienny, WIBOR wysoki - stała stopa. WIBOR niski "jestem bogaty stać mnie", WIBOR - wysoki - "Banki to oszuści i złodzieje" Trwa etap wzrostu gospodarce "Ach jaki dobry ten PiS" Trwa etap recesji "doprowadziły do drożyzny" niebawem o złą pogodę będą posądzać polityków.
leonalex odpowiada klux777
Pisałem pełną odpowiedź,ale gdzieś uciekła i już drugi raz mi się nie chce.
Ale w skrócie .
Powierzchownie masz rację,ale niestety zaglądając w szczegóły już w dużej mierze mijasz się z rzeczywistością.
Kredyty były brane takie jaki były, czyli ze zmienna stopa, nikt nie dawał na stała stopę.
To raz .
Tak jak teraz
Pisałem pełną odpowiedź,ale gdzieś uciekła i już drugi raz mi się nie chce.
Ale w skrócie .
Powierzchownie masz rację,ale niestety zaglądając w szczegóły już w dużej mierze mijasz się z rzeczywistością.
Kredyty były brane takie jaki były, czyli ze zmienna stopa, nikt nie dawał na stała stopę.
To raz .
Tak jak teraz nie otrzymasz kredytu na mieszkanie czy budowę w walucie tzw. obcej,chyba że otrzymujesz w niej dochód.
Edukacji ekonomicznej jest brak, to fakt.
Ale nawet porządna edukacja nic nie da jak cały cywilizowany świat jedzie na kredycie ponad korek i tzw. prawdziwa stara ekonomia już nie ma znaczenia, bo wszystkie banki centralne FED,EBC i my z NBP też się nauczyliśmy,drukują puste pieniądze 24h/365dni w roku na coraz szybszych drukarkach i to full duplex.
Co do zamrażania środków na 24 miesiące bo wydaje Ci się, ze są dobre stopy % , to według mnie niezbyt rozsądny pomysł.Skąd wiesz co będzie za 6 lub 12 miesięcy.
Jest takie powiedzenie że Cash is King , szczególnie w czasach niepewności i szybkich zmian.
Także być może lepiej oddać środki na 7 % i a.vista niż mrozić je na długie okresy czasu.
Inflacja którą odczuwamy nie wynosi 15 % .
To tylko zapisy.
Są rzeczy które zdrożały przejściowo oczywiście więcej.Patrz paliwo .Ale i tu jako osoba fizyczna możesz pomyśleć jak mniej korzystać z "własnego samochodu" i być może trochę tracąc komfort ale dając Sobie szanse na nowe możliwości wydawać mniej i podróżować wspólnie lub nie zawsze wszędzie jechać samochodem,nieraz można np. rowerem albo na własnych nogach,albo komunikacją zbiorową itp.
Tak można wymieniać .
Podsumowując, chcesz żyć lepiej , albo czuć się lepiej.
Zawsze staraj się myśleć pozytywnie.
Każdą zmianę czy też to co myślisz w pierwszej chwili że jest złe, niekorzystne, postaraj się przeanalizować i znaleźć rozwiązanie które ta zmianę doprowadzi do pozytywnych zachowań.

Uwierz że można.

Ludzie z zasady lubią narzekać, zamiast cieszyć się z tego jacy są i co mają .

A mają źle .

Naprawdę .

Jako kraj oraz jego mieszkańcy przez ostatnie 2 dekady rozwinęliśmy się niesamowicie.

Popatrz na otoczenie.

Obejrzyj zdjęcia i filmy z przed 5,10,15 lub 20 lat .Zauważysz to .

Wracając do meritum.

Są ponoć serie obligacji skorelowane z poziomem oficjalnie ogłaszanego poziomu inflacji, może spróbować pójść w tym kierunku.

Moim zdaniem żyjemy obecnie w takich czasach iż ważniejsze od poziomu potencjalnego zysku czy też dochodu, ważniejsze jest bezpieczeństwo kapitału.

Popatrz na stopy w Swiss.

Nie pchaj ludzi w długoterminowe mrożenie kapitału i niepewność systemów bankowych.

Prawo na ternie UE pozwala na zatrzymanie kapitału przez banki w odpowiednich okolicznościach i wypłatę np. równowartości 100 Euro dziennie z bankomatu.

Każdy ma własny rozum.

Ale ludzi stali się bardzo wygodni, chcieliby tylko korzyści i pięknego życia.

Nie ma nic za darmo.

To tylko profilowanie które otacza nas z każdej strony i wywiera coraz większa presje, a my niestety poddajemy się mu i żyjemy w pośpiechu i na kredyt.

Mnie uczono iż nie jesteś człowiekiem wolnym jeśli masz zobowiązania, czyli pomimo zmiany ustroju , sami daliśmy się wepchnąć w 30 letnie zadłużenie.

A wiec nie możemy,mocno krzyczeć i machać nóżkami i rączkami , ale może jednak to tylko nasze myślenie , a powinno być tak że niech martwi się ten co pożyczał , a nie ten co brał .

Ale to już opowieść na inna okazje.

Życzę wszystkim zdrowia i pozytywnego myślenia, a świat okaże się piękniejszy niż nam się wydaje.

Powiązane: Oszczędzanie i inwestycje

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki