Apple rzuca wyzwanie hakerom. "Zapłacimy 1 mln dolarów"

"Kto pierwszy pokona nasze zapory bezpieczeństwa, dostanie 1 mln dolarów" - te słowa Ivana Krstića, szefa bezpieczeństwa w Apple, zelektryzowały hakerskie klawiatury. Na konferencji Black Hat w Las Vegas koncern rzucił na pożarcie swój system operacyjny. 

Hakerzy dostali zielone światło, by atakować systemy należące do "nadgryzionego jabłka". Co więcej, jeśli im się uda, dostaną pokaźną sumę pieniędzy. Najwięcej, bo aż 1 mln dolarów, dostanie ten, któremu uda się włamać do jądra systemu iPhone'a - iOS, ale pod warunkiem, że użytkownik smartfona nie musi wykonywać żadnych działań. 500 tys. dolarów dostanie ten, któremu uda się przeprowadzić atak sieciowy, ale także niewymagający akcji po stronie właściciela urządzenia. Hakerowi wypłacona zostanie dodatkowa 50-proc. premia, o ile znajdzie lukę w oprogramowaniu przed jego wydaniem.

Konkurs startuje jesienią - informuje "The Guardian". Wyzwanie dotyczy nie tylko iPhone'ów, jak było do tej pory, ale wszystkich produktów Apple'a i to pracujących na różnych systemach. Słowem - można próbować złamać wszystko i wszędzie. 

To nie pierwsza taka nagroda od Apple'a

Wcześniej koncern oferował 200 tys. dolarów za podobne działania, ale hakować mogli tylko wybrani użytkownicy oraz dotyczyła iPhone'ów.

Dzięki podobnym akcjom udało się od 2016 roku wykryć 50 błędów. Gigant je naprawił. 

Co więcej, zgłaszający się do koncernu "zaufani" hakerzy dostaną specjalne iPhone'y, o których pisał wcześniej "Forbes". Są to przede wszystkim ci, którzy już wcześniej współpracowali z koncernem. Urządzenia będą miały wyłączone niektóre zabezpieczenia, by umożliwiały dokonanie ataków za pomocą aplikacji. 

aw

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 0 prs

Trollia - Uuurrrrrrrrrraaaaaaaaaa!!!!
Milion dolcow..

! Odpowiedz
6 12 specjalnie_zarejstrowany1

Jesli ktos znajdzie jakis exploit to moze go sprzedac na czarnym rynku za podobna kwote a nie bedzie sie z tym afiszowal w mediach. Tym bardziej ze ktos taki pewnie glupi nie jest.

! Odpowiedz
5 34 dziki_losos

Tak, tylko tutaj płaci Apple, a nie jakiś podejrzany podmiot. Zarabiasz legalnie milion dolarów i dodatkowo możesz się tym pochwalić, więc oferty pracy masz zagwarantowane do końca życia, i jest co wpisać w CV. Apple za to kosztem 1 mln USD wykrywa dziurę, która mogłaby wyrządzić szkody warte wielokrotnie więcej. Win-win.

! Odpowiedz
1 10 marianpazdzioch

Myślę, ze pierwsza lepsza reklama w amerykańskiej TV tyle kosztuje. A to że złamią zabezpieczenia jest prawdopodobne ale nie pewne.

! Odpowiedz
8 9 karroryfer

scenariusz że bez udziału użytkownika jest najmniej interesujacy - po co badać coś co wiadomo że będzie dostepne tylko dla służb ( i producenta ofcoz). znacznie częstsze i łatwiejsze są ataki gdy user coś jednak kliknie

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.