REKLAMA

Jak się pracuje w banku? Podziel się doświadczeniami [Ankieta]

Michał Kisiel2019-04-10 06:00analityk Bankier.pl
publikacja
2019-04-10 06:00

Mniejsze banki znikają z rynku, przejmowane przez większych rywali. Ubywa etatów i placówek, a dla klientów najważniejszym punktem kontaktu z bankiem jest smartfon i komputer. Praca w bankowości zmienia swoje oblicze. Zapraszamy do udziału w czwartej już edycji badania Bankier.pl.

Lista banków działających na polskim rynku kurczy się. W ciągu ostatniego roku kilka instytucji zmieniło właściciela i szyld, odchodząc do historii. Konsolidacji towarzyszą cięcia zatrudnienia, a po redukcje etatów sięgają także największe instytucje, które dotąd doskonale radziły sobie w konkurencyjnych potyczkach.

fot. / / Bankier.pl

W międzyczasie kolejne kamienie milowe świętują bankowość mobilna i internetowa. Przemiany technologiczne sprawiają, że banki uważnie przyglądają się sieci placówek. W 2018 r. z mapy zniknęło ponad 200 punktów obsługi klienta.

Na łamach Bankier.pl przeprowadziliśmy już trzykrotnie badanie, które miało opisać sytuację pracowników banków w zmieniającym się otoczeniu. W kolejnych raportach prezentowaliśmy zachodzące przemiany - rosnące wymagania, towarzyszący im stres i niepewność. Nie zabrakło także bardziej optymistycznych wątków. Bankowcy mniej niż kilka lat temu obawiają się utraty pracy i wiedzą, że fachowcy z doświadczeniem znajdą szybko nowego pracodawcę.

Dziś ponownie zapraszamy wszystkich pracowników sektora do podzielenia się swoimi doświadczeniami w badaniu Bankier.pl. Do wyrażenia opinii zachęcamy zarówno zatrudnionych obecnie w bankach, jak i osoby, które w ostatnim roku odeszły z pracy w bankowości. Czy nacisk na sprzedaż nieco zelżał? Jak ocenia się efekty pracy w bankach? Na te i inne pytania chcemy odpowiedzieć, prosząc o Wasze opinie.

Kliknij tutaj i wypełnij kwestionariusz. Zapraszamy też do przekazania, jeśli będziecie Państwo mieli taką chęć, dodatkowych uwag.

fot. / / Bankier.plŹródło:
Michał Kisiel
Michał Kisiel
analityk Bankier.pl

Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z psychologią finansów, analizuje jak płacą i zadłużają się Polacy. Doktor nauk ekonomicznych, zwolennik idei społeczeństwa bez gotówki. Pomysłodawca finansowego eksperymentu "2 tygodnie bez portfela", w ramach którego banknoty i karty płatnicze zamienił na smartfona.

Tematy
 Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Komentarze (3)

dodaj komentarz
czarny_kuskus
Praca w sprzedaży bankowej nie różni się od innej - 20% merytoryki, 80% marketingu. Resztą w zależności od działu.
glos_rozsadku
Przede wszystkim rozróżnijmy pracę w placówce bankowej od rzeczywistej pracy w banku (centrali). Ci 1 może być każdy po maturze. Oni nawet nie wiedzą co sprzedają. Mój współlokator tak pracował. W weekendy chlał, wydzierał mordę po nocach i mówił z dumą "pracuję w banku". Ci drudzy natomiast to specjaliści,Przede wszystkim rozróżnijmy pracę w placówce bankowej od rzeczywistej pracy w banku (centrali). Ci 1 może być każdy po maturze. Oni nawet nie wiedzą co sprzedają. Mój współlokator tak pracował. W weekendy chlał, wydzierał mordę po nocach i mówił z dumą "pracuję w banku". Ci drudzy natomiast to specjaliści, robota jak w każdym korpo, wszystk ozależy od departamentu, aczkolwiek również jest niemoralna.
skasowane_konto
Masz parcie na pieniądze ? spośród szarego tłumu wyróżniasz się brakiem moralności ? przedkładasz karierę nad życie osobiste ? wierzysz w maksymę: nie ma złych produktów są tylko głupi ludzie którzy je kupują ? Zapraszamy do zespołu indywidualistów ! Od jutra damy ci popalić i zabierzemy wszystkich cennych klientów.Masz parcie na pieniądze ? spośród szarego tłumu wyróżniasz się brakiem moralności ? przedkładasz karierę nad życie osobiste ? wierzysz w maksymę: nie ma złych produktów są tylko głupi ludzie którzy je kupują ? Zapraszamy do zespołu indywidualistów ! Od jutra damy ci popalić i zabierzemy wszystkich cennych klientów. Zasady? zasady są po to żeby je łamać. A łobuzy kochają najbardziej.

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki