Drożyzna w Luandzie - stolicy Angoli - okazała się zaskoczeniem dla większości uczestników Weekendowego Quizu Bankier.pl i pb.pl #BPBquiz. Sporo problemów sprawiło też wskazanie, kiedy Rezerwa Federalna po raz ostatni podniosła stopy procentowe oraz w jakim kraju można spotkać najcenniejszy banknot.


Zgodnie z piątkową obietnicą publikujemy dziś podsumowanie Weekendowego Quizu Bankier.pl i pb.pl #BPBquiz. Wynik 10/10 uzyskało 1,7% uczestników. To jeden z najniższych wyników w historii naszej zabawy.

Poniżej publikujemy szczegółowe wyniki quizu. Treść poprawnej odpowiedzi jest jednocześnie odnośnikiem do artykułu lub narzędzia, na podstawie którego zostało opracowane. Odpowiedź pogrubiona jest prawidłowa (w nawiasach zaokrąglony procent głosów, układ odpowiedzi był losowo generowany dla każdego uczestnika).
1. W którym z tych krajów wybuchła "afera nutellowa"?
a. Francja (43,7%)
b. Szwajcaria (28,2%)
c. Belgia (23,1%)
d. Rosja (4,9%)
2. W którym kraju w obiegu (dostępny dla osób fizycznych) znajduje się banknot, którego wartość odpowiada ponad 50 tys. zł?
a. Kuwejt (64,8%)
b. Tajlandia (21,5%)
c. USA (7,3%)
d. Wielka Brytania (6,4%)
3. Kto to jest?
a. Donald Trump, amerykański miliarder (70,3%)
b. Rupert Murdoch, australijski miliarder (16,3%)
c. Marian Zembala, nowy minister zdrowia (6,6%)
d. Andrzej Czerwiński, nowy minister skarbu (6,8%)
4. Po raz ostatni Rezerwa Federalna podniosła stopy procentowe:
a. 67 miesięcy temu (43,1%)
b. ok. 3280 dni temu (27,6%)
c. 665 tygodni temu (14,6%)
d. w poprzednim stuleciu (14,8%)
5. Lider rankingu najdroższych miast świata (wg firmy Mercer) to:
a. Tokio (36,5%)
b. Nowy Jork (21,5%)
c. Moskwa (21,8%)
d. Luanda (20,3%)
6. Ilu stulatków (lub osób jeszcze starszych) mieszka w Polsce:
a. 4200 (38,3%)
b. 1200 (39%)
c. 9200 (15,4%)
d. 15200 (7,3%)
7. Kto to powiedział?
"Generalnie jestem za prywatyzacją, ale należy mieć wizję, po co się prywatyzuje. Jeszcze jakiś czas temu niebagatelnym zadaniem było uzupełnienie wpływów budżetowych, od pewnego czasu odgrywa to już mniejszą rolę. Nie wyobrażam sobie np., byśmy sprywatyzowali Polskie Sieci Elektroenergetyczne, które są odpowiedzialne za sieci przesyłowe, Jest też kilka dużych firm wytwórczych, które też nie mogłyby zostać sprywatyzowane, bo można sobie wyobrazić wrogie scenariusze"
a. Andrzej Czerwiński (50,7%)
b. Andrzej Duda (24,4%)
c. Janusz Piechociński (20,7%)
d. Jarosław Kaczyński (4,2%)
8. Wypowiedź prezesa której ze spółek na temat możliwej emisji akcji zachwiała ostatnio jej kursem?
a. JSW (55,4%)
b. Bogdanka (19,5%)
c. Petrolinvest (12,3%)|
d. KGHM (12,8%)
9. Bank centralny którego z tych krajów zmienił w tym tygodniu stopy procentowe?
a. Norwegia (53,2%)
b. Szwajcaria (19,8%)
c. USA (15.8%)
d. Wielka Brytania (11,1%)
10. Który z amerykańskich stanów podjął kroki mające na celu sprowadzenie złota z Nowego Jorku?
a. Teksas (52%)
b. Kalifornia (26,1%)
c. Alaska (12,7%)
d. Hawaje (9,2%)
Michał Żuławiński













![Jakim jesteś inwestorem? Sprawdź, czy działasz jak Warren Buffett… albo jak inwestorka z Instagrama [QUIZ]](https://galeria.bankier.pl/p/2/2/3dffd597d63732-480-287-72-79-1110-665.jpg)












































