REKLAMA

Andrusiewicz: Siedmiodniowa kwarantanna dla przyjeżdzających z Wielkiej Brytanii

2021-06-22 18:10, akt.2021-06-23 08:21
publikacja
2021-06-22 18:10
aktualizacja
2021-06-23 08:21
Andrusiewicz: Siedmiodniowa kwarantanna dla przyjeżdzających z Wielkiej Brytanii
Andrusiewicz: Siedmiodniowa kwarantanna dla przyjeżdzających z Wielkiej Brytanii
fot. Adam Chełstowski / / FORUM

Przyjeżdzający do Polski z Wielkiej Brytanii będą podlegali obowiązkowej siedmiodniowej kwarantannie, z której zwalniać będzie tylko negatywny wynik testu wykonywanego nie wcześniej niż po tygodniu – poinformował PAP rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz.

Jeszcze we wtorek, jak zapowiedział rzecznik, podpisane zostanie przez premiera Mateusza Morawieckiego rozporządzenie w tej sprawie i opublikowane w Dzienniku Ustaw, aby mogło obowiązywać od środy.

"Podjęte decyzje w sprawie kwarantanny dla podróżnych przybywających z Wielkiej Brytanii mają zmniejszyć ryzyko transmisji wariantu delta koronawirusa z zagrożonego obszaru. Musimy zadbać o obywateli naszego kraju i ich bezpieczeństwo" – zaznaczył w wypowiedzi dla PAP minister Adam Niedzielski.

Oznacza to, że dodatkowe restrykcje dotykać będą nie tylko osoby przybywające z Indii, Brazylii czy Południowej Afryki, ale także z Wielkiej Brytanii.

Andrusiewicz podał we wtorek, że dotychczas w Polsce potwierdzono 90 przypadków zakażenia wariantem delta.

Od czasu pojawienia się wirusa SARS-CoV-2, wywołującego COVID-19, wykryto kilka jego wariantów genetycznych. Wariant delta pierwszy raz zidentyfikowano w Indiach w październiku 2020 r. i oznaczono go jako wariant wzbudzający obawy Światowej Organizacji Zdrowia ze względu na jego zwiększoną zakaźność.

W Europie m.in. Wielka Brytania zanotowała duży wzrost liczby nowych infekcji wariantem delta. Liczba zakażeń rośnie również m.in. w Rosji.

Niedzielski: Osoby w pełni zaszczepione nie podlegają obowiązkowej kwarantannie po powrocie z Wielkiej Brytanii

Oczywiście osoby w pełni zaszczepione nie podlegają obowiązkowej kwarantannie – napisał we wtorek na Twitterze minister zdrowia Adam Niedzielski, odpowiadając na pytanie o obowiązkowej kwarantannie dla podróżnych przyjeżdżających do Polski z Wielkiej Brytanii.

Dodał, że z kwarantanny nie będą zwolnione również osoby, które nie ukończyły 18 lat. "Nie ma wyjątku związanego z wiekiem" – napisał.

Informacja o obowiązującej od środy siedmiodniowej kwarantannie dla podróżnych przyjeżdzający do Polski z Wielkiej Brytanii, z której zwalniać będzie tylko negatywny wynik testu wykonywanego nie wcześniej niż po tygodniu, ukazała się w Dzienniku Ustaw 22 czerwca 2021 r.

Jak zaznaczył w wypowiedzi dla PAP minister Adam Niedzielski "Podjęte decyzje w sprawie kwarantanny dla podróżnych przybywających z Wielkiej Brytanii mają zmniejszyć ryzyko transmisji wariantu delta koronawirusa z zagrożonego obszaru oraz zadbać o obywateli naszego kraju i ich bezpieczeństwo". (PAP)

Autor: Katarzyna Lechowicz-Dyl, Monika Witkowska

ktl/ joz/ mowi

Źródło:PAP
Tematy
Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Komentarze (8)

dodaj komentarz
iwonka50
Chodzi o to by przywieźć jak najwięcej mutacji do kraju przez wyszczepionych.
bojack_pl
Porazajaca logika.
Jestes na kwarantannie ktora trwa 7 dni.
Mozesz zostac z niej zwolniony ale musisz zrobic test.
Test mozesz zrobic po 7 dniach :-)))
karbinadel
Różnica jest taka, że bez testu jesteś na kwarantannie przez tydzień, a po wykonaniu testu tylko 7 dni :)
zenonn
Rzecznik był przegrzany i powiedział co powiedział. Rozporządzenie nieczytelne
https://suski.dlawas.info/wiadomosci/rozporzadzenie-rady-ministrow-z-dnia-22-czerwca-2021-r-zmieniajace-rozporzadzenie-w-sprawie-ustanowienia-okreslonych-ograniczen-nakazow-i-zakazow-w-zwiazku-z-wystapieniem-stanu-epidemii/cid,24186,
Rzecznik był przegrzany i powiedział co powiedział. Rozporządzenie nieczytelne
https://suski.dlawas.info/wiadomosci/rozporzadzenie-rady-ministrow-z-dnia-22-czerwca-2021-r-zmieniajace-rozporzadzenie-w-sprawie-ustanowienia-okreslonych-ograniczen-nakazow-i-zakazow-w-zwiazku-z-wystapieniem-stanu-epidemii/cid,24186,a


uczen_manueli_g
https://metrowarszawa.gazeta.pl/metrowarszawa/7,141637,26250327,wola-zatrzymano-tramwaj-ktorym-jechala-kobieta-z-koronawirusem.html

Jak czytam kwarantanna to mi się przypomina, że nawet podróż tramwajem czasem przypomina hitlerowską łapankę. I tylko czujność, szybkość i błyskawiczna analiza ,które okno będzie
https://metrowarszawa.gazeta.pl/metrowarszawa/7,141637,26250327,wola-zatrzymano-tramwaj-ktorym-jechala-kobieta-z-koronawirusem.html

Jak czytam kwarantanna to mi się przypomina, że nawet podróż tramwajem czasem przypomina hitlerowską łapankę. I tylko czujność, szybkość i błyskawiczna analiza ,które okno będzie odpowiednie może uratować sytuację. A takich motorniczych jak ten co w artykule to niech stale nawiedza pęknięta szyna podczas jazdy i 'zadowolenie' pasażerów.
karbinadel
Ciekawostka nt. różnych oblicz walki z wirusem "Mason Mount i Ben Chilwell nie zagrają we wtorkowym meczu Anglia - Czechy, a także prawdopodobnie w 1/8 finału Euro 2020. Powód? Obaj mieli kontakt z zakażonym koronawirusem szkockim pomocnikiem Billym Gilmourem. /.../ W tym samym czasie reprezentacja Szkocji, a więc koledzy Ciekawostka nt. różnych oblicz walki z wirusem "Mason Mount i Ben Chilwell nie zagrają we wtorkowym meczu Anglia - Czechy, a także prawdopodobnie w 1/8 finału Euro 2020. Powód? Obaj mieli kontakt z zakażonym koronawirusem szkockim pomocnikiem Billym Gilmourem. /.../ W tym samym czasie reprezentacja Szkocji, a więc koledzy chorego Gilmoura, w pełnym składzie zagra przeciwko Chorwacji na Euro 2020.... Podsumowując: dwóch angielskich piłkarzy nie może tymczasowo uczestniczyć w Euro 2020, chociaż z chorym rozmawiali przez kilkanaście minut. A wszyscy Szkoci, którzy przebywali z Gilmourem w szatni, jedli posiłki, korzystali z tej samej łazienki i mieszkali z nim w hotelu, grają, jak gdyby nigdy nic...

https://www.onet.pl/sport/onetsport/anglia-czechy-ben-chilwell-i-mason-mount-odizolowani-od-reprezentacji-anglii/wq20y18,d87b6cc4
carlito1
25 lat dla pacynek wykonujących bezmyślnie i na szkodę państwa polecenia odgórnych kacyków... Ewentualnie na sznurek i na lampę.
zenonn
Płacić przez 25 lat na ich utrzymanie?
Nie!

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki