REKLAMA

Amerykańscy inwestorzy liczą na stabilną politykę nowego rządu

2015-11-05 06:25
publikacja
2015-11-05 06:25
Amerykańscy inwestorzy liczą na stabilną politykę nowego rządu
Amerykańscy inwestorzy liczą na stabilną politykę nowego rządu
fot. jarek78 / / YAY Foto

Dla inwestorów zagranicznych najważniejsza jest stabilność, jestem pewien, że nowy rząd będzie kontynuował taką politykę - uważa szef Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce (AmCham) Tony Housh. Dodał, że inwestorzy zagraniczni nie chcą być traktowani inaczej niż polskie firmy.

"To regularna zmiana rządów w demokracji. Rozmawialiśmy już z przedstawicielami Prawa i Sprawiedliwości i wszyscy mamy moim zdaniem jeden wspólny cel - wzrost gospodarczy w Polsce. Jesteśmy teraz w dobrej sytuacji, mamy jednocyfrowe bezrobocie, bardzo niską inflację. Jest wzrost poziomu płac w kraju, ale zawsze może być wyższy. Dla inwestorów zagranicznych najważniejszy jest element stabilności. Jestem pewien, że nowy rząd chce to kontynuować, a być może osiągnąć jeszcze wyższy wzrost gospodarczy" - powiedział PAP. Dodał, że jest to w interesie wszystkich Polaków.

Zauważył, że oczywiście sytuacja może być lepsza, m.in. w kwestiach funkcjonowania administracji i biurokracji. "Myślę, że wszyscy mamy jeden wspólny cel. Dyskusja oczywiście będzie o tym, jak go realizować" - zaznaczył. Podkreślił, że po rozmowach z przedstawicielami PiS stwierdza, że to ugrupowanie jest otwarte na dyskusję z punktu widzenia sytuacji inwestorów. Zaznaczył, że inwestorzy zagraniczni nie chcą specjalnego traktowania, ale takiego samego jak w przypadku polskich firm.

Pytany, czy nie obawia się takich rozwiązań, jak proponowany przez PiS podatek bankowy i od marketów, odpowiedział: "Najważniejsze to pamiętać, że kiedy taki podatek będzie wprowadzony, może się to przełożyć na ceny na półkach". Podkreślił, że ceny wielu produktów w Polsce są niższe, niż w innych krajach Europy Środkowej i Zachodniej, ale to nie znaczy, że konsumenci chcą płacić w Polsce więcej. "Czekamy też na decyzję, który wariant podatku bankowego rząd wybierze - od transakcji finansowych czy aktywów" - powiedział.

Pytany o specjalne strefy ekonomiczne w Polsce, w których działalność prowadzą w Polsce m.in. amerykańskie firmy, odpowiedział, że całe terytorium Polski powinno być strefą, tak, żeby firmy mogły inwestować gdzie chcą, a nie w konkretnej lokalizacji. Jego zdaniem warunki prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce powinny być identyczne dla wszystkich.

USA są największym inwestorem zagranicznym w Polsce.(PAP)

luo/ jzi/

Źródło:PAP
Tematy
Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Komentarze (6)

dodaj komentarz
~Poznań
PIS to opcja proamerykańska, niep[rzypadkowo Szydło przechodziła Kurs Liderów w Waszyngtonie. Nieprzypadkowo też PIS zdobyła pełnie władzy - prezydent, premier, kontrola nad mediami i służbami specjalnymi w momencie kiedy w nasyzm kraju reaktywowało się Stronnictwo Amerykańskie i zepnchnęło do defensywy Stronnictwo PIS to opcja proamerykańska, niep[rzypadkowo Szydło przechodziła Kurs Liderów w Waszyngtonie. Nieprzypadkowo też PIS zdobyła pełnie władzy - prezydent, premier, kontrola nad mediami i służbami specjalnymi w momencie kiedy w nasyzm kraju reaktywowało się Stronnictwo Amerykańskie i zepnchnęło do defensywy Stronnictwo Pruskie i Ruskie.

A Amerykanie reaktywowali swoją działalność w Europie Środkowej tylko ze względu na kwestie Ukrainy
~Poznań
Nieprzypadkowo też Amerykanie wykupili ostatnio TVN (co zresztą wiązało się z ostrymi przetasowaniami w TVN, których najgłośniejszą ofiarą padł Durczok, mąż Pochanke przejął TVN to od razu pojawił na antenie program Pochanke przeciwko Putinowi, gdzie nawet sam Adama Michniki, co to kiedyś z Putinem wódke pił, teraz Nieprzypadkowo też Amerykanie wykupili ostatnio TVN (co zresztą wiązało się z ostrymi przetasowaniami w TVN, których najgłośniejszą ofiarą padł Durczok, mąż Pochanke przejął TVN to od razu pojawił na antenie program Pochanke przeciwko Putinowi, gdzie nawet sam Adama Michniki, co to kiedyś z Putinem wódke pił, teraz się wypłakiwał pani Pochanke jaki to Putin zły, a nawet żone bije).

Ostre przetasowania. To nie przypadek, tylko zmiana sojuszy. Kto ma uszy niechaj słucha. Kto ma oczy niechaj patrzy

~viki
Poznań, nie przeszkadzała ci pełnia władzy PO ? Oraz ustawiczne kursy wizerunku dla kazdego pierdka ?
~skoczek
Kolraboracja pozostaje kolaboracją bez względu na to, czy polityk-kolaborant wysługuje się Rosji, Niemcom, UE, czy USA. Z tego punktu widzenia absolwenci Szkoły Liderów przy Departamencie Stanu USA nie różnią aż tak bardzo od abslowentów Moskiewskiego Państwowego Instytutu Stosunków Międzynarodowych.
~pa
Rozumiem, że cytujesz na żywca Pana Michalkiewicza, może warto dodać źródło i cudzysłowy...
~Sadlo
Juz sie martwia ale za po robili raporty mowiace ze Rp to republika bananowa gdzie niezly biznes mozna zalatwic za myjke sredniej klasy! To im nie przeszkadzalo bo mozna bylo waly krecic! Paranoja!

Powiązane: Wybory parlamentarne 2015

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki