REKLAMA

Alior zawalony wnioskami i ma dalej problemy z jakością

2008-11-28 07:30
publikacja
2008-11-28 07:30
Konkurs Alior Banku „Zbuduj z nami nowy bank!” zakończony. W pierwszym dniu wniosek o założenie konta założyło według informacji banku ponad 10 tysięcy osób. Spowodowało to swego rodzaju zakorkowanie banku, bo połączyć się z konsultantem na infolinii jest bardzo, bardzo trudno. To chyba dobra prognoza dla banku. Problem w tym, że bank wciąż ma naszym zdaniem problemy z bankowością internetową.

Przyszła do nas właśnie karta do konta. Trzeba przyznać – bardzo ładnie to wszystko wygląda, karta robi dobre wrażenie. Problem w tym, że… nie możemy jej aktywować. Nie wiedzieć dlaczego, bank wyłączył podgląd do karty i nie ma nie tylko żadnej informacji na jej temat, ale też nie można jej aktywować. Próba dowiedzenia się co się dzieje, lub aktywowanie jej via call-center, to ponad 10 minutowe wiszenie na telefonie.

Z ciekawostek – klienci Playa mają osobny numer na infolinię – działa przez VOIP – 012-3707000. No i jeszcze jedna rzecz, która jest bardzo, bardzo irytująca i trudno nam powiedzieć, dlaczego przyjęto takie rozwiązanie. Tyle miesięcy pracy, wewnętrzne testy, rada klientów i rzeczy, które są naszym zdaniem dyskwalifikujące w bankowości osobistej. Otóż każde zawahanie się lub kilkusekundowa (2-3 sekundowa) przerwa we wpisywaniu numeru klienta lub trzech z sześciu numer hasła, kończy się brakiem możliwości zalogowania.

Znamy swoje hasło bardzo dobrze, ale kiedy system wymaga od nas szybkiego podania 2, 5 i 6 cyfry po kolei, to bez zapisania sobie ich na kartce i wstukiwania na klawiaturze jakby od tego nasze życie zależało, po prostu nie da się zalogować. Więcej! Po ponad 13 minutach oczekiwania, konsultantka stwierdziła, że… nie ma naszych danych i zapytała się, czy my się aby logowaliśmy. Na odpowiedź, że tak, aczkolwiek dopiero za drugim razem udało nam się wpisać szybko trzy podane cyfry z hasła, jedyna podpowiedź brzmiała – proszę zadzwonić jeszcze raz. Tak. Zadzwonić i znowu czekać kwadrans – bez żadnej gwarancji, że tym razem będzie dobrze.

Konsultant w Aliorze nie ma możliwości ponownego przełączania klienta w celu autoryzacji. Nie da się również autoryzować poprzez podanie numeru PESEL i podaniu najważniejszych danych. Oczywiście pojawiło się wielkie zdziwienie, że w systemie transakcyjnym nie ma możliwości aktywacji karty – „może IT coś serwisuje”, ale informacji na ten temat niestety nigdzie już nie przeczytamy. Czyli nie wiadomo, czy dać sobie spokój na przykład do jutra, czy jednak tracić koleje kilkanaście minut w celu prostej aktywacji karty. Powiemy tak – testowaliśmy wiele systemów, ale ten należy do jednego z najgorszych i jeżeli to jest ta wyższa kultura bankowości, to hmmmmmm.

Kolejny minus po tych 11 procentach, w których nawet bankowcy od konkurencji uwierzyli i im trzeba tłumaczyć, że to 5,5% procenta. Swoją drogą – chociaż nie możemy znaleźć już linka do założenia rachunku RO, to znaleźliśmy dwa kolejne Płatności->Przelew własny. Wciąż przy próbie założenia wyskakuje błąd. Żeby było jeszcze lepiej na dokładkę, ok, my chyba mamy jakiegoś pecha, albo coś. Dla próby chcieliśmy jeszcze przelać pieniądze z Aliora do innego banku. System ładnie sprawdził, że konto jest ok, rozpoznał bank. Chcieliśmy sobie zapisać numer konta do szablonów i ustawić jako zaufany. Nacisnęliśmy przycisk „Zatwierdź przelew” i… pojawił się komunikat, że nie wygenerowano kodu SMS i mamy próbować jeszcze raz. Spróbowaliśmy i nic. Kolejna próba z odznaczeniem opcji – też nic. Nie poddaliśmy się – zapisaliśmy jako szablon i daliśmy do Nowego szablonu z opcją „Zatwierdź później”.

Szczęśliwi, że oszukaliśmy system wchodzimy do „Przelewy odroczone” i... nie ma. Szukamy chociaż szablonu, który miał się zapisać, na co mamy dowód w postaci zrzutu ekranu. Też nie odnaleziony. Ok. 27 listopada system transakcyjny Aliora nie działa. Przelewu nie zlecimy, karty nie aktywujemy, na infolinię, jako klient, a nie potencjalny klient, się nie zalogujemy. Jeszcze chwila, a zaczniemy odszczekiwać wszystko co złe, co tutaj nawypisywaliśmy przez ten czas na inne banki, zwłaszcza na Multi. Miejmy nadzieję, że potem w Aliorze będzie lepiej, a nie gorzej. Bo już się boimy co to się może przydarzyć w przyszłości. W tym momencie, do momentu naprawy tych usterek, przestaniemy jednak zachęcać ludzi do zakładania tam konta (a dzisiaj już jedna osoba przy nas zakładała konto przez internet po stwierdzeniu, że to dobry bank). No… teraz czas na testowanie Allianza. Nawet mamy tam OC i AC, więc będziemy mogli potestować jak to tam wszystko będzie funkcjonować… Ciekawe, czy bankowi Pawła Millera uda się uniknąć takich kompromitujących w gruncie rzeczy wpadek. Tak czy inaczej albo IT, albo Profile dały w Aliorze przysłowiowego ciała.

P.S. Dzisiaj rano zauważyliśmy jeszcze jedną niepokojącą rzecz. Przestały nam się naliczać odsetki z lokaty nocnej. Mimo, że nic nie zmienialiśmy, a lokata jest cały czas włączona! Ostatnia kapitalizacja była 25 listopada. Tego samego dnia wieczorem pieniądze nie zostały już pobrane… Informacji o tym, że coś nie działa oczywiście nigdzie nie można dostać. Karty wciąż nie da się aktywować przez internet…

Michał Macierzyński & Łukasz Radomski / PR News
Źródło:
Tematy
Szukasz pracownika? Znajdź go na Pracuj.pl

Szukasz pracownika? Znajdź go na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (50)

dodaj komentarz
magrap
TAK JAK GE MONEY!!!!!!!!!
NIGDY Ge Money !!!!!!
Mam kredyt w tym banku na budowę domu od 6 msc, zastawiłam również hipotekę mojego obecnego mieszkania aby mieć lepsze zabezpieczenie kredyty a tym samym niższe oprocentowanie. Przy umowie zapewniano mnie że nie będzie problemu ze zwolnieniem hipoteki przy sprzedaży mieszkania
TAK JAK GE MONEY!!!!!!!!!
NIGDY Ge Money !!!!!!
Mam kredyt w tym banku na budowę domu od 6 msc, zastawiłam również hipotekę mojego obecnego mieszkania aby mieć lepsze zabezpieczenie kredyty a tym samym niższe oprocentowanie. Przy umowie zapewniano mnie że nie będzie problemu ze zwolnieniem hipoteki przy sprzedaży mieszkania aby dokończyć budowę, że będzie można przenieść hipotekę na dom rodziców aby zachować obecne warunki. Znalazłam kupców na mieszkanie, przyjęłam zadatek, wystąpiłam z wnioskiem do banku o przeniesienie hipoteki na dom rodziców którego wartość jest dwukrotnie większa od mieszkania a bank co??? ODMOWA!!!!! Powód nie znany, bank odmawia przeniesienia hipoteki i kropka, nie ma z kim dyskutować bo to jest ich tylko dobra wola. Nadpłacić kredytu nie można bo zrobili hipotekę łączną na obu nieruchomościach. Wyjście podali jedno spłacić całość kredytu dodam w CHF po kursie 3,50zł !!! ZŁODZIEJE i jeszcze raz ZŁODZIEJE!!!! Zadatek zgodnie z prawem muszę zwrócić kupcom w podwójnej wysokości !!! ODRADZAM i omijać Ge Money SZEROKIM ŁUKIEM!!!!
~grisza
A jak to teraz wygląda, czy może ktoś mi powiedzieć czy się coś poprawiło?
~vic
mam w Aliorze konto od połowy grudnia i w moim przypadku od początku wszystko ok
konto absolutnie free przez rok (karta bez opłat dla uczestników konkursu), przelewy w obie strony chodzą super, przelewy z datą przyszłą są realizowane po zakończeniu lokaty nocnej (przelew można więc bez obaw zlecić z datą przyszłą do wysokości
mam w Aliorze konto od połowy grudnia i w moim przypadku od początku wszystko ok
konto absolutnie free przez rok (karta bez opłat dla uczestników konkursu), przelewy w obie strony chodzą super, przelewy z datą przyszłą są realizowane po zakończeniu lokaty nocnej (przelew można więc bez obaw zlecić z datą przyszłą do wysokości salda)
moim zdaniem dobry ROR, oprocentowany obecnie 4,5% netto ! do salda ok 20000zł
oddział (Kraków) odwiedzam ~ raz na tydzień (wpłaty gotówki), spokojnie, bez kolejek
~Ania odpowiada ~vic
hej,
też mam konto w Aliorze i spore oszczednosci.
Tylko mam obawy co dalej ...
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Alior-jest-na-sprzedaz-1904850.html
~bankówa z konkurencj

Bankowość internetowa - bardzo podobnie funkcjonuje w innym dużym, dobrym banku. Jeśli ktoś nie potrafi policzyć, którą w kolejności jest litera "a" w słowie "ala" , to ........... może "zdrapka" w innym banku..... . Rzeczywiście niech odpuści i zmieni bank na inny ( niech inni się z nim męczą).

Bankowość internetowa - bardzo podobnie funkcjonuje w innym dużym, dobrym banku. Jeśli ktoś nie potrafi policzyć, którą w kolejności jest litera "a" w słowie "ala" , to ........... może "zdrapka" w innym banku..... . Rzeczywiście niech odpuści i zmieni bank na inny ( niech inni się z nim męczą).
Lokata 11 % - gdzie konto osobiste z takim oprocentowaniem? Dajcie znak. Konta oszczędnościowe maja z reguły "obwarowania" . Na a'vista 0,00 % lub niewiele więcej.
i jeszcze jedno. Umowę podpisuje sie pod pistoletem? Ktoś tam na siłę kogoś wciąga?
Wierzcie, że nie ma takich szkoleń nigdzie.
Bankowcy z zasadami szanuja konkurencję i pilnbie się jej przygladają :))

~brux
w przyszłym miesiącu będzie zawalony wnioskami o zamknięcie rachunku. przynajmniej nie braknie im zajęcia w najbliższym czasie ;-)

a co do kultury...

~Kasia
W jaki sposów wykonuje sie przelew krajowy z konta Alior na inny bank.
Proszę o prosty schemat bo do tej pory wszystkie przelewy są odrzucane .
Z góry dziękuję za pomoc.
~Kasia2 odpowiada ~Kasia
Muszę przyznać, że jestem zadowolona odkąd udało mi się w końcu zalogować. Wszystko chodzi tak jak powinno i fajna jest możliwość dostosowania sobie pulpitu:) W piątek założyłam konto, a dziś otrzymałam 100zł z udział w konkursie. Bez problemu dostałam też kasę przelaną wczoraj z innego konta.
Wykonałam dziś przelew i nie było
Muszę przyznać, że jestem zadowolona odkąd udało mi się w końcu zalogować. Wszystko chodzi tak jak powinno i fajna jest możliwość dostosowania sobie pulpitu:) W piątek założyłam konto, a dziś otrzymałam 100zł z udział w konkursie. Bez problemu dostałam też kasę przelaną wczoraj z innego konta.
Wykonałam dziś przelew i nie było żadnego problemu z odrzuceniem, wchodzisz w płatności-> przelew krajowy -> wypełniasz i zatwierdzasz przelew kodem sms. (chociaż ja wykonałam przelew na numer dodany już wcześniej do zaufanych)

a co do tych opłat za przelew- do 49 przelewów w miesiącu za darmo
10 pierwszych kodów sms w miesiącu za darmo, następne 30 gr - dla mnie super, bo i tak większość przelewów wykonuję do znajomych i mam je w zaufanych.
Do tego darmowe bankomaty i czego chcieć więcej na RORze
I nie wciskajcie kitu, że jakieś opłaty są ukryte, cały cennik jest do ściągnięcia na stronie, leży też w banku wydrukowany, niektórzy szukają dziury w całym...
~wkurzona
i co z tego, że założyłam konto szybko i w miłej atmosferze jak ciągle nie mogę uzyskać hasła startowego, bo się nie da dodzwonić na tą cholerną infolinię!!
~rafal
Na stroni banku wyczytałem, że pobierają 0,30 zł za komunikat SMS - potwierdzenie zdarzenia na rachunku. Czy dla tych którzy brali udział w konkursie to też dotyczy? Miało być podobno wszystko za darmo oprócz opłaty za kartę.

Powiązane: Sektor bankowy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki