Alior Bank wprowadza godziny dla seniorów

Od środy, 1 kwietnia br., oddziały Alior Banku od godziny 11 do 12 zapraszają przede wszystkim seniorów powyżej 60 roku życia - poinformował w komunikacie bank. Oddziały są czynne do godziny 16.

(fot. Jaap Arriens/NurPhoto via ZUMA Press / FORUM)

"W związku z nowymi zarządzeniami wprowadzonymi przez rząd, od 1 kwietnia 2020 roku oddziały Alior Banku od godziny 11 do 12 zapraszają przede wszystkim seniorów powyżej 60 roku życia. Oddziały są czynne do godziny 16" - napisano w środowym komunikacie.

W komunikacie Alior Bank przekazał, że jego usługi są dostępne za pośrednictwem strony Alior Online oraz aplikacji mobilnej Alior Mobile.

"Nowe wytyczne w walce z koronawirusem wprowadzone przez rząd nie obejmują co prawda placówek bankowych, ale zdecydowaliśmy się na podobny krok ze względu na bezpieczeństwo naszych klientów i pracowników. Dlatego od środy, 1 kwietnia, nasze oddziały przez godzinę są dostępne przede wszystkim dla seniorów. W tym czasie mogą oni załatwić wszystkie niezbędne sprawy z naszymi bankierami" - powiedział cytowany w komunikacie wiceprezes Alior Banku Marcin Jaszczuk.

Bank przypomniał, że w jego oddziałach przestrzegane są "najwyższe standardy higieny, zgodne z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia". Alior zapewnił, że bankierzy pomiędzy obsługą kolejnych klientów mają możliwość mycia rąk. Do dyspozycji mają także preparaty dezynfekujące oraz jednorazowe rękawiczki.

"Klienci są proszeni o zachowanie odpowiedniej odległości od obsługujących ich osób, tj. 1,5 m. W tej chwili na terenie placówki może przebywać tylko dwóch klientów. Są oni uczulani, że gdy tylko zauważą u siebie objawy infekcji dróg oddechowych, m.in. kaszel, katar, gorączkę, nie wychodzili z domu i nie udawali się do banku" - czytamy.

Alior przekazał, że jego oddziały pracują w skróconych godzinach 11-16. Na stronie internetowej Alior Banku znajdują się aktualne informacje na temat otwartych oddziałów, godzin oraz zasad ich funkcjonowania. (PAP)

autor: Aneta Oksiuta

aop/ drag/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne