Gra w pokera online w Polsce jest nielegalna. Graczom grożą wysokie grzywny i przepadek ewentualnej wygranej. Operatorzy największych platform od lat apelują do rządu, by ten w końcu uregulował tę kwestię i zezwolił na legalne rozgrywki przez internet. Podobnego zdania jest 90% użytkowników przepytanych przez Bankier.pl.


W sondzie przeprowadzonej przez Bankier.pl zapytaliśmy użytkowników, czy popierają legalizację pokera online. 90% użytkowników poparło tę inicjatywę. Przeciw było 7%, a 3% stwierdziło, że nie ma zdania. Przeciętny użytkownik Bankier.pl to osoba w wieku od 28 do 38 lat, świadomie korzystająca z produktów finansowych, często posiada rachunek maklerski oraz zwykle zamieszkująca miasto powyżej 100 tys. mieszkańców. W sondzie wzięło udział ponad 470 osób.
Czy jesteś za legalizacją pokera online?

Komentujący użytkownicy zwrócili uwagę, że poker online to nieszkodliwa zabawa i nie ma powodu do tego, by państwo jej zakazywało lub karało uczestników gry. Zwłaszcza w sytuacji, gdy dostęp do internetowych kasyn online jest na wyciągnięcie ręki. Ponadto użytkownicy uznali, że państwo dużo traci z powodu niezapłaconego podatku (analitycy szacują je nawet na 1 mld zł rocznie) oraz kosztów działań Służby Celnej, która jest instytucją uprawnioną do „ścigania pokerzystów”. Część komentujących zwróciła uwagę, że obecne obowiązujące rozwiązania prawne są pokłosiem afery z wprowadzeniem ustawy hazardowej.
W Polsce zakazane jest zarówno organizowanie, jak i uczestniczenie w grach hazardowych on-line. Jedynym wyjątkiem są zakłady wzajemne działające na podstawie koncesji nadanej przez Ministerstwo Finansów. W tej chwili w Polsce działa 4 legalnych bukmacherów.
Pokerzyści biorący udział w grach urządzanych w Internecie przez podmioty zagraniczne duży ryzykują. Sprawca podlega karze grzywny nawet do 16 tys. zł lub karze pozbawienia wolności do lat 3 (albo obu tym karom łącze).
Analizy Bankier.pl