REKLAMA
WS27

Polskich pokerzystów czekają wysokie grzywny

2014-11-26 16:20
publikacja
2014-11-26 16:20

Polska to jedno z nielicznych państw na świecie, gdzie gra w pokera online za pieniądze jest nielegalna. Służba Celna rozpoczęła ściganie internetowych graczy - na razie tych, którzy zajmowali się obstawianiem wyników wydarzeń sportowych. Ale na pokerzystów zapewne również przyjdzie czas.

Polskich pokerzystów czekają wysokie grzywny
Polskich pokerzystów czekają wysokie grzywny
fot. thetha / / thetaXstock

PokerStars, czyli największy internetowy operator pokera na świecie, kilka tygodni temu przestał przyjmować zakłady od graczy z krajów, w których poker jest nielegalny lub nieuregulowany. Co ciekawe, gracze z Polski nie zostali objęci blokadą.

Polska jest jednym z nielicznych cywilizowanych krajów, gdzie poker online jest nielegalny. Poker został zakazany ponad 4 lata temu. Posłowie mieli naprawdę dużo czasu, by znowelizować prawo. Większość platform dla świętego spokoju rozliczałaby się z fiskusem prawidłowo. Istnieją techniczne możliwości rozwiązania tej kwestii. Z różnych szacunków wynika, że na zakazie gry online tracimy co najmniej 1 mld zł rocznie dochodów do budżetu. Do tej kwoty należy doliczyć wydatki na Służbę Celną, której jednym z zadań jest właśnie ściganie uczestników gier hazardowych online.

Oto niektóre Państwa, w których kwestia hazardu w sieci (pokera online) jest nieuregulowana lub nielegalna:

Polska, Afganistan, Arabia Saudyjska, Bahrajn, Bangladesz, Cypr Północny, Egipt, Irak, Iran, Jemen, Jordania, Katar, Kenia, Korea Północna, Kuba, Kuwejt, Libia, Malezja, Mozambik, Myanmar, Nigeria, Pakistan, Rwanda, Senegal, Strefa Gazy, Sudan, Syria, Tanzania, Turcja, Watykan, Zimbabwe, Zjednoczone Emiraty Arabskie.
W ostatnich tygodniach Służba Celna namierzyła tysiące osób zajmujących się się internetową bukmacherką. Organy kontrolne z imienia i nazwiska zidentyfikowały 17 700 graczy, którzy uzyskali wygrane w kwocie 27 mln zł. Wydano już pierwsze wyroki nakazowe.

Czy jesteś za legalizacją pokera online?


(Bankier.pl)

Lepiej nie graj online, bo przyjdą do ciebie celnicy

Zgodnie z ustawą o grach hazardowych w Polsce zakazane jest zarówno organizowanie, jak i uczestniczenie w grach hazardowych on-line. Jedynym wyjątkiem są zakłady wzajemne działające na podstawie koncesji nadanej przez Ministerstwo Finansów. W tej chwili w Polsce działa 4 legalnych bukmacherów.


Uczestnik gry hazardowej urządzonej bez koncesji lub zezwolenia podlega karze pieniężnej w wysokości 100% uzyskanej wygranej.

Na wyższą karę narażają się pokerzyści w grach urządzanych w Internecie przez podmioty zagraniczne. W tym wypadku sprawca podlega karze grzywny nawet do 16 tys. zł lub karze pozbawienia wolności do lat 3 (albo obu tym karom łącze). W wypadku mniejszej wagi osoba taka podlega karze grzywny za wykroczenie skarbowe (plus przepadek wygranej).

Z dotychczasowych informacji wynika, że w tej chwili na celowniku Służby Celnej znaleźli się gracze, którzy zawierali zakłady u zagranicznych bumacherów. Wiele jednak wskazuje na to, że w przyszłości problemy moga mieć też grający w internetowego pokera. Jest on w Polsce zakazany całkowicie - nie ma możliwości uzyskania licencji na legalne świadczenie takich usług dla Polaków.

Łukasz Piechowiak, Mateusz Szymański

Źródło:
Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (28)

dodaj komentarz
~Pref
Ciekawe, że tylko jeden komentarz ruszył istotę sprawy: machloje Platformy wokół ustawy hazardowej. Tak, 4 lata temu. Czyli Rycho, Miro i Zbycho. Że skarb państwa stracił na tej ustawie? Ojej... A kto by się tym przejmował. Myśmy, podatnicy, stracili, ale jest trochę tych, co na niej zarobili.A Wy, wyborcy PO, myśleliście, że to Ciekawe, że tylko jeden komentarz ruszył istotę sprawy: machloje Platformy wokół ustawy hazardowej. Tak, 4 lata temu. Czyli Rycho, Miro i Zbycho. Że skarb państwa stracił na tej ustawie? Ojej... A kto by się tym przejmował. Myśmy, podatnicy, stracili, ale jest trochę tych, co na niej zarobili.A Wy, wyborcy PO, myśleliście, że to partia liberałów ekonomicznych? :))) Nie, to partia licencji, zakazów i obwarowań - by dzięki malutkim dziurkom w prawie mogli zarobić ci, o, i ci, o tam. Tak więc - marsz na wybory i odsuwać PiS od władzy. Regularnie. Żeby żyło się lepiej. :)))
~jjmr
Niestety to jest właśnie odpowiednie towarzystwo dla Polski , Bangladesz ,Korea Płn. , Rwanda i Zimbabwe .
~ssij-pajacu
Gówno tym pasożytom z tego wyjdzie :O ,nie wierzę żeby P.S czy ipoker albo inna sieć udostępniały dane Polskim celnikom (choć podejrzane jest że Titan poker ostatnio zmienił zasady i kazał zakceptować nowy regulamin ).Polska nie ma narzędzi do sprawdzania kto gra ,gdzie i ile ma na koncie. Pan Kapica może kiwać palcem w bucie.
~emigrant
Zyjemy w naprawde zasciankowym zgnilym dziadostwie. Obywatel jest tutaj dla kraju a nie na odwrotZa jakie grzechy przyszlo sie urodzic w tym dziadostwie?
~mah
Pokerzystów ,czyli zwykłych obywateli trzeba doić!!! Bandyci mieniący się posłami , sędziami, prokuratorami zaś, mimo ,że popełniają mnóstwo prawdziwych przestępstw i działają przeciwko obywatelom Polski pozostają bezkarni
~kacha
a MIROSŁAW DRZEWIECKI ostatnio był w Polsacie news jako gość i mąż stanu-- gdzie my zyjemy a nasze media to dno
~policjant
Polska to państwo policyjne. Ścigamy studentów i całą naszą młodzież za:- grę w pokera;- posiadanie 0,5 grama trawki;- jazdę na rowerze przez miejscowy park po piwie,- pływanie kajakiem na spływie po piwie;- przekroczenie prędkości o 20 km/h na prostej drodze z ograniczeniem do 30km/h na której nic się nie dzieje bo ktoś zapomniał Polska to państwo policyjne. Ścigamy studentów i całą naszą młodzież za:- grę w pokera;- posiadanie 0,5 grama trawki;- jazdę na rowerze przez miejscowy park po piwie,- pływanie kajakiem na spływie po piwie;- przekroczenie prędkości o 20 km/h na prostej drodze z ograniczeniem do 30km/h na której nic się nie dzieje bo ktoś zapomniał zdjąć znaki drogowe- "kradzież" kanapki, kredek, plasteliny.... w szkole koledze - typowy rozbój (ale wykryty)- przejście przez pasy na czerwonym świetle jak nic nie jedzie,- puszczenie muzyki w lokalu- cała masa nikomu nie przeszkadzających "przewinień" na stadionach....- mógłbym wyliczać tysiące powodów do ukarania obywateli. Wszystkie te przewinienia nie mają znaczenia na nic, na pewno nie mają wpływu na poziom i jakość życia obywateli. Coraz więcej zakazów, nakazów, kar, ludzie do czego my doszliśmy?Wiem co mówię, bo widzę co się dzieje w Policji w której pracuję.Tylu zakazów nie było za komuny co teraz. Czy ktokolwiek w tym kraju robił badania ilu młodych zdolnych "dzieciaków" ma teraz przestępczą przeszłość za na prawdę pierdoły. Czy ktoś robił badania ilu młodych ludzi nie jest teraz prawnikami, lekarzami, nauczycielami, inżynierami, ekonomistami bo w młodości popełnili jakiś drobny wybryk, nawet nieświadomie. Czy my mamy się cały czas i coraz bardziej bać swojego państwa? Czy ktoś w tym kraju policzył ile mandatów i wszelkich innych kar jest w Polsce w ciągu roku orzekanych? Ludzie to są miliony!!! Za komuny liczyło się ile czystego spirytusu przypada na mieszkańca, dzisiaj można liczyć ilu obywateli zostało ukaranych przez państwo!!!O co tu chodzi?Najgorsze jest to, że w przypadku np. policji, decyzje zapadają na "górze" a jednocześnie z tej góry nagania się społeczeństwo na policjantów, jest to robione w białych rękawiczkach, po to by społeczeństwo nie widziało prawdziwego działania aparatu państwa. Policjanci mają tego dość ale niestety policja jest hierarchiczną instytucją działającą na rozkaz, nie zrealizujesz rozkazu=wylatujesz z policji, tracąc wszystko a żeby było śmieszniej to cały aparat władzy w tym "profesjonalne" polskie media staną po stronie kierownictwa policji a policjant zostanie obrzucony błotem. Paranoja, ale my jako społeczeństwo oczekujemy igrzysk więc Państwo je nam urządza.Smutne
~jss
ciekawe towarzystwo senegal bangladesz nigeria - same wolne i demokratyczne kraje przewodzace swiatu liderzy
~plazowicz
Wymieniłeś islamskie bantustany. A śmiali się (media i wierchuszka partyjna) z Macierewicza, że Talib hehe banda ... Macierewicz przy tej zgrai to grzeczny harcerzyk.

Powiązane: Afera hazardowa

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki