REKLAMA
ZAGŁOSUJ

7 sposobów, by przetrwać piątek w pracy

2012-09-14 12:00
publikacja
2012-09-14 12:00

Jak przetrwać piątek w pracy? To pytanie, czasem dosłownie, spędza sen z powiek pracowników wielu branż, dla których jest to ostatni dzień roboczy w tygodniu. Mamy dla was kilka porad, które mogą pomóc płynnie przejść magiczną granicę między pracą a weekendem.

Sposób 1: "Pozbądź" się ubrania


Masz dosyć oficjalnych ubrań, które bezlitośnie krępowały twoje poczynania w pracy od poniedziałku do czwartku? Może chociaż w piątek zrzucisz je z siebie i założyć coś luźniejszego, wygodniejszego. Jeśli charakter twojej pracy ci na to pozwala, ubierz się w to, co lubisz! W ten sposób narazisz swoich współpracowników na to, że albo w ogóle cię nie rozpoznają, albo chwilowo runie cały ich pogląd na twój temat... Prędzej czy później przekonasz się jednak, że warto podjąć takie ryzyko. Czujesz się komfortowo i nareszcie jesteś sobą.

7 sposobów by przetrwć piatek w pracy
foto: thetaXstock

 

Sposób 2: Ogarniaj swoje biurko


Po całotygodniowych zmaganiach z kolejnymi zadaniami możesz śmiało założyć, że Twoje biurko padnie ich niezawinioną ofiarą. Sterty papieru, notatek, walające się wraz z okruchami z pośpiesznie zjadanych drugich śniadań, ślady długopisów i mazaków, które wpadły w poślizg na kartce i zaatakowały blat stołu... Wreszcie plamy, bo pokarm niestety prawie zawsze w większości składa się z wody, no i kurz, który nie daje za wygraną, choć myślałeś, że już go wykurzyłeś. Pamiętaj - zrobienie porządku na swoim stanowisku pracy pomoże przywrócić porządek w myśleniu. Piątek to dobry dzień, by usunąć ślady ciężkich, poprzednich dni!

Sposób 3: Odpisz na maile i życz miłego weekendu


zawody bez talentów»10 zawodów, w których najtrudniej o dobrego pracownika
Tak to już bywa z mailami, że zazwyczaj trzeba na nie odpowiadać, choć mamy kilkadziesiąt innych rzeczy na głowie. Spróbuj określić sobie konkretną godzinę w piątek, przed upływem której odpowiesz na wszystkie wiadomości. Najlepiej, aby była to na przykład 13:00, w razie gdyby komuś po drugiej stronie przyszło do głowy je przeczytać. W ten sposób dajesz osobie, z którą elektronicznie korespondujesz, trochę czasu na reakcję. Przy pisaniu wiadomości warto pamiętać o weekendowych życzeniach, chyba że akurat dla drugiej strony nie jest to wcale koniec tygodnia w pracy... Zawsze przemyśl, co piszesz w piątkowych mailach, bo jak napiszesz coś nierozważnego, to człowiek z drugiej strony będzie miał aż dwa i pół dnia, żeby to przemyśleć...

Sposób 4:Przemyśl swoje zachowanie


Co zrobiłem dobrze, a co źle? Dlaczego szef od środy jakoś krzywo na mnie patrzy? Jakim cudem moje krzesło tak głośno skrzypi? Na te i inne zawodowe wątpliwości spróbuj znaleźć odpowiedź właśnie w piątek. Podsumuj tydzień pod kątem stawianych ci wymagań i stanowiska, które zajmujesz. Jeśli w drodze reasumpcji dojdziesz do wniosku, że sukces jakiegoś projektu to głównie Twoja zasługa - przejdź nad tym do porządku dziennego. Jeśli coś zawaliłeś - zastanów się dlaczego i zdecydowanie nie przechodź nad tym do porządku dziennego!

Sposób 5: Okaż serce wspólpracownikom


Młody pracownik - jaki jest naprawdę » Młody pracownik - jaki jest naprawdę?
Jako że nadchodzący weekend to dobro ogólnonarodowe, możesz się nim cieszyć wraz ze swoimi współpracownikami. A zacząć (oczywiście w granicach rozsądku) możesz już w piątek, na przerwie w pracy. Gdy wykonasz przyjazny gest wobec otoczenia, prędzej czy później otoczenie to odwzajemni. Oczywiście możesz się kierować bardziej pragmatycznymi przesłankami, bo na przykład nie masz żadnych planów na wolne dni i „szukasz inspiracji”. Zaczynasz od dobrych życzeń w piątkowe przedpołudnie, a kończysz na dobrej zabawie w sobotni wieczór!

Sposób 6: Zaplanuj poniedziałek


Wbrew pozorom, czynnikiem, który może ci pomóc przetrwać piątek w pracy jest zaplanowanie poniedziałku i kolejnych dni. Jeżeli zrobisz to w rozważny sposób, zyskasz większy spokój wewnętrzny na weekend. Poza tym, odpowiednie gospodarowanie siłami w następnym tygodniu pozwoli ci zachować więcej energii. W końcu na jednym piątku przetrwanie się nie kończy... Kiedy za trzy dni usiądziesz przy czystym, uporządkowanym biurku i z dobrym planem pracy - sam się przekonasz!

Sposób 7: Wyłącz komputer!


Zanim ochoczo opuścisz stanowisko pracy i pewnym krokiem udasz się na zasłużony, weekendowy wypoczynek, wyłącz cały sprzęt, pozamykaj co trzeba, sprawdź dwa razy. W przeciwnym wypadku przetrwanie piątku w pracy przeciągnie się o kilka godzin, które będziesz potrzebował na powrót. To i tak najlepszy wypadek. W najgorszym, ten piątek będzie ci się odbijał czkawką przez długi czas, tak że na następny nie będziesz miał w ogóle ochoty.../ Mondi Polska

Źródło:Informacja prasowa
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki