REKLAMA

66 milionów euro na zwiększenie bezpieczeństwa w Brukseli

2016-05-08 09:21
publikacja
2016-05-08 09:21

66 milionów euro rocznie z budżetu regionalnego będzie dostawać Bruksela, która ucierpiała w marcowych atakach terrorystycznych. Pieniądze zostaną przekazane przede wszystkim na zwiększenie środków bezpieczeństwa, a także na kampanię poprawiającą wizerunek miasta.

fot. / / thetaXstock

Ponad 20 milionów euro ma otrzymać brukselskie metro, którego ochrona ma być wzmocniona. Wiąże się to z zatrudnieniem prawie 400 wyszkolonych osób. Wszystkie stacje mają być chronione, nawet te najmniej uczęszczane.

Władze belgijskiej stolicy zapowiedziały także zwiększenie środków bezpieczeństwa w miejscach publicznych, w parkach, kinach, czy muzeach. Natomiast około pięciu milionów euro ma być przeznaczonych na zagraniczną kampanię promującą Brukselę, której wizerunek ucierpiał po atakach. Chodzi o to, by do miasta wrócili turyści. Ich liczba znacząco spadła po 22.marca, co odczuły hotele i restauracje. Władze Brukseli zapowiadają też specjalne pakiety turystyczne latem, między innymi darmowe parkowanie w centrum miasta, czy darmowe przejazdy komunikacją miejską.

KE naciska na państwa członkowskie i PE, by przyspieszyły prace nad propozycjami, które mają zwiększać bezpieczeństwo i przeciwdziałać terroryzmowi w UE. Pod koniec kwietnia, w Brukseli przedstawiono mapę drogową mającą prowadzić do powołania "unii bezpieczeństwa".

Komisja Europejska już rok temu, w reakcji na styczniowe zamachy w Paryżu, przedstawiła Europejską Agendę Bezpieczeństwa, która mówiła o skoordynowanej odpowiedzi na zagrożenia na poziomie UE. Do tej pory nie udało się jednak wdrożyć jej założeń przewidujących m.in. utworzenie w ramach Europolu centrum antyterrorystycznego.

Dlatego KE naciska na państwa członkowskie, by zmieniły swoje podejście. Jak przekonywał Awramopulos, potrzebujemy zmiany w mentalności od samej góry: zaczynając od władz krajowych poprzez służby, a kończąc na funkcjonariuszach pracujących w terenie.

W dokumencie przyjętym w środę przez KE wskazano na działania, które mają umożliwić walkę z zagrożeniem terrorystycznym. Chodzi o dzielenie się informacjami na temat powracających do krajów UE zagranicznych bojowników, czyli obywateli państw członkowskich, którzy zdecydowali się na wyjazd do Syrii czy Iraku, by walczyć w szeregach dżihadystów. KE chce, by dostęp do informacji o nich znalazł się w systemie informacyjnym Schengen.

PAP/IAR

Źródło:Bankier24
Tematy
Załóż konto osobiste – bez zbędnych opłat i zgarnij do 250 zł za jego założenie

Załóż konto osobiste – bez zbędnych opłat i zgarnij do 250 zł za jego założenie

Komentarze (6)

dodaj komentarz
~Andrzej
I znowu europarlamentarzysci mysla tylko o sobie i swoich kabzach. A zyja za nasza ciezko zarobiona kase... a sami loja tyle hajsu, ze za ich rok, wiekszosc polakow musi charowac cale zycie.
~Sgg
Co za idioci. Jakim problemem będzie zrobić zamach miasto obok skoro jedynie w Brukseli zwiększą bezpieczeństwo. Demagogia w celu uspokojenia lewackiego społeczeństwa, to jedyny powód.
~Eltor
Jedna kampania poprawiająca wizerunek miasta już była. Można było zadzwonić na specjalny numer i połączyć się z publicznym automatem wystawionym w ramach tej akcji.
Można było spytać "przypadkowych" ludzi czy czasem coś nie wybucha, albo czy nie widzą ludzi z karabinami.
Na okoliczność ostatnich zamachów jakoś nikt
Jedna kampania poprawiająca wizerunek miasta już była. Można było zadzwonić na specjalny numer i połączyć się z publicznym automatem wystawionym w ramach tej akcji.
Można było spytać "przypadkowych" ludzi czy czasem coś nie wybucha, albo czy nie widzą ludzi z karabinami.
Na okoliczność ostatnich zamachów jakoś nikt nie odbierał. :]
~miro
poprawa będzie tylko wtedy jak na ulicach obywatele nie zobacza ciapatego robactwa
~asdxw
Czyli nigdy.

http://g2.gangsters.pl/?ref=118203

Powiązane: Zamachy terrorystyczne w Brukseli

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki