REKLAMA

6 mln zł rozdała Jadwiga Emilewicz w ostatnim dniu urzędowania. "To forma podziękowania"

2020-10-15 08:08, akt.2020-10-15 11:52
publikacja
2020-10-15 08:08
aktualizacja
2020-10-15 11:52
fot. Hubert Mathis / ZUMA Press

Około 6 mln zł przyznała pracownikom Ministerstwa Rozwoju w ostatnim dniu swojego urzędowania b. wicepremier Jadwiga Emilewicz - poinformowało w czwartek radio RMF FM. Według stacji dodatkowe środki trafiły na konta ponad tysiąca osób z resortu, nie zostały jednak przyznane kierownictwu ministerstwa.

Z ustaleń stacji wynika, że dyrektorzy departamentów mogli liczyć na półtorej dodatkowej pensji, duża grupa pracowników na "dodatkowe świadczenie" w wysokości ponad połowy ich miesięcznego wynagrodzenia. Łącznie dało to sumę sześciu milionów złotych.

Jak podało radio "pracownicy resortu dostali informację, że to docenienie ich zaangażowania w pracę nad kolejnymi tarczami antykryzysowymi". "Decyzja zapadła tuż przed zmianami w resorcie: następnego dnia Jadwigę Emilewicz zastąpił Jarosław Gowin" - poinformowała stacja.

"To forma podziękowania"

Była minister rozwoju Jadwiga Emilewicz potwierdziła, że przyznała urzędnikom swojego ministerstwa nagrody. To forma podziękowania za przygotowanie tarcz antykryzysowych - wyjaśniła.

Emilewicz, we wpisie na portalu społecznościowym potwierdziła, że przyznała nagrody pracownikom. „To forma podziękowania i docenienia pracowników ministerstwa, którzy d wybuchu pandemii zamienili domy na pokoje w ministerstwie, pracowali dzień w dzień, po godzinach, nocą, przysypiając na karimatach, po to, by jak najszybciej wypracować rozwiązania ratujące polskie firmy przed upadkiem, a miliony pracowników przed bezrobociem” - napisała była wicepremier. „To dzięki nim praca została wykonana na czas i co najważniejsze przyniosła pozytywne efekty” - dodała.

Emilewicz zaznaczyła też, że pieniądze pochodziły z oszczędności na funduszu wynagrodzeń uzyskanych w trakcie bieżącego roku. „Nie przyznałam nagród nikomu z politycznego kierownictwa. Dostali je tylko urzędnicy, którzy wykonywali bardzo ciężką pracę przy tarczach antykryzysowych, które powstawały w Ministerstwie Rozwoju” - napisała była wicepremier. „Jeszcze raz chciałabym im dziś za to podziękować” - dodała.

Jadwiga Emilewicz pełniła funkcję do 6 października. Tego dnia prezydent Andrzej Duda wręczył nominacje nowym ministrom. Wraz z rekonstrukcją rządu Ministerstwo Rozwoju zostało przekształcone w ministerstwo rozwoju, pracy i technologii - jego szefem został Jarosław Gowin.(PAP)

wkr/ drag/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (81)

dodaj komentarz
thumb1
jak ją widzę to mi się Siara z Killera przypomina, chyba to co powiedział o reporterce...
jes
TKM w wydaniu pisowskim. Kraj w rozsypce, kryzys a pani kustosz muzeum komunizmu w Nowej Hucie baluje w najlepsze.
meryt
Nie śpisz spokojnie bo ci sny przychodzą o "Kraj w rozsypce"

jes2020-08-31 16:52
"Możemy spać spokojnie gdy na straży rozwoju stoi dyrektor muzeum PRL !!!"

"Muzeum Nowej Huty – oddział Muzeum Krakowa, mieszczący się w budynku dawnego kina Światowid na os. Centrum E 1 w Nowej Hucie.
Nie śpisz spokojnie bo ci sny przychodzą o "Kraj w rozsypce"

jes2020-08-31 16:52
"Możemy spać spokojnie gdy na straży rozwoju stoi dyrektor muzeum PRL !!!"

"Muzeum Nowej Huty – oddział Muzeum Krakowa, mieszczący się w budynku dawnego kina Światowid na os. Centrum E 1 w Nowej Hucie. Powstał 1 marca 2019 r. w wyniku połączenia Muzeum Historycznego Miasta Krakowa i Muzeum PRL-u."
Dyrektor Michał Niezabitowski

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Emilewicz-o-PKB-dane-zaskoczyly-nas-pozytywnie-7953154.html
jes odpowiada meryt
Naprawdę ci płacą za takie wpisy ???
meryt odpowiada jes
jes "Łubu dubu, łubu dubu ..."
wektorwg odpowiada jes
Płacą stanowiskami
meryt
"Emilewicz zaznaczyła też, że pieniądze pochodziły z oszczędności na funduszu wynagrodzeń uzyskanych w trakcie bieżącego roku."
krokus12
Ale to były oszczędności z naszych pieniędzy ,można było przeznaczyć na służbę zdrowia ministrowie zarabiają dość dobrze

Powiązane: Zarobki i majątki polityków

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki