REKLAMA

6,5 proc. na lokacie po raz pierwszy. Kto da więcej?

2022-05-19 11:33
publikacja
2022-05-19 11:33
6,5 proc. na lokacie po raz pierwszy. Kto da więcej?
6,5 proc. na lokacie po raz pierwszy. Kto da więcej?
fot. Golden Brown / / Shutterstock

Licytacja na lokaty nabiera rumieńców. Po tym jak duże banki podniosły oprocentowanie lokat, mniejsze instytucje podnoszą stawki na depozytach. Właśnie pojawiła się pierwsza lokata na 6,5 proc. Niestety, nie da się na niej ulokować zbyt wielu środków.

Bank Nowy, o ofercie którego pisaliśmy zaledwie kilka dni temu, podniósł stawkę na lokacie NOWYdepozyt 1M WYSOKI PROCENT do 6,5 proc. To prawdopodobnie pierwsza oferta na rynku od dawna z tak wysokim oprocentowaniem. Niestety, jest to depozyt na 1 miesiąc, a ulokować na nim można najwyżej 10 tys. zł. I jest to oferta dla nowych klientów. Przypomnijmy też, że oprocentowanie podawane jest w skali roku.

Bank podniósł ponadto oprocentowanie dwóch innych lokat:

  • NOWYdepozyt 3M GWARANTOWANY - 6,1 proc. w skali roku,
  • NOWYdepozyt 12M GWARANTOWANY - 6,2 proc. w skali roku.

Bank wprowadził do oferty także NOWYdepozyt 12M ZYSK oprocentowany na  5,5 proc. w skali roku. Przypomina, że suma wszystkich lokat dla pojedynczego klienta w oddziale onLiNE Banku Nowego nie może przekroczyć 1 mln zł.

Zmieniła się też oferta lokat w internetowym oddziale neoBanku. Oferta dla nowego klienta została rozszerzona o ofertę energoLOKATA 12M - 12M do 1 mln zł – z oprocentowaniem 5,9 proc. w skali roku. Z kolei oferta na nowe środki uległa zmianie w zakresie:

  • neoLOKATA ZYSK 7M - 7M do 1 mln zł - zmiana oprocentowania na 5,0 proc.,
  • neoLOKATA ZYSK 12M - 12M o 1 mln zł - zmiana oprocentowania na 5,4 proc.

Sytuacja na rynku lokat robi się dynamiczna. O nowych ofertach będziemy informować na bieżąco. Zachęcam też do zapoznania się z tekstem Moniki Dekrewicz o najwyżej oprocentowanych lokatach na rynku.

WB

Źródło:
Tematy

Komentarze (11)

dodaj komentarz
bha
Zamiast stwarzania pozorów wielkiej niby możliwości obwarowanego wygodnie oszczędzania! - To Zwykłe konta milionów osób już od dawna powinny być oprocentowane, na które ludziom wpływają dochody co m-c zamiast niestety notorycznego żerowania na nich latami za free obracając dowolnie dziesiątkami, setkami miliardów swoich klientów.Zamiast stwarzania pozorów wielkiej niby możliwości obwarowanego wygodnie oszczędzania! - To Zwykłe konta milionów osób już od dawna powinny być oprocentowane, na które ludziom wpływają dochody co m-c zamiast niestety notorycznego żerowania na nich latami za free obracając dowolnie dziesiątkami, setkami miliardów swoich klientów. A lokaty powinny dadatkowo zachęcać. do jeszcze większego systematycznego oszczędzania z reguły stałych od lat klientów finansjery. Mamy niestety jawne Żerowanie od lat na pieniądzach klientów udając przy tym,, jarząbka'' nie bez celu. Niestety
bha
Ps. Oczywiście w zdrowym bez zachłanności bez umiaru systemie.
darek_znawca
Lokaty w Banku Pekao wreszcie drgneły. Na 6 miesięcy dają 1,5%, na rok 3%, na 3 lata 6%. To bardzo mało, ale dobrze że wreszcie wzrosły. Bo do tej pory było 0,01%. Z każdym miesiącem jak stopy procentowe będą rosły, to będzie też rosło oprocentowanie lokat.
molenda333
Dobrze że można więcej zyskać na lokatach, to motywuje do oszczędzania. Chociaż ja akurat wybrałam odkładanie na ppk. Wydaje mi się to najbardziej rozsadnym rozwiazaniem, długoterminowym. Dzięki tej formie moge naprawde sporo zyskać i mieć więcej pieniędzy na przyszłej emeryturze.
powiemwamcomysle
kusza kusiciele 6.5% nabiora kasy i zaraz znow beda restrukturyzowac
olmert
"Zachęcam też do zapoznania się z tekstem Moniki Dekrewicz o najwyżej oprocentowanych lokatach na rynku" - dość zabawne :)
m00zyk
Tyle obwarowań (nowy klient, tylko do 10 tysięcy, tylko na miesiąc), żeby dostać realne -6%... chore!
olmert
Red. Boczek lansuje na przemian ten koszerny rosyjski geszeft Revolut albo bank czyścicieli kamienic - wstyd!
wboczon
Cieszę się, że omlet z takim zapałem śledzi moje newsy. Piszę też o innych rzeczach, zapraszam do lektury.
Red. Boczek :)
olmert
Bankowy Fundusz Gwarancyjny w października 2021 r. podpisał umowę sprzedaży 100% akcji Banku Nowego BFG S.A.

Pakiet większościowy (72%) objął neoBANK, który swego czasu bardzo aktywnie współpracował z czyścicielami kamienic w Poznaniu.

Powiązane: Oszczędzanie i inwestycje

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki