52 proc. Polaków twierdzi, że zarabia zbyt mało

Poziom zarobków to główne zmartwienie Polaków w pracy – 52 proc. badanych uważa je za zbyt niskie. Gorzej jest tylko w Chinach, gdzie niezadowolenie w tym obszarze zgłosiło 62 proc. ankietowanych. Czym jest praca dla Polaków?

(fot. LEE JAE-WON / FORUM)

7 na 10 pracowników zatrudnionych w Polsce deklaruje dobre samopoczucie związane z wykonywanym zawodem, wynika z badania „Barometr Pracownika 2016” Edenred Ipsos. Ten wynik plasuje nas na trzecim miejscu w Europie, tuż za Niemcami i Wielką Brytanią.

Podobnie jak w wynikach ubiegłorocznej edycji badania Polacy martwią się przede wszystkim wysokością zarobków. W 2015 roku poziom niezadowolenia był wyższy o 6 procent. Ponadto 29 proc. zatrudnionych martwi się utrzymaniem pracy. Najmniejszym powodem do zmartwień był dla Polaków czas pracy, który wskazało 19 proc. ankietowanych, co wyróżnia nas pośród innych Państw Unii Europejskiej – dla Niemców zarówno czas pracy, jak jej utrzymanie to największe problemy (po 35 proc.)

31 proc. ankietowanych Polaków na pytanie "Twoja praca jest dla Ciebie…?" wybrało odpowiedź "rutyną". Tylko 13 proc. badanych uważa, że ich zajęcie jest dla nich pasją. Z raportu „Barometr Pracownika 2016” wynika, że mimo to 63 proc. przepytanych Polaków lubi przychodzić do pracy i czerpie z tego satysfakcję. 

Weronika Szkwarek

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 5 ~przykre

latem utopil sie statystyk chociaz srednia glebokosc jeziora wynosila 27 cm

! Odpowiedz
0 2 ~rzaba

wg tych samych sondazy niejaki obywatel .Komorowski mial przed wyborami 78 % poparciaa Brexodus byl nierealny

! Odpowiedz
1 0 ~jerzy

Szukam handlowców płaconych od efektów, wzrostu sprzedaży,od roku,ale wszyscy uważają że zarabiają za mało.

! Odpowiedz
0 4 ~autor

Pewnie proponujesz im takie warunki, że za benzynę maja płacić sami i jeździć prywatnym samochodem.

! Odpowiedz
3 8 ~qty

Badania pokazują że zadowolenie z zarobków przychodzi gdy zarabia się więcej niż sąsiad, bo nominalna wysokość wynagrodzenia nie ma tu znaczenia.

! Odpowiedz
0 9 ~zadowolony

czyli trzeba obniżać zarobki :)

jak dostanę trzy kartofle w misce więcej od sąsiada z pryczy to będę zadowolony

! Odpowiedz
2 6 ~prawie_emeryt

pani redaktor Weroniko, a emerytów 80% uważa że za mało dostaje w stosunku do tego co wypracowali (poza grupami nadmiernie uprzywilejowanymi) i w stosunku do zwykłych potrzeb życiowych. ludzie dlatego wyjeżdżają do Niemiec, Anglii czy innych krajów Zachodu bo tam się dba o ludzi starych, ponieważ oni sami już sobie za bardzo nie pomogą, a młodzi zawsze jakoś dają sobie radę.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 32 ~przypominam


za 6 tysięcy to pracuje tylko idiota , albo złodziej

.

! Odpowiedz
11 6 ~dociekliwy

Daję Ci minusa za powielanie manipulacji. Nie opowiadam się jasno za Bieńkowską, ani za żadnym innym politykiem, ale cytować dokładnie. Chodzi o uczciwość, niezaleznie od tego, czy się lubi Bieńkowską, czy nie. Polecam posłuchać oryginalnej wypowiedzi tejże Pani: https://www.youtube.com/watch?v=R5nsyb5dRbI

Minuty 31-42.

A jakby się komuś nie chciało teraz tego słuchać, to przypominam: to było wypowiedziane w kontekście pensji ministerialnej. Chodziło o to, że niektórzy ministrowie mają maks 6 tys. zł na rękę, podczas gdy nie-ministrowie od tego zaczynają.

Osobiście uważam, że politycy za dużo zarabiają. A nawet nie to...po prostu ich zarobki nie sa uzależnione od efektywności. Ale nie zgodzę się na przekręcanie słów i manipulację.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 5 ~dociekliwy odpowiada ~dociekliwy

Minusy się sypią. Niezłe:). Rozumiem, ze Bieńkowska nie jest "Waszym" politykiem, ale odrobina uczciwości w przekazywaniu cudzych słów jednak nikomu nie zaszkodzi. Chcecei wolności słowa, to sami szanujcie cudze słowo.

Ja byłbym daleki od chwalenia Bieńskowsiej, ale Pan ~przypominam wyrwał jej słowa z kontekstu i tyle. Ja tylko ten kontekst nakreśliłem. Podobnie bym robił, gdyby wypowiedzi Kaczyńskiego, Tuska, Korwin-Mikkego, czy przeróżnej maści Misiewiczów byłyby wyrywane z kontekstu. Tu nei chodzi o przynależność partyjną, czy sympatie polityczne, ale o elementarne podstawy cytowania cudzych wypowiedzi.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.