REKLAMA

Problemy z wnioskami o 500+ i awarie w mBanku, ING, Santanderze, Credit Agricole i PKO BP

2019-07-01 08:43, akt.2019-07-02 07:41
publikacja
2019-07-01 08:43
aktualizacja
2019-07-02 07:41
Problemy z wnioskami o 500+ i awarie w mBanku, ING, Santanderze, Credit Agricole i PKO BP
Problemy z wnioskami o 500+ i awarie w mBanku, ING, Santanderze, Credit Agricole i PKO BP
/ Bankier.pl

W poniedziałkowy poranek rodzice alarmowali w internecie, że kilka banków miało problem z obsługą wniosków o świadczenie "Rodzina 500+" i 300+. Nie działał też portal [email protected], za pomocą którego można składać wnioski oraz witryna resortu rodziny. Problemy utrzymywały się od wczesnych godzin porannych aż do wieczora. Klienci banków alarmowali też, że w ciągu dnia pojawiły się też problemy z logowaniem m.in. do mBanku i PKO BP.

Na popularnych grupach facebookowych skupiających rodziców poniedziałkowy poranek rozpoczął się poruszeniem. Od 1 lipca można bowiem składać wnioski o świadczenie "Rodzina 500+" także na pierwsze dziecko. Opcję złożenia wniosku udostępniają m.in. banki. Rodzice skarżą się jednak, że od rana miały kłopoty z wysłaniem aplikacji przez niektóre systemy bankowe. Problemy notowano m.in. w mBanku, ING Banku Śląskim, Santanderze, PKO BP czy Credit Agricole Bank Polska. W niektórych przypadkach, zdaniem rodziców, bank wymagał dołączenia dodatkowej dokumentacji, np. zaświadczeń o zarobkach, która teoretycznie nie jest już obowiązkowa.

fot. / / Bankier.pl

W ING Banku Śląskim pojawiał się komunikat o błędzie, a bank też zaznaczał, że pracuje nad rozwiązaniem problemu: "Mamy przejściowe problemy z przyjmowaniem wniosków o wypłaty świadczeń w ramach wniosków 300+ i 500+ składanych poprzez bankowość internetową Moje ING i aplikację mobilną Moje ING mobile. Pracujemy nad rozwiązaniem problemu, przepraszamy za niedogodności". W poniedziałkowy wieczór wszystko wróciło do normy, w tym momencie klienci nie powinni mieć już żadnych trudności.

mBank w poniedziałek rano informował, że złożenie wniosku w danym momencie jest niemożliwe. Około południa klienci banku zaczęli powiadamiać o ogólnych problemach z logowaniem do serwisu transakcyjnego, które utrzymyały się aż do wieczora. "W tej chwili możecie mieć problemy z uruchomieniem strony www.mbank.pl. Pamiętajcie, że możecie się zalogować przez naszą aplikację mobilną lub przez https://online.mBank.pl . UWAGA! Jeśli chcecie złożyć wniosek o świadczenie 500+ lub 300+, to obecnie państwowy system [email protected] ma też opóźnienia w dostarczaniu potwierdzeń odbioru wniosków. Nie składajcie powtórnych wniosków, potwierdzenia mogą do was dotrzeć nawet z kilkugodzinnym opóźnieniem. W związku z tym możecie mieć problem z samym złożeniem wniosku za naszym pośrednictwem.  Pamiętajcie, że czas na złożenie wniosków macie do 30 września br. (wniosek 500+) oraz do 30 listopada (wniosek 300+).  Bardzo Was przepraszamy za trudności i będziemy na bieżąco przekazywać dalsze informacje" - podal bank w komunikacie.

Podobna sytacja miała miejsce w Santanderze i PKO BP - tu też występowały problemy z logowaniem do systemu e-bankowości i do wieczora wszystkie zostały rozwiązane. 

Santander zaznaczał, że problemy banków były związane z niedziałaniem portalu [email protected]: "Niestety aktualnie występują problemy z wnioskowaniem o 500+ z powodu przeciążenia serwerów rządowych Empatia." Portal [email protected] prowadzony jest przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. To właśnie z tego systemu wnioski mają trafiać do organu właściwego, wskazanego w formularzu. 

Czasowe utrudnienia w dostępnie do wniosków 500+ oraz 300+ występowały również w Credit Agricole Bank Polska

Mimo to około godziny 21:00 złożonych zostało ponad 500 tys. wniosków o świadczenie w ramach programu "Rodzina 500+". 

Jednocześnie minister rodziny Bożena Borys-Szopa poinformowała na Twitterze, że ruszyły wypłaty - gminy zaczęły wypłacać pieniądze na podstawie złożonych wniosków.

Od 1 lipca można też składać wnioski o wypłatę "300 plus" na wyprawkę szkolną.

Sprawdź, czy otrzymasz 500 zł na pierwsze dziecko

Resort szacuje, że świadczenie trafi łącznie do 6,8 mln dzieci. W 2019 roku program będzie kosztował dodatkowe 9,6 mld złotych, a w kolejnych latach koszt finansowania programu bez kryterium dochodowego wyniesie ok. 20 mld złotych, co łącznie da ok. 41 mld zł rocznie.

fot. / / Bankier.pl

Wniosek o świadczenie "Rodzina 500+" udostępniają następujące banki: Wniosek o świadczenie "Rodzina 500+" udostępniają następujące banki: Alior Bank, BNP Paribas Bank Polska, Euro Bank, Getin Noble, Credit Agricole, City Handlowy, ING Bank Śląski, Inteligo, mBank, Bank Millennium, Nest Bank, Bank Ochrony Środowiska, Bank Pocztowy, PKO Bank Polski, Bank Pekao, Bank BPS, SGB-Bank, Santander Bank Polska, Bank Polskiej Spółdzielczości oraz wybrane zrzeszone banki spółdzielcze.

Online wniosek można też złożyć przez PUE ZUS i tu póki co nie zanotowano żadnych problemów.

KWS

Źródło:
Tematy
0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym.  Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym. Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

Komentarze (5)

dodaj komentarz
carlito1
To tylko świadczy o mega pazerności.... Przecie nie ucieknie... ja raz spróbowałem o 8 rano.. i od razu "zonk" więc poczekam spokojnie :), a parę dni temu rozmawiałem ze znajomymi, że jak "puszczą 500" to im serwery padną heheheh
iwonka50
Dziwne by było jakby nie było problemów przy takiej masowości programu.
petrolnuts
PUE jeszcze działa. Można więc przez ZUS składać
zzibi2
można też poczekać, przecież nie zabraknie ani nie decyduje data wpływu
oklahoma_kid odpowiada zzibi2
to tak jakbyś to tłumaczył dzieciom w zerówce jak pani rozdaje cukierki

Powiązane: Alert

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki