REKLAMA

36 mln zł na premie dla pracowników Ikei

2021-12-13 14:42
publikacja
2021-12-13 14:42
36 mln zł na premie dla pracowników Ikei
36 mln zł na premie dla pracowników Ikei
fot. Mateusz Wlodarczyk / / FORUM

Każdy pracownik Ikei otrzyma premię świąteczną, która ma wynieść mniej więcej tyle samo, co jedna miesięczna pensja. Na ten cel pracodawca przeznaczy 36 mln zł.

Szwedzka sieć sklepów meblowych zapowiedziała wypłacenie dodatku tuż przed Bożym Narodzeniem. Wysokość świątecznej „trzynastki” uzależniona będzie od wypracowanego wyniku finansowego całej firmy i stopnia realizacji założonych celów.

Ikea w komunikacie prasowym wskazuje, że w tym roku przeprowadziła już dwie podwyżki pensji swoich pracowników – w czerwcu podniosła wynagrodzenie średnio o 6,7 proc., natomiast we wrześniu o 3,7 proc.

– Przez cały okres pandemii IKEA Retail Polska utrzymała miejsca pracy, wysokość pensji oraz nie zmieniła warunków zatrudnienia. W tym czasie liczba pracowników zwiększyła się o ok. 600 nowych osób. [...] Na benefity dla pracowników, tylko w tym roku, przeznaczyliśmy 76 mln zł, a wynagrodzenia wrosły o ok. 10,4%. Nasze wysiłki na rzecz bycia dostępnym online i stacjonarnie dla klientów w roku, w którym dom stał się ważniejszy niż kiedykolwiek, znajdują odzwierciedlenie w świetnych wynikach, jakie świętujemy dzisiaj. Przed świętami Bożego Narodzenia wypłacimy naszym pracownikom One IKEA Bonus – specjalną premię, której wartość wyniosła ok. 36 mln zł – mówi Karin Sköld, prezeska i dyrektorka generalna ds. zrównoważonego rozwoju w IKEA Retail w Polsce.

Sklepy stawiają na karty przedpłacone

Z informacji uzyskanych przez Bankier.pl wynika, że najpopularniejszymi prezentami dla pracowników handlu będą karty przedpłacone. Różne sieci ustalają inne sumy bonów świątecznych. Auchan postanowił przekazać swoim pracownikom bony zakupowe na sumę 700 zł, które będą przyznane „za pracę w kluczowym okresie handlowym”.

Biedronka przygotowała bon na 1000 zł dla pracowników, który mogą wykorzystać w sklepach sieci do końca stycznia 2022 r. Poza tym osoby zatrudnione w dyskoncie otrzymały dla swoich dzieci specjalne paczki. Lidl natomiast postawił na kupony rabatowe na łączną sumę 800 zł oraz na paczki dla najmłodszych, czyli dla wszystkich dzieci pracowników, które nie ukończyły 13 roku życia.

AB

Źródło:
Tematy
Czy to dobry moment na inwestowanie?

Czy to dobry moment na inwestowanie?

Komentarze (8)

dodaj komentarz
kris74keh
Czekam na deklarację Orlen i Shell , Bp dało 500 zł , ale chyba tylko stałym. A powinni każdemu dać ,bez względu na staż , tak żeby wszyscy mieli jakies swięta.
qonradx
OO to zaraz sie Paniusie w urzedach obudzą wielkie urzedniczki po mamie i tacie i Nauczycielki, że one tez by tak chciały za 15 godzin w tygodniu i wolne wakacje takie premie otrzymać jak w Ikei! Neleży im sie w końcu solidarne panstwo! Wiec pracownicy IKEi trzeba bedzie solidarnie oddać premie swiateczne w podatkach poniusiom w urzędach!
koperytko
jakie sa płace w Ikea ?? daja więcej niz w Amazonie i lidlu ?
bha
I jakie umowy preferują na wstępie cały etat czy 0,75, a może 0,5 ???.
bha
Za sumienną przez cały rok pracę to raczej żadna łacha, a wręcz powinność godziwość i przyzwoitość docenienia fachowej, ciężkiej i wydajnej pracy ludzkiej przecież głównie dla dobra i nie małego przez cały rok zysku firmy.
demeryt_69
Karin Sköld, prezeska i dyrektorka generalna ds. zrównoważonego rozwoju w IKEA Retail w Polsce - sam bym tego nie wymyślił :)

prawdziwynierobot
W formie męskiej - prezesek i dyrektorek
wnr
premia będzie wręczana w tęczowych kopertach z adnotacją " Każdemu, bez wyjątku, wszystkiego dobrego"

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki