#naBankiera: opodatkowanie robotów, gry, ETF-y czy optymalizacja podatkowa?

zastępca redaktora naczelnego Bankier.pl

Bankier.pl jest dla czytelników, więc – zgodnie z obietnicą - znów możecie wskazać nam temat, którym mamy się zająć.

W ubiegłotygodniowej sondzie zdecydowanie wskazaliście na Bitcoina, jako temat, którym powinniśmy się zająć. I stało się – w środę światło dzienne ujrzał tekst pt. „Co musisz wiedzieć, zanim zainwestujesz w bitcoina”. Nie odpuszczamy także zwycięskiego tematu sprzed dwóch tygodni, Trenera finansowego ING, ale tutaj potrzymamy Was jeszcze w napięciu, ponieważ materia tematu wymaga zebrania sporej ilości danych.

Zapraszamy do udziału w nowej sondzie i wyboru kolejnego tematu, który powinien trafić #naBankiera. W ubiegłym tygodniu, drugi raz z rzędu drugie miejsce zajął temat gier komputerowych, więc ponownie przechodzi do dzisiejszej sondy.

Słowo wyjaśnienia samej idei – Bankier.pl dobrze wie, o czym warto pisać, co potwierdzają największe w branży wskaźniki jakości ruchu na portalu. Natomiast chcemy włączyć czytelników w proces powstawania treści i oddać Wam decyzję o wyborze jednego ze stu poruszanych przez nas tygodniowo tematów.

Zapraszamy do głosowania i czekamy na Wasze propozycje w komentarzach!

Marcin Dziadkowiak

Źródło:
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Roman

Nowy Sniper wypalił. Zobacz jake są wyniki sprzedaży w ostatnich trzech dniach, rzetelny autorze...

! Odpowiedz
1 4 ~cedrik

To ja ponowię prośbę o artykuł na temat progów ostrożnościowych. Próg 50% został zawieszony przez PO (co zrobić gdy zapala się czerwona lampka ostrzegawcza? zbić ją!), zbliżamy się do 55% zadłużenia wobec PKB, a to oznacza zamrożenie płac budżetówce. Ciekaw jestem ile nas od tego momentu dzieli i co zamierza z tym fantem zrobić rząd, który delikatnie mówiąc, nie słynie z zaciskania pasa. A przecież jest jeszcze ostatni próg 60%, który wprowadza w kraju niemal w stan wyjątkowy.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 7 ~Dżejms

Robot np robot kuchenny - mikser - opodatkować drania!

! Odpowiedz
2 3 ~mielony

Opodatkowanie robotów już jest - to opodatkowanie energii którą się karmią. Nie licząc zysków (opodatkowanych) firm energetycznych (zwykle państwowych). Trzeba protestować aby ubić ten pomysł w zarodku.

! Odpowiedz
1 0 ~Dżejms

Nie wiem co się nie podobuje? A? Dyć więcej pracy by kobita miała jakby ręczną trzepaczką ubijała. A tera widzita to so takie miksery których to nawet czymać nie trza bo to samo stoi i odbiro kobicie pracę. No kurtka - nie odbiro? Łopodatkować drastycznie bo odbiro!!!

! Odpowiedz
1 0 ~Paweł odpowiada ~Dżejms

Polska powinna przejść w 100% automatyzację pracy. Przejść na usługi i zająć się wyjazdami na wczasy. Sprzedawać wysoko przetworzone produkty -dzieła robotów.

! Odpowiedz
0 3 ~kkk

Szkoda, że w Polsce są dostępne tylko trzy ETFy. Polski rynek reprezentuje tylko
Lyxor WIG 20 UCITS ETF, który jest pomyłką. Nie ma żadnego ETFu szerokiego rynku analogicznego do amerykańskiego SP500 więc korzyści płynące z ETFów można mieć tylko inwestując w gospodarkę USA (
Lyxor S&P 500 UCITS ETF) lub niemiecką (Lyxor DAX (DR) UCITS ETF).

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 2 ~Janko

Niedługo ETF bitcoin, można będzie inwestować globalnie. Wystarczy dostęp do internetu i nie ma znczenia, czy mieszkasz na wall street w apartamencie, czy w szałasie w Afryce.

! Odpowiedz
3 1 ~chińczyk odpowiada ~Janko

No w takiej Afryce to pewnie w każdym szałasie mają internet i to co najmniej 300 Mb/s

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,2% IX 2017
PKB rdr 3,9% II kw. 2017
Stopa bezrobocia 7,0% VIII 2017
Przeciętne wynagrodzenie 4 501,22 zł VII 2017
Produkcja przemysłowa rdr 4,3% IX 2017

Znajdź profil

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl