mBank, ING i inne. Weekendowe utrudnienia w kilku bankach

mBank, ING Bank Śląski, Alior Bank i BGŻ BNP Paribas - klienci tych instytucji powinni się przygotować na pewne utrudnienia w korzystaniu z ich usług w najbliższy weekend. Banki te zapowiadają bowiem prace serwisowe.

Wraz ze zbliżającym się weekendem sprawdzamy komunikaty banków dotyczące planowanych przerw modernizacyjnych i związanych z tym utrudnień dla klientów. W tym tygodniu o możliwych ograniczeniach informują mBank, ING Bank Śląski, Alior Bank i BGŻ BNP Paribas. W dwóch ostatnich przypadkach planowane przerwy dotyczą jedynie klientów biznesowych.

Awaria mBanku? Nie, to planowane działanie: przerwa modernizacyjna

mBank informuje swoich klientów o planowanej na weekendową noc przerwie w dostępie do swoich usług. – W związku z pracami modernizacyjnymi, w nocy z 30 na 31 stycznia (z soboty na niedzielę) w godzinach 2:00-5:30 nie zapłacisz kartą, nie wypłacisz gotówki z bankomatu oraz nie skorzystasz z wpłatomatu. W tym czasie także nie zalogujesz się na swoje konto w internecie i w aplikacji mobilnej. Dzwoniąc na mLinię oraz kontaktując się za pośrednictwem Eksperta online, uzyskasz informacje o naszej ofercie, jednak nie zrealizujesz operacji – czytamy w komunikacie umieszczonym na stronie banku.

mBank, ING Bank Śląski, Alior Bank i BGŻ BNP Paribas - klienci tych instytucji powinni się przygotować na utrudnienia
mBank, ING Bank Śląski, Alior Bank i BGŻ BNP Paribas - klienci tych instytucji powinni się przygotować na utrudnienia (fot. lucadp / YAY Foto)

Przerwa w dostępie do mBanku będzie również dotyczyć klientów z obszaru MSP i korporacji. – W godzinach 2:30 – 5:30 [z soboty na niedzielę – red.] nie będą działały także karty dla klientów obsługiwanych w ramach MSP i korporacje. Pozostałe kanały dostępu, w tym mBank CompanyNet będą działały bez zmian. Prosimy o wyrozumiałość oraz wykonanie wszelkich operacji we wcześniejszym terminie – głosi komunikat mBanku.

Na przerwę we wskazanych godzinach powinni przygotować się również klienci Orange Finanse, który obsługiwany jest przez mBank.

Bankomaty ING mogą nie działać

O planowanych utrudnieniach w nocy z niedzieli na poniedziałek (31 stycznia na 1 lutego) w związku z zaplanowanymi pracami modernizacyjnymi systemu uprzedza swoich klientów również ING Bank Śląski.

– W godzinach 22:30-08:00 [noc z 31 stycznia na 1 lutego – red.] system ING BankOnLine będzie działał z ograniczoną liczbą funkcjonalności, system Moje ING będzie niedostępny. Ograniczona będzie również możliwość korzystania z kart płatniczych, bankomatów, wpłatomatów oraz usług związanych z obsługą kart płatniczych – czytamy w komunikacie kierowanym do klientów ING Banku Śląskiego.

Alior Bank i BGŻ BNP Paribas: ograniczenia dla klientów biznesowych

Na ograniczenia w nieco węższym zakresie powinni przygotować się klienci biznesowi Alior Banku i Banku BGŻ BNP Paribas. – 29 stycznia br. w godz. 17:30-20:00, aplikacja Alior Faktor będzie niedostępna ze względu na zaplanowane prace serwisowe – głosi komunikat Alior Banku.

– Informujemy, że 30.01 (sobota) od godz. 14:00 do 24.00 bankowość internetowa może być niedostępna ze względu na zaplanowane prace serwisowe. Jednocześnie zapewniamy, że operacje kartowe i dostęp do bankomatów będą przebiegać bez żadnych zakłóceń – informuje z kolei BGŻ BNP Paribas.

(Bankier.pl)

Katarzyna Wojewoda-Leśniewicz

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~szosti

po aktualizacji polecam wyczyscic dane przegladarki Ctrl+Shift+Delete lub CTRL + F5, Pani z infolinii mi to podpowiedziałą

! Odpowiedz
0 1 ~citroen_zx

biorąc pod uwagę ze przerwy są wcześniej komunikowane, nie stanowi to żadnego utrudnienia, w przypadku jakis problemow mlinia jest przeciez dostepna cała dobę

! Odpowiedz
0 1 ~holly

moim zdaniem zmiany apropos przerw modernizacyjnych ida ku lepszemu, jestem kilka lat związana z mBankiem, testowałam z przypadku klika innych ofert niż mBank ale tylko ten przypadł mi do gustu, serwis, aplikacja pasuja mi idealnie, na rozwianie watpliwośći czy porade zawsze mogę liczyć na mLinii a gdy czasami nie mogę się połączyć to korzystać z opcji czat albo video eksperta online.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~Obywatel_PLXA

Kartel bankowy (ZBP) ciągle ma się dobrze i nie odpusci. Ale kropla drązy skałe i widać pierwsze objawy upadku eldorado bankowego:

1. Zniesienie BTE
2. Podatek
3. Kredyty pseudo-walutowe, poliso-lokaty, opcje walutowe dla przedsiębiorcow i inne jeszcze nie znane...
4. Opłaty za transakcje kartami (aktualnie jedne z niższych) http://biznes.interia.pl/banki/news/oplaty-za-korzystanie-z-kart-platniczych-164-mln-zl-kary,2177142,1024

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~SKOKI

SKOKI i banki społdzielcze to ostoja Polskiego biznesu. Na dodatek nie są tak pazerne jak banki komercyjne.

Mega ciekawa wypowiedz Szczurka i komentarz Cezarego Kaźmierczaka z ZPP.


https://www.youtube.com/watch?v=pXcMbH7bfL4


Ale jak widać bankowi lobbyści z PO już chcą je zniszczyć. Przecież Szczurek za taki tekst powinieć zostać odwołany z pełennia swojej funkcji

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 4 ~Toms

Co oni tak często modernizują? jakoś zadowalających efektów tych modernizacji nie widać.

! Odpowiedz
2 0 ~Dim

Należy skasować gotówkę, następnie zapisy co dla kogo i kiedy skasować podczas wielkiej modernizacji. I tyle.

! Odpowiedz
0 0 ~Aeee

Systemy okradania Polakow:)

! Odpowiedz
0 0 ~Qęqą

~Toms a ja widze, bo mBank udostepnil w aplikacji mozliwosc otwierania lokat nawet jakas lokata promocyjna jest. ja mam oferte na 2,5%, a no i to polaczenie z mlinia przez aplikacje, tez dobre rozwiazanie. Juz sprawdzilem i tez działa.

! Odpowiedz
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl