Uwaga klienci ING BŚ: koniec darmowych wypłat ze wszystkich bankomatów

Dla klientów ING Banku Śląskiego posiadających Konto Direct to już ostatni dzień obowiązywania darmowych wypłat ze wszystkich bankomatów w kraju. Od jutra w życie wchodzi nowa taryfa opłat i prowizji. Od tej pory klienci posiadający Konto Direct i wydaną do niego kartę będą musieli zwrócić baczniejszą uwagę na to, w której maszynie zechcą jej używać.

Od jutra klienci posiadający w ING Banku Śląskim Konto Direct będą płacić za wypłaty dokonywane wydanymi do rachunku kartami w bankomatach i kasach innych banków. Dotąd mieli nielimitowane bezpłatne wypłaty z bankomatów wszystkich sieci w kraju. Teraz darmowa będzie tylko pierwsza wypłata rozliczona w miesiącu, za kolejne bank naliczy opłatę wynoszącą 2,50 zł. Opłata nie będzie pobierana tylko w przypadku wypłat z bankomatów banku oraz maszyn sieci Planet Cash.

ING Bank Śląski znosi darmowe wypłaty z obcych bankomatów
ING Bank Śląski znosi darmowe wypłaty z obcych bankomatów (fot. Szymon Laszewski / FORUM)

Zmiany wprowadzane w ING Banku Śląskim to nie jedyny przykład niekorzystnych dla klientów modyfikacji oferty. W ostatnim czasie banki informują o różnego rodzaju podwyżkach i zmianach, które odbiją się na ich kieszeni. Mamy obecnie do czynienia ze swoistą falą podwyżek bankowych, obejmujących coraz szerszy zakres produktów.

Drożeją nie tylko podstawowe usługi bankowe, zwiększają się też koszty kredytów mieszkaniowych ponieważ banki podnoszą marże. Jednocześnie topnieje oprocentowanie oferowanych przez banki lokat. Banki szukają różnych rozwiązań, aby zwiększyć uzyskiwane przychody lub zmniejszyć koszty prowadzonej działalności. Powszechnie wiąże się to ze stojącymi przed nimi wyzwaniami, jak podatek bankowy czy rozwiązanie kwestii kredytów walutowych.

Ile kosztuje Cię konto bankowe? Czy odczułeś podwyżki? Jak zareagowałbyś na zmiany opłat? Zapraszamy do wzięcia udziału w badaniu Bankier.pl

Korzystajcie z banków, my je zbankrutujemy

Korzystajcie z banków, my je zbankrutujemy

Działania nowego rządu w sprawie sektora bankowego do tej pory wydawały się jednokierunkowe: banki są złe, trzeba z nich wyssać pieniądze. Ostatni ruch przeczy jednak tej zasadzie. Doszło nawet do paradoksu, którego ofiarą może stać się obywatel - pisze Adam Torchała.

Katarzyna Wojewoda-Leśniewicz

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 3 ~Ksionc

BZ WBK ma darmowe wyplaty z bankomatow

! Odpowiedz
0 0 ~mhm

Wiele banków oferuje darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów, choć tylko Smart bezwarunkowo.

! Odpowiedz
1 1 ~Anatol_Kacapsky

Serio? Były jakieś darmowe poza własnymi bankomatami? 1/2 roku temu zżarło mi opłatę za skorzystanie z bankomatu srEuroSrash

! Odpowiedz
4 5 ~jonasz23

Dziekuje Ci PIS za podatek bankowy

! Odpowiedz
1 8 ~Jarek

Ja tam polecam przejście do BZ WBK.

! Odpowiedz
0 6 ~skadk

mam konto godne polecenia i jest ok

! Odpowiedz
2 5 ~askds

jeszcze to ich liczenie miesiaca od 29 do 28 .poszedłem zamknąć konto to oczywiście skasowali mnie proporcjonalnie za kartę.6,55 .Ale kwoty ,którą wydałem tą kartą w tym okresie a zabrakło coś z 15 zł to proporcjonalnie nie uwzględnili.zenada.

W ogóle zmuszanie za placenie kartą to jest chore.Pieniądze trzymam na nieoprocentowanym koncie,dzieki karcie ni musza zatrudniac kasjera,który mi je wypłaci a ja za to płacę.
Niby tylko 7 zł ale .Jakbym włożył 10000 tys na miesiac na lokatę 2,5 % to dostaję ok 15 zł.tyle placi mi bank a za samą kartę zgarnia 7 zł .do tego bankomaty

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
15 1 ~Opłaty

zapraszam do Getin banku, 100% polski bank, 6 miejsce pod względem kapitału, konto za free, a jak będziesz miał wpływ 1000 i płacisz karta w sklepach to bankomaty wSZYSTKIE za 0,- zwrot 2% za domowe rachunki i zwrot za paliwo w roku 600,- tankując na orlenie. Przysłali już nowe regulaminy nadal wszystko za 0. Po prostu chcą przejąć klientów

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 4 ~BG

Getin to ten bank od Czarneckiego???? no to też SUUUUUUper

! Odpowiedz
7 12 ~kawa

Jak ktoś ma kaprys korzystac z ING, to niech płaci. ING miał spore wydatki na reklamy z Kondratem, więc miłośnicy ING powinni się odniesc do podwyżek ze zrozumieniem.

! Odpowiedz
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl