REKLAMA

Związkowa Alternatywa zgłosi TVP, TVN i Polsat do Państwowej Inspekcji Pracy

2021-03-25 13:21
publikacja
2021-03-25 13:21
Związkowa Alternatywa zgłosi TVP, TVN i Polsat do Państwowej Inspekcji Pracy
Związkowa Alternatywa zgłosi TVP, TVN i Polsat do Państwowej Inspekcji Pracy
fot. OleksSH / / Shutterstock

Związkowa Alternatywa krytycznie ocenia politykę zatrudnienia w Telewizji Polskiej, Polsacie i TVN. Zapowiedziała, że złoży wniosek o przeprowadzenie kontroli przez Państwową Inspekcję Pracy. 

"Dominującą formą zatrudnienia w największych mediach działających na polskim rynku są umowy B2B, które są zawierane nawet wtedy, gdy w sposób oczywisty są spełnione wszystkie kryteria pracy etatowej. Związkowa Alternatywa krytycznie ocenia omijanie art. 22 Kodeksu pracy przez duże koncerny telewizyjne. Na tym obszarze szczególnie media publiczne powinny stanowić przykład wzorcowego przestrzegania prawy pracy. Tymczasem z naszych informacji wynika, że w Telewizji Polskiej na masową skalę ma miejsce omijanie umów etatowych i podpisywanie kontraktów B2B", podaje Związkowa Alternatywa na swojej stronie internetowej. 

Organizacja informuje również, że w TVN na masową skalę trwa niestandardowe zatrudnienie podczas gdy spełnione są wszystkie przesłanki, aby zaistniał stosunek pracy. 

Pracownicy mediów zgłaszają się do Związkowej Alternatywy, jednak na razie obawiają się oficjalnie działać, ponieważ mogłoby to dla nich oznaczać utratę zatrudnienia. Związek chce założyć w TVN, TVP i Polsacie komórki organizacyjne i zapewnić ochronę liderom. 

"W najbliższych tygodniach zgłosimy też wniosek do Państwowej Inspekcji Pracy, aby została przeprowadzona całościowa kontrola warunków pracy we wszystkich największych stacjach telewizyjnych działających w Polsce, a odnośnie sytuacji w TVP będziemy domagać się interwencji od nadzorującego media publiczne, Piotra Glińskiego", podaje Związkowa Alternatywa. 

WS

Źródło:
Tematy
Sprawdź jak zyskać 350 zł z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać 350 zł z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
heimir
Przecież ogólnie w Polsce jest ogromny problem z umowami zlecenia oraz spychaniem pracowników na samozatrudnienie. Ale żaden rząd nic z tym nie robi bo każdemu to na rękę.
magl
Skoro wszystkim jest na rękę, to w czym problem?
prawdziwynierobot odpowiada magl
ZUSowi i rządowi to pewnie nie na rękę

Powiązane: Dziennikarze i media

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki