Pokaż swój fintech, zgłoś się do Złotego Bankiera

analityk Bankier.pl

Już w kwietniu nagrodą „Złoty Bankier” wyróżnimy najciekawsze innowacje technologiczne w sektorze finansowym. Zapraszamy do przesyłania zgłoszeń banki, towarzystwa ubezpieczeniowe i firmy z sektora fintech. Termin upływa 23 lutego.

Niewiele jest branż, w których postęp technologiczny jest tak szybki i zmienia tak wiele, jak w sektorze usług finansowych. Część innowacji kryje się na zapleczu – pozwala przyśpieszyć i usprawnić wewnętrzne procesy „starych” instytucji i nowych graczy na rynku. Inne opierają się na wypełnieniu luk w ofercie banków i ubezpieczycieli, docierają do zapomnianych rynkowych nisz, zmniejszają obszar wykluczenia finansowego, wprowadzają nowe produkty i instrumenty.

(Shutterstock)

Podobnie jak w poprzednim roku, również w 2020 r. kapituła złożona z ekspertów Bankier.pl, PRNews.pl, Pulsu Biznesu, Obserwatorium.biz i autorytetów rynkowych nagrodzi najlepsze innowacje technologiczne wdrożone w ostatnim czasie. Przyjmujemy zgłoszenia projektów z banków, towarzystw ubezpieczeniowych i firm fintech uruchomionych w okresie pomiędzy lutym 2019 r. a styczniem 2020 r.

W poprzedniej edycji konkursu laureatem został wspólny projekt PKO Banku Polskiego i firmy Coinfirm. Jury nagrodziło nowatorskie wykorzystanie technologii blockchain do rozwiązania problemu tzw. trwałego nośnika w dostarczaniu klientom nowej dokumentacji. Wyróżnienie otrzymał mBank i Centrum Bezpieczeństwa Cyfrowego za wdrożenie biometrii behawioralnej. Drugim nagrodzonym zespołem był BNP Paribas Bank i Autenti za digitalizację procesu zawierania umów. Warto przypomnieć, że spółka Autenti zdobyła później silnych inwestorów z sektora bankowego - w styczniu 2020 r. PKO BP, Alior Bank i BNP Paribas Bank stały się udziałowcami biznesu.

Eksperci oceniać będą innowacyjność propozycji, ich potencjał rozwoju i wpływ na obraz rynku. Wnioski do nagrody „Złoty Bankier 2020” w kategorii „Innowacja FinTech” można zgłaszać do 23 lutego 2020 r. za pomocą formularza internetowego. Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie.

Zgłoś swój projekt w kategorii „Innowacja FinTech” »


Michał Kisiel

Źródło:
Firmy:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.